Počasie robí z Macao destináciu na exotickú dovolenku počas celého roka. Hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov, všetko má svoje dve strany a svoje silné aj slabé stránky. 

Macao má relatívne teplú klímu, čo znamená, že v lete je tam horúco, väčšinou cez tridsať stupňov, umocnené vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime teplota štandardne neklesá pod desať stupňov.

Jarné mesiace (marec – máj) – sú v Macao sprevádzané teplým počasím, ale aj rannou hmlou a môžete čakať aj to zvýšenú vlhkosť. V marci sú teploty v priemere 18-20 °C, v apríli okolo 20-25 °C, no apríl má už viac zrážok ako v zimných mesiacoch. Máj je v Macao vnímaný ako letný mesiac s teplotami okolo 23-28 °C, no pocitovo bude teplejšie, pretože bude už vysoká vlhkosť. Večer sa zvykne ochladiť.

Letné mesiace (jún – august) - je v regióne juhovýchodnej Ázie monzúnové obdobie alebo obdobie dažďov, ktoré vie ovplyvniť aj východné oblasti. Najčastejšie sa prípadný dážď objaví podvečer, večer alebo v noci a často vás počas našej cesty ani nijako neobmedzia. Macao zažíva svoje tropické, horúce podnebie a priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30-32 °C.

Jesenné mesiace (september – november) – Pre túto oblasť je zvýšené riziko tajfúnov počas septembra, no v októbri sa rapídne zníži počet zrážok. Typickými teplotami pre tieto mesiace sú 22-27 °C. V novembri teplota klesne a priemerne sa pohybuje okolo 18-23 °C.

Zimné mesiace (december – február) - očakávajte mierne počasie, a tak tu počítajte s priemernou dennou teplotou okolo 20 °C. December sa považuje za najsuchší mesiac v roku a hoci je dážď raritou, môže samozrejme spŕchnuť. Najchladnejším mesiacom je január, kedy sa teploty pohybujú medzi 15-18 °C. V januári začína v Macao viac a viac slnka a medzi januárom a marcom je najviac slnečných dní. Február sa zvykne o pár stupňov otepliť. Chladnejší môže byť vietor a vánok z mora.

Počasie

Macao - Počasie

Teplota vzduchu - Macao

jan — 16°C
feb — 15°C
mar — 18°C
apr — 22°C
máj — 26°C
jún — 28°C
júl — 30°C
aug — 29°C
sep — 28°C
okt — 25°C
nov — 21°C
dec — 17°C

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3445 4922€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3188 4554€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3116 4451€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.