Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si tu nájdete svojich favoritov. 

Macao je v gastronómii unikátnym miestom a určite odporúčame spestriť si dovolenku jej spoznávaním. Prelínajú sa chute Ázie a Európy - konkrétne najmä čínskej kuchyne a portugalskej kuchyne, ktorú tu po sebe nechala koloniálna veľmoc. Medzi chutné symboly Macao patria slávne koláčiky Pasteis de Nata (originálne si dáte v lisabonskom Beléme), ktoré nájdete v lokálnych cukrárňach. Najtypickejším jedlom oblasti je Minchi z mletého, hovädzieho mäsa, cibuľky a zemiakov, ktoré sa ozdobí pre chuť aj vajcom. Portugalskú stopu nájdete v jedle Tacho, kde sa mieša kapusta, šunka, bravčovina alebo kačacina. Bacalhau predstavuje sušenú tresku. Skúste aj obľúbené macauské kura v kari omáčke s africkými koreninami. V meste nájdete aj sušené mäso, ktoré patrí k najtradičnejším chutiam Macaa. Zamilujete sj aj rôzne druhy "čínskych" polievok s rezancami, mäsom či mäsovými knedličkami. Aj najväčší gurmáni budú nadšení.

Základom potravinovej bezpečnosti počas celého pobytu je piť vodu z kupovaných fliaš. Plast, neplast. Vodu nepite z kohútika ani v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

V Macao hotely štandardne nepredávajú ubytovanie aj so stravou. Niekde sa dá doobjednať, ale často sa kupuje až na mieste. Keďže väčšina turistov sem ide za hazardom, raňajky sa často úplne vypúšťajú a deň začína obedom. V meste je ale viacero kaviarní a pekární, kde sa dá raňajky dokúpiť. 

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Macao:

Brasserie at Parisian Macau – The Parisian Macao, Estrada do Istmo, Lote 3, Cotai Strip, Macao, Čína – francúzska kuchyňa patrí najšpičkovejšie kuchyne sveta a tak niet divu, že dokonalou reštauráciu v Macao je práve Brasserie. Závan francúzskych chutí tu má presne ten istý pocit ako v Paríži. Mušle s cesnakom na víne, homáre, alebo stejk na zelenom korení patria medzi najlepšie voľby.

Dragon Portuguese Cuisine  – Rua do Felicidade, Macao, Čína – Macao ako bývalá portugalská kolónia si uchováva európske stopy nielen v architektúre, ale aj v kuchyni. Presne to dokazuje aj reštaurácia Dragon, kde viete ochutnať fúziu portugalskej a čínskej kuchyne, ale aj skvelé, portugalské jedlá.

Noodle and Congee (Grand Lisboa) - Grand Lisboa Hotel, Avenida de Lisboa 3/F, Macao -  tradičná čínska reštaurácia, ktorá ponúka okrem klasickej čínskej kuchyne aj výborné domáce rezance a špeciálne ryžové kaše. Špecialita podniku je pokrm v ktorom máte lne jeden ručne robený rezanec, ktorý ma celkovú dĺžku 3 metre. Noodle and Congee poteší aj bežného stolovníka ale aj podkutého grumána.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Mizumi
Mizumi

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Mizumi

Macao
Čína

Táto sofistikovaná japonská reštaurácia, získala ​​svoju prvú hviezdu Michelin v roku 2015 a len o rok neskôr bola povýšená na vysoko vyhľadávané dve hviezdy Michelin. Predstaví Vám remeslo japonskej kuchyne a zmes presnosti a chutí, na ktorú dohliada trojica šéfkuchárov, z ktorých každý získal svoju vlastnú hviezdu Michelin. Ochutnajte výnimočné sushi a tempuru, umelo pripravené pokrmy teppanyaki, exkluzívne kúsky hovädzieho mäsa z japonského Wagyu a iné japonské špeciality, ktoré predstavujú to najlepšie z japonskej kuchyne. Alebo si dáte miešanú zeleninu s domácim údeným lososom marinovaným v sójovej omáčke? Toto všetko zažijete vo výnimočnom interiéri reštaurácie, ktorej dizajn vzdáva veľký hold japonskej kuchyni. Gurmánsky zážitok zažijete nielen chuťou ale aj zrakom. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie. 

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2856 4080€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

4554
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

4313
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.