Začnime netradične.

V Saudskej Arábii neprší a nesneží. Táto veta nie je pravdivá. Pravdou je, že tu bývajú obdobia sucha a v Mekke špeciálne modlitby privolávajúce dážď. Realita je trochu iná. V horách okolo Al Ula a v celej juhozápadnej časti je zrážok viac než dosť. Častokrát bývajú veľmi prudké a nebezpečné. Cesty sú zaliate vodou a z údolí sa valia divoké riavy. Vždy sledujte informačné tabule, ktoré Vás upozornia či môžete dané miesto prejsť už len po najmenšom daždi.  Ak budete mať šťastie alebo smolu, podľa toho ako sa to vezme tak môžete zažiť aj sneh. Napríklad v Taife či na vyhliadke na Al Ula.

Zimné mesiace (december – február) Teploty v celej krajine sú veľmi príjemné. Na pobreží Červeného mora a Perzského zálivu je príjemných 25-30 stupňov avšak v horských oblastiach a na púšti klesajú teploty k nule. Kúrenie v aute budete potrebovať.

Jarné mesiace (marec – jún) jar je v regióne Blízkeho Východu veľmi príjemným obdobím. Zima sa rýchlo stratí a už v marci a začiatkom apríla cítiť príjemne teplo a teplotu ideálnu na poznávací zájazd. Teploty sa bežne počas tohto obdobia pohybujú medzi 25-35 stupňov a čím je dátum bližšie k júnu, tým rastú vyššie.  V júni už bude okolo vás cca 30 – 40 stupňov ( východná provincia a pobrežie Červeného mora). Vo vyšších polohách  je stále príjemne a podvečer dokonca chladnejšie. 

Letné mesiace (júl – august) Teplo, teplo, teplo. Teploty sa šplhajú každý deň na 40+ Obľúbenými destináciami je južná Saudská Arábia a provincia Asir a Najran, ktoré sú chladnejšie.

Jesenné mesiace (september – november) Podobne ako na jar. Všade príjemné, ale v horách už večer cítite chlad. Každopádne vo väčšine turistických miest je v tomto období príjemných 30 stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Počasie neovplyvňuje ani BUBO, ani Vy. Ak by sme poznali človeka, ktorý by Vám vedel zariadiť pekné počasie, určite by sme ho vzali so sebou na zájazd. To žiaľ nejde. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si prosím užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie.

Aktuálne počasie

Rijád Počasie

jasná obloha

jasná obloha

41°C

Predpoveď 26.May

Východ slnka 05:06

Západ slnka 18:35

Mal zabiť svojho syna Prémiový blog

Prémiový blog Mal zabiť svojho syna

Putujem po stopách proroka Abraháma od mesta, kde sa narodil, až po jeho hrob. Prichádzam na jednotlivé miesta, pýtam sa a hľadám odpovede. Prečo…

10 najlepších miest na lietanie balónom Blog

Blog 10 najlepších miest na lietanie balónom

Hľadáte pri cestovaní po svete unikátne a fascinujúce zážitky? Ste tu na správnom mieste, pretože presne o toto sa v BUBO už dlhé roky snažíme a…

Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ Blog

Blog Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ

Moslimský Marco Polo, Ibn Battúta, je najuznávanejším „cestovateľom islamu“. Prešiel neuveriteľných 120 000 km, čo pred ním zrejme nikto nedokázal.…