Čierna Hora má všetko. Od krásneho pobrežie až po vysoké a majestátne hory. To preto je klíma v tejto krajine rozdielna na západe a na východe. Západ sa teší „stredomorskej“ klíme hoci leží na brehu Jadranského mora a východ krajiny s horami je o niečo chladnejší.

JARNÉ MESIACE

Jarné mesiace (marec – máj) v Čiernej Hore všetko ožíva po zime a pomaličky, ale isto bude krajina smerovať do svojej sezóny. Marec je ešte upršaným mesiacom, ale čím bližšie je krajina k letu, tým menej zrážok sa v nej objaví. Typickými teplotami pre pobrežné časti v marci sú 10-14 °C, ale v máji už má Kotor v priemere 18-23 °C. Chladnejšie počasie zažijete na severe či východe krajiny v horách. Žabljak má v marci v priemere cca 5 °C.

LETNÉ MESIACE

Letné mesiace (jún – august) sa v Čiernej Hore zmenia na turistickú sezónu a väčšina krajina zažíva príjemne počasie. Podgorica vo vnútrozemí môže mať aj počas leta zrážky, ale na pobreží to nie je úplne typické. Najsuchším mesiacom v roku je júl. Pobrežie s letoviskami sa tešia letným teplotám a už v júni sa priemerne pohybujú teploty okolo 20-25 °C, no uprostred leta sú to 27-33 °C. More však príjemne ochladí vzduch. Na horách či v NP Durmitor sú teploty o pár stupňov nižšie, ale aj napriek tomu tu cítiť leto. Počasie je však premenlivejšie.

JESENNÉ MESIACE

Jesenné mesiace (september – november) začínajú v septembri, no ešte stále tu panuje letné počasie. Priemerná teplota v Kotore v septembri je cca 22-24 °C, na horách je chladnejšie. Už v októbri sa zvyšuje koncentrácia zrážok a november je miestami upršaným mesiacom. Typické teploty pre pobrežie v novembri sú cca 10-16 °C a v Žabljaku okolo 7-10 °C.

ZIMNÉ MESIACE

Zimné mesiace (december – február) sú v porovnaní so strednou Európou celkom príjemné. Priemerné teploty na pobreží stále budú 8-13 °C. Zima je tu na pobreží mierna, no na horách či v NP Durmitor bude chladná a so snehom. Milovníci zimných športov si však na týchto miestach prídu na svoje.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Európa  

Kosovo, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Albánsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Severné Macedónsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

1441 1695€
Najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria

Dovolenka v Chorvátsku je špecialitou Slovákov dlhé roky. Mnohí však čoraz častejšie vyhľadávajú aj relax pri mori v Albánsku či Čiernej Hore,…

Viktor Háber 10 min. čítania
Moje najkrajšie cesty planétou Blog

Blog Moje najkrajšie cesty planétou

Vybrať si jednu, dve, či zopár tých naj ciest zo všetkých možných, ktoré BUBO ponúka naprieč svetom, nie je vôbec jednoduché. Osobne som pochodil s…