Počasie na Taiwane umožňuje dovolenku počas celého roka. Hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov. Všetko má svoje dve strany, svoje silné aj slabé stránky. 

Taipei má relatívne teplú klímu, čo znamená, že v lete je tam horúco, väčšinou cez tridsať stupňov, umocnené vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime teplota štandardne neklesá pod desať stupňov.

Zimné mesiace (november – máj) Taiwan má počas zimy mierne počasie a tak tu počítajte s priemernou dennou teplotou okolo 20°C. Môže spŕchnuť, tak na to treba byť pripravený.

Letné mesiace (júl – október) je v regióne juhovýchodnej Ázie monzúnové obdobie alebo obdobie dažďov, ktoré vie ovplyvniť aj východné oblasti. Najčastejšie sa prípadný dážď objaví podvečer, večer alebo v noci a často nás počas našej cesty ani nijako neobmedzia. Taiwan zažíva svoje tropické, horúce podnebie a priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30-32°C. Pre túto oblasť je zvýšené riziko tajfúnov počas septembra.

Počasie

Taipei - Počasie

Teplota vzduchu - Taipei

jan — 15,5°C
feb — 15°C
mar — 17°C
apr — 21°C
máj — 24°C
jún — 27°C
júl — 29°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 23°C
nov — 20°C
dec — 16,5°C

Aktuálne počasie

Taipei Počasie

mierny dážď

mierny dážď

25°C

Predpoveď 26.May

Východ slnka 05:05

Západ slnka 18:37

Dážď 23.53mm

Taiwan, Formosa, krásny ostrov Taipei

Taipei Taiwan, Formosa, krásny ostrov

Taiwan za svoju dlhú históriu vystriedal mnoho mien ale žiadne nepretrvalo tak dlho ako pôvodný názov, ktorý mu dali Portugalci v 16. storočí –…

Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra Blog

Blog Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra

1. februára 2022 slávi poldruha miliardy Číňanov nový rok. Začína sa rok tigra, ktorý symbolizuje odvahu a silu, dáva ľuďom nádej. Prenesme sa na…