Začnime netradične.

V Saudskej Arábii neprší a nesneží. Táto veta nie je pravdivá. Pravdou je, že tu bývajú obdobia sucha a v Mekke špeciálne modlitby privolávajúce dážď. Realita je trochu iná. V horách okolo Al Ula a v celej juhozápadnej časti je zrážok viac než dosť. Častokrát bývajú veľmi prudké a nebezpečné. Cesty sú zaliate vodou a z údolí sa valia divoké riavy. Vždy sledujte informačné tabule, ktoré Vás upozornia či môžete dané miesto prejsť už len po najmenšom daždi.  Ak budete mať šťastie alebo smolu, podľa toho ako sa to vezme tak môžete zažiť aj sneh. Napríklad v Taife či na vyhliadke na Al Ula.

Zimné mesiace (december – február) Teploty v celej krajine sú veľmi príjemné. Na pobreží Červeného mora a Perzského zálivu je príjemných 25-30 stupňov avšak v horských oblastiach a na púšti klesajú teploty k nule. Kúrenie v aute budete potrebovať.

Jarné mesiace (marec – jún) jar je v regióne Blízkeho Východu veľmi príjemným obdobím. Zima sa rýchlo stratí a už v marci a začiatkom apríla cítiť príjemne teplo a teplotu ideálnu na poznávací zájazd. Teploty sa bežne počas tohto obdobia pohybujú medzi 25-35 stupňov a čím je dátum bližšie k júnu, tým rastú vyššie.  V júni už bude okolo vás cca 30 – 40 stupňov ( východná provincia a pobrežie Červeného mora). Vo vyšších polohách  je stále príjemne a podvečer dokonca chladnejšie. 

Letné mesiace (júl – august) Teplo, teplo, teplo. Teploty sa šplhajú každý deň na 40+ Obľúbenými destináciami je južná Saudská Arábia a provincia Asir a Najran, ktoré sú chladnejšie.

Jesenné mesiace (september – november) Podobne ako na jar. Všade príjemné, ale v horách už večer cítite chlad. Každopádne vo väčšine turistických miest je v tomto období príjemných 30 stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Počasie neovplyvňuje ani BUBO, ani Vy. Ak by sme poznali človeka, ktorý by Vám vedel zariadiť pekné počasie, určite by sme ho vzali so sebou na zájazd. To žiaľ nejde. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si prosím užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie.

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Džidda Počasie

jasná obloha

jasná obloha

28°C

Predpoveď 28.Nov

Východ slnka 06:43

Západ slnka 17:41

========
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

10 dní

Trvanie

2961 4230€
K

Ázia  

Saudská Arábia


náročnosť

9 dní

Trvanie

3281 3860€
K

Ázia  

Saudská Arábia, Jordánsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

4120 5885€
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5108 6810€
Džidda - Brána do Mekky Džidda

Džidda Džidda - Brána do Mekky

Džidda v Saudskej Arábii je už celé stáročia označovaná ako „Brána do Mekky“. Cez mesto každoročne prejdú milióny ľudí, ktorí chcú vykonať…

Jaroslav Kondač 14 min. čítania
BUBO v Medine

19

17:38

okt

2022

Saudská Arábia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na našom zájazde do Saudskej Arábie sa nám podarilo niečo geniálne. Dostali sme sa do Mediny, druhého najposvätnejšieho mesta moslimov po Mekke. Nebolo to tak dávno,…

Na Hadž cez Motawif

27

08:29

jún

2022

Saudská Arábia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Svätá každoročná púť do Mekky - hadž - začína tento rok už o chvíľu: 7- 12. júl. Kto viac cestuje, stretával v tomto období obrovské skupiny veriacich, ktoré lokálne…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC