Ubytovanie v Macau je väčšinou na celkom slušnej úrovni. Nenájdete tu prakticky žiadne hostely alebo lacnejšie ubytovania. Základné hotely tu majú 3* a sú slabšie, ale drahšie ako 3* u nás v Európe. V meste je veľmi veľa 5* hotelov, ktoré slúžia predovšetkým čínskej klientele. Macao je vyslovene dovolenková destinácia pre Aziatov a tomu je celé toto mesto prispôsobené.

Odporúčame hotely strednej kategórie:

Best Wester Sun Sun - Menší hotel s výbornou polohou v pešej dostupnosti (asi 7 minút) od hlavného námestia a historického centra mesta. Jeho malé izby sú čisté a plne zariadené. Na hoteli je možnosť objednať si raňajky, ale aj v okolí je niekoľko kaviarní, reštaurácii a dokonca aj pekáreň.

Casa Real - Hotel spojený s kasínom neďaleko prístavu. Casa Real má veľkorysejšie zariadené izby a viac priestoru. Daňou je ale poloha viac vzdialená od centra - na hlavné námestie sa prejdete asi za 20 minút chôdze. Okrem kasína tu nájdete aj spa a slušnú reštauráciu.

Hotely pre náročnejších:

Sofitel Macao at Ponte 16 - pekný 5* hotel v historickej budove je jednou z dominant starého mesta. Z jeho izieb vidíte buď historické centrum Macau, alebo na druhej strane sa môžete pozrieť priamo do pevninskej Číny. Zároveň má ale veľmi dobrú polohu asi 1 minútu pešo od hlavného námestia.

Four Seasons Macau - jeden z najkrajších hotelov v meste nájdeme priamo v rámci gigantického kasínového komplexu Venettian. Four Season okrem luxusného ubytovania ponúka krásny vonkajší bazén, kvalitné reštaurácie a bar. Priamo z hotela máte prístup do megakoplexu Venettian - Parisiaran - Cotai kde nájdete všetko od hazardu, cez najlepšie svetové značky po high endové stravovanie. Ak si potrpíte na luxus tak Four Seasons je Vaša voľba.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.