Začnime netradične.

V Saudskej Arábii neprší a nesneží. Táto veta nie je pravdivá. Pravdou je, že tu bývajú obdobia sucha a v Mekke špeciálne modlitby privolávajúce dážď. Realita je trochu iná. V horách okolo Al Ula a v celej juhozápadnej časti je zrážok viac než dosť. Častokrát bývajú veľmi prudké a nebezpečné. Cesty sú zaliate vodou a z údolí sa valia divoké riavy. Vždy sledujte informačné tabule, ktoré Vás upozornia či môžete dané miesto prejsť už len po najmenšom daždi.  Ak budete mať šťastie alebo smolu, podľa toho ako sa to vezme tak môžete zažiť aj sneh. Napríklad v Taife či na vyhliadke na Al Ula.

Zimné mesiace (december – február) Teploty v celej krajine sú veľmi príjemné. Na pobreží Červeného mora a Perzského zálivu je príjemných 25-30 stupňov avšak v horských oblastiach a na púšti klesajú teploty k nule. Kúrenie v aute budete potrebovať.

Jarné mesiace (marec – jún) jar je v regióne Blízkeho Východu veľmi príjemným obdobím. Zima sa rýchlo stratí a už v marci a začiatkom apríla cítiť príjemne teplo a teplotu ideálnu na poznávací zájazd. Teploty sa bežne počas tohto obdobia pohybujú medzi 25-35 stupňov a čím je dátum bližšie k júnu, tým rastú vyššie.  V júni už bude okolo vás cca 30 – 40 stupňov ( východná provincia a pobrežie Červeného mora). Vo vyšších polohách  je stále príjemne a podvečer dokonca chladnejšie. 

Letné mesiace (júl – august) Teplo, teplo, teplo. Teploty sa šplhajú každý deň na 40+ Obľúbenými destináciami je južná Saudská Arábia a provincia Asir a Najran, ktoré sú chladnejšie.

Jesenné mesiace (september – november) Podobne ako na jar. Všade príjemné, ale v horách už večer cítite chlad. Každopádne vo väčšine turistických miest je v tomto období príjemných 30 stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Počasie neovplyvňuje ani BUBO, ani Vy. Ak by sme poznali človeka, ktorý by Vám vedel zariadiť pekné počasie, určite by sme ho vzali so sebou na zájazd. To žiaľ nejde. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si prosím užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie.

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Džidda Počasie

jasná obloha

jasná obloha

30°C

Predpoveď 17.Jun

Východ slnka 05:42

Západ slnka 19:08

========
K

Ázia  

Saudská Arábia


náročnosť

9 dní

Trvanie

4246
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

10 dní

Trvanie

4246
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

13 dní

Trvanie

5346
K

Ázia  

Saudská Arábia, Jordánsko

04.07. → 15.07.

náročnosť

12 dní

Trvanie

6474
Cestovatelia, ktorí navštívili zakázanú Mekku Prémiový blog

Prémiový blog Cestovatelia, ktorí navštívili zakázanú Mekku

Mekka je úžasná a ak niekde jasne cítite Boha, tak je to tu. Saudská Arábia sa dnes extrémne rýchlo mení, a preto je tento blog pre skutočných…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
Pravda o Katare Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Katare

Mám ísť rozprávať do RTVS o Katare a asistentka redaktorky ma vopred taktne upozornila, že sa budú pýtať aj nepríjemné otázky, lebo s Katarom nie…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania
Abrahám - prorok, ktorý mal zabiť svojho syna Prémiový blog

Prémiový blog Abrahám - prorok, ktorý mal zabiť svojho syna

Putujem po stopách proroka Abraháma od mesta, kde sa narodil, až po jeho hrob. Prichádzam na jednotlivé miesta, pýtam sa a hľadám odpovede. Prečo…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Rijád - novodobá metropola v srdci púšte Prehliadka

Prehliadka Rijád - novodobá metropola v srdci púšte

V strede Arabského polostrova sa nachádza región Nadžd, ktorého metropolou je hlavné mesto Saudskoarabského kráľovstva - Rijád. Mesto bolo po…

Erik Almáši 12 min. čítania