Ubytovanie v Macau je väčšinou na celkom slušnej úrovni. Nenájdete tu prakticky žiadne hostely alebo lacnejšie ubytovania. Základné hotely tu majú 3* a sú slabšie, ale drahšie ako 3* u nás v Európe. V meste je veľmi veľa 5* hotelov, ktoré slúžia predovšetkým čínskej klientele. Macao je vyslovene dovolenková destinácia pre Aziatov a tomu je celé toto mesto prispôsobené.

Odporúčame hotely strednej kategórie:

Best Wester Sun Sun - Menší hotel s výbornou polohou v pešej dostupnosti (asi 7 minút) od hlavného námestia a historického centra mesta. Jeho malé izby sú čisté a plne zariadené. Na hoteli je možnosť objednať si raňajky, ale aj v okolí je niekoľko kaviarní, reštaurácii a dokonca aj pekáreň.

Casa Real - Hotel spojený s kasínom neďaleko prístavu. Casa Real má veľkorysejšie zariadené izby a viac priestoru. Daňou je ale poloha viac vzdialená od centra - na hlavné námestie sa prejdete asi za 20 minút chôdze. Okrem kasína tu nájdete aj spa a slušnú reštauráciu.

Hotely pre náročnejších:

Sofitel Macao at Ponte 16 - pekný 5* hotel v historickej budove je jednou z dominant starého mesta. Z jeho izieb vidíte buď historické centrum Macau, alebo na druhej strane sa môžete pozrieť priamo do pevninskej Číny. Zároveň má ale veľmi dobrú polohu asi 1 minútu pešo od hlavného námestia.

Four Seasons Macau - jeden z najkrajších hotelov v meste nájdeme priamo v rámci gigantického kasínového komplexu Venettian. Four Season okrem luxusného ubytovania ponúka krásny vonkajší bazén, kvalitné reštaurácie a bar. Priamo z hotela máte prístup do megakoplexu Venettian - Parisiaran - Cotai kde nájdete všetko od hazardu, cez najlepšie svetové značky po high endové stravovanie. Ak si potrpíte na luxus tak Four Seasons je Vaša voľba.

Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.