Počasie na Taiwane umožňuje dovolenku počas celého roka. Hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov. Všetko má svoje dve strany, svoje silné aj slabé stránky. 

Taipei má relatívne teplú klímu, čo znamená, že v lete je tam horúco, väčšinou cez tridsať stupňov, umocnené vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime teplota štandardne neklesá pod desať stupňov.

Jarné mesiace (marec – máj) začína otepľovanie a tak sa teploty prehupnú cez hranicu dvadsiatich stupňov. V marci sa často teplota drží okolo 20 °C, ale v máji sa už priemerné teploty hýbu okolo 25-26 °C. Máj má z jarných mesiacov najviac zrážok.

Letné mesiace (jún – september) sú v Taiwane typické zvýšenými zrážkami a teda môžete očakávať viac dažďu. Nie je to však tak, že by pršalo každý deň od rána do večera. Počas leta začína obdobia tajfúnov a niektoré dni sú upršanejšie, keď sa tajfún blíži, ale inak viete bez problémov fungovať. Kto by čakal chladnejšie počasie, ten by bol prekvapený, pretože júl je najteplejším mesiacom na Taiwane a typické teploty sú okolo 30 °C. Najviac zrážok padne v septembri a tak aj tajfún je práve na september najtypickejší.

Jesenné mesiace (október – november) ešte doznieva tajfúnové obdobie a teda obdobie dažďov, ale je ho stále menej a menej. September, ktorý má najviac zrážok sa pominie a v októbri sa dážď začína rapídne vytrácať a v novembri ho je už tak málo, že sa nám Taiwan začína prepínať do obdobia sucha. Október si ešte drží svoje teploty okolo 22-26 °C, v novembri klesá teplota o niekoľko stupňov a tak čakajte rozmedzie okolo 20-22 °C.

Zimné mesiace (december – február) Taiwan má počas zimy mierne počasie, a tak tu počítajte s priemernou dennou teplotou okolo 20 °C. Môže spŕchnuť, tak na to treba byť pripravený. Najchladnejším mesiacom Taiwanu je január a Taipei má vtedy typickú teplotu medzi 15-18 °C.

 

Počasie

Taipei - Počasie

Teplota vzduchu - Taipei

jan — 15,5°C
feb — 15°C
mar — 17°C
apr — 21°C
máj — 24°C
jún — 27°C
júl — 29°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 23°C
nov — 20°C
dec — 16,5°C

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

6279
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

2625 3750€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong


náročnosť

10 dní

Trvanie

4244
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Oceánia, Havaj (USA), Havajské ostrovy, Marshallove ostrovy, Guam, Palau, Mikronézia, Taiwan, Spojené štáty americké (USA)

20.05. → 06.06. +1 termín

náročnosť

18 dní

Trvanie

6923 9890€
Taipei - Čína-Nečína Taipei

Taipei Taipei - Čína-Nečína

Keď poviete obyvateľovi Taiwanu, že je Číňan, tak sa zháči. Hoci pevninskú Čínu a Taiwan oddeľuje len 180 kilometrov široký Taiwanský prieliv,…

Samuel Kĺč 13 min. čítania
Taiwan, Formosa, krásny ostrov Taipei

Taipei Taiwan, Formosa, krásny ostrov

Taiwan za svoju dlhú históriu vystriedal mnoho mien ale žiadne nepretrvalo tak dlho ako pôvodný názov, ktorý mu dali Portugalci v 16. storočí –…

Geopark Yehliu

25

15:00

apr

2023

Taiwan Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Približne 40 minút od Taipei sa nachádza unikátny Geopark Yehliu, ktorý ročne navštívia až 3 milióny turistov v rámci poznávačky Taiwanu. Je známy vďaka svojim…

Kam na párty v Taipei?

25

14:22

apr

2023

Taiwan Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kombinácie našich zájazdov do Taiwanu začíname v hlavnom meste Taipei, v ktorom nočný život nemá obmedzenia, a preto ak máte radi zábavu, neváhajte večer vyraziť do ulíc…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC