OUAGADOUGOU

KATEDRÁLA V OUAGADOUGOU

Oficiálny názov je Cathédrale de l’Immaculée-Conception de Ouagadougou. Pochádza z 30. rokov minulého storočia. Táto jedinečná oranžová katedrála jednoznačne stojí za návštevu.  Pri vchode si môžete kúpiť veľa náboženských suvenírov. Nezabudnite ísť dozadu a pozrieť si jaskyňu. Hlavné mesto Burkiny Faso, alebo aj Hornej Volty, má čo ponúknuť.

HUDOBNÉ MÚZEUM

Musée de la musique je klimatizované. V Burkine býva pekelne teplo a takúto drobnosť oceníte. Ide o sieň slávy pre Burkinabé muzikantov, ale ešte lepšia je zbierka hudobných nástrojov. Na mnohých si budete môcť zahrať, dozviete sa, ktoré môžu používať iba muži a ktoré ženy.

GRAND MARCHÉ

Centrálny trh, ktorý je v Burkinabé komunitách nesmierne dôležitý. Burkinabé žijú skôr na vidieku ako v mestách a práve trhy sú miestom, kde sa všetko deje. V Grand Marché spoznáte rytmus, vône a farby Ouagadougou.

NÁRODNÉ MÚZEUM

Zhluk neurčitých budov, navštíviť sa ho oplatí najmä kvôli kvalitným maskám. Možno tu získate inšpiráciu k nákupom. Masky z tejto časti Afriky patria k najkrajším vôbec.

GOROM-GOROM

Hlavné mesto prírodnej rezervácie Sahel. Gorom-Gorom je spolu s Dori a Djibo zásobovacím centrom najväčším mestom v regióne. Celý sahelský región je miestom, kde sa stretáva púšť Sahara so zeleňou. Gorom-Gorom je kmeňovo, ale aj politicky azda najzaujímavejšie mesto krajiny.

BOBO-DIOULASSO

Je prakticky na hlavnom obchodom ťahu s južným susedom - Pobrežím Slonoviny, a tak bolo kedysi dôležitým ekonomickým uzlom celej krajiny. Pozornosť turistov si tu pýta Veľká mešita, ale okrem nej tiež chaotický bazár s keramikou či tamojšie múzeá.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
E

Afrika  

Burkina Faso, Senegal, Mauretánia, Mali

26.11. → 09.12.

náročnosť

14 dní

Trvanie

4510
E

Afrika  

Burkina Faso, Mali

26.11. → 05.12.

náročnosť

10 dní

Trvanie

4120
E

Afrika  

Nigéria, Togo, Benin, Burkina Faso, Mali

15.11. → 05.12.

náročnosť

21 dní

Trvanie

8240
E

Afrika  

Nigéria, Togo, Benin, Burkina Faso

15.11. → 28.11.

náročnosť

14 dní

Trvanie

5680
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
I am Sory Blog

Blog I am Sory

Naša cesta po Západnej Afrike sa začína v relatívne malej vnútrozemskej krajine. Niektorí ju možno poznáte pod názvom Horná Volta. Tak sa totiž…

Vakcína proti malárii

08

13:18

sep

2022

Burkina Faso Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

30 rokov ako lekár prednášam o zdraví na cestách a ako sa chrániť v regiónoch s množstvom tropických chorôb. Vždy to bolo o tom, že proti malárii sa očkovať nedá, a…