Tunisko je známe pre svoje teplé až horúce podnebie a keď sa sem vyberiete na konci jari, cez leto či na začiatku jesene, presne tak ho budete poznať aj vy. Zima je chladnejšia, ale letá sú dlhé a neúprosné, kedy nie je problém, aby teploty atakovali štyridsiatky. V zime môže na niektorých miestach padnúť teplota pokojne aj na desať stupňov a najmä v noci je poriadne chladno.

JARNÉ MESIACE

Jarné mesiace (marec – máj) sú v krajine akou je Tunisko turistickou sezónou. Sezóna je v plnom prúde, a tak je v regióne viac turistov, ale nie je to nič, čo by malo zmeniť váš pohľad na cestovanie. Práve jar je jedno z najideálnejších období na spoznávanie, ak si chcete Tunisko  dokonale užiť. Teploty sa pohybujú medzi 24 - 26 °C. Keď sa vyberiete do púštnejších oblastí, teplota stúpne ešte o pár stupňov.

LETNÉ MESIACE

Letné mesiace (jún – august) patria k najhorúcejším a práve v Tunisku je to skutočne cítiť. Letá sú dlhé, horúce a suché bez vlhkosti. Teploty sa tradične pohybujú okolo 30-40 stupňov. Pri Stredozemnom mori bude veľmi teplo, voda však bude osviežujúca. Na juhu krajiny v púštnych oblastiach zvykne byť suchá horúčava a ak ju nezvládate dobre, vyvarujte sa púšťam. Ostrov Džerba je v tomto období skvelý a more osvieži.

JESENNÉ MESIACE

Jesenné mesiace (september – december) sú opäť podobne ako jar TOP sezónou. Letné horúčavy už skončili a hoci vyššie teploty stále pokračujú, je to lepšie ako cez leto. Letné horúčavy sa stratia a hoci bude začiatkom jesene stále horúco, podnebie bude príjemnejšie. Priemerná denná teplota typická okolo 29 °C. 

ZIMNÉ MESIACE

Zimné mesiace (január – február) sú chladnejšie, ale stále tu natrafíte na príjemnejšie teploty než v Európe. V Tunise bude uprostred zimy teplota okolo 16-18 °C a ak sa vydáte na západ krajiny, kde sú kopce a pahorky, pokojne padne teplota na 10 °C. Juh Tuniska je teplejší s teplotami okolo 20 °C, no teplota mora bude mať ešte o pár stupňov menej.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Afrika  

Tunisko, Maroko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4999
K

Tunisko, Alžírsko


náročnosť

11 dní

Trvanie

5348
K

Tunisko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1875
K

Tunisko, Egypt

21.03. → 03.04. +2 termíny

náročnosť

14 dní

Trvanie

3905 4594€
Biele uličky Mahdie a staroveký amfiteáter v El Jeme Mahdia

Mahdia Biele uličky Mahdie a staroveký amfiteáter v El Jeme

Tuniská Mahdia ležiaca na brehoch Stredozemného mora sa vďaka svojej ospalej atmosfére, bielym uličkám ozdobeným kvetmi a starobylej pevnosti stala…

Tomáš Kubuš 5 min. čítania