Počasie na indickom subkontinente a teda aj v Bangladéši ovplyvňuje monzún a tropická klíma, ktorá dokáže priniesť horúce teploty a vlhké počasie. Bangladéš patrí k najdaždivejším krajinám sveta. Prejdeme veľkú časť krajiny a klíma sa bude aj lokálne meniť.  

Najlepšie počasie na cestovanie Bangladéšom je jar a jeseň. Leto je často vnímané ako monzúnové a teda dažďové obdobie. Neprší však od rána do večera a výhodou je to, že je tu menej turistov. Zima je v Bangladéši chladná a nie je prekvapením mať v Dháke dokonca teploty okolo desať stupňov. Všetky termíny zájazdu sú nami odporúčane a vhodné na cestu.

Jarné mesiace (marec – jún) sú na návštevu Bangladéšu ideálne. Už ani na severe nie je chladno ako zvykne byť v januári či februári a stratia sa aj typické zimné, prízemné hmly. V Dháke už cítiť teplé podnebie a teploty sa tu na jar pohybujú v priemere medzi 24-28 °C, koncom mája už môže sem tam presahovať aj 30 °C. Aj napriek tomu je dobré pribaliť si niečo teplé na cestu kvôli klimatizovaným vlakom či autobusom.

Letné mesiace (júl – august) sú v Bangladéši na začiatku veľmi horúce s teplotami bežne cez 30 °C. Očakáva sa dážď a monzún a preto je leto vnímané ako monzúnové obdobie. Neprší 24 hodín denne, ale treba počítať s tým, že pršať môže každý deň a to aj niekoľko krát a často krát aj výdatne. Väčšinou prší podvečer alebo večer, no prietrž mračien môže prísť kedykoľvek. Počas monzúnového obdobia je podnebie o kúsok chladnejšie a tak nezažívate obrovské teploty. Určite si so sebou vezmite pršiplášte a dáždnik.

Jesenné mesiace (september – november) sú charakteristické tým, že sa monzún skončil a opäť nastupuje obdobie sucha, kedy sa začínajú dvíhať teploty. V Dháke je v tomto období okolo  28 - 30 °C a na cestovanie je toto obdobie veľmi príjemné.

Zimné mesiace (december - február) nie sú v Bangladéši brané ako sezóna, ale pri tom minime turistov si to ani nevšimnete. Dháka zažíva svoje obdobie suchaa január aj február patria k mesiacom, kedy nie sú takmer žiadne zrážky. Priemerná teplota v Dháke je počas zimy okolo 25-28 °C. V horách na juhovýchode krajiny je o čosi chladnejšie a aj Srimangal so Sylhetom si drží teploty okolo 25  °C

Počasie

Dhaka - Počasie

Teplota vzduchu - Dhaka

jan — 22°C
feb — 21°C
mar — 26°C
apr — 28°C
máj — 29°C
jún — 29°C
júl — 29°C
aug — 29°C
sep — 29°C
okt — 27°C
nov — 24°C
dec — 20°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Dhaka Počasie

slabý dážď

slabý dážď

31°C

Predpoveď 24.Feb

Východ slnka 06:25

Západ slnka 17:58

Dážď 0.46mm

========
K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

9 dní

Trvanie

2253 3755€
K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

12 dní

Trvanie

2708 3385€
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania