Počasie z Macau destináciu na exotickú dovolenku počas celého roka. Hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov, všetko má svoje dve strany a svoje silné aj slabé stránky. 

Macao má relatívne teplú klímu, čo znamená, že v lete je tam horúco, väčšinou cez tridsať stupňov, umocnené vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime teplota štandardne neklesá pod desať stupňov.

Zimné mesiace (november – máj) Očakávajte mierne počasie a tak tu počítajte s priemernou dennou teplotou okolo 20°C. Môže spŕchnuť, tak na to treba byť pripravení.

Letné mesiace (júl – október) je v regióne juhovýchodnej Ázie monzúnové obdobie alebo obdobie dažďov, ktoré vie ovplyvniť aj východné oblasti. Najčastejšie sa prípadný dážď objaví podvečer, večer alebo v noci a často nás počas našej cesty ani nijako neobmedzia. Macao zažíva svoje tropické, horúce podnebie a priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30-32°C. Pre túto oblasť je zvýšené riziko tajfúnov počas septembra.

Počasie

Macao - Počasie

Teplota vzduchu - Macao

jan — 16°C
feb — 15°C
mar — 18°C
apr — 22°C
máj — 26°C
jún — 28°C
júl — 30°C
aug — 29°C
sep — 28°C
okt — 25°C
nov — 21°C
dec — 17°C

Aktuálne počasie

Macao Počasie

mierny dážď

mierny dážď

29°C

Predpoveď 27.May

Východ slnka 05:42

Západ slnka 19:03

Dážď 10.12mm

Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.