Celá oblasť, ktorou sa počas klasického safari  budete pohybovať sa nachádza v nadmorskej výške medzi 600 a 1800 m.n.m, v tropickom vlhkom aj v suchom savanovom prostredí. Z toho dôvodu tu nie je až tak horúco. Teploty vystúpia vyššie v oblasti Murchison Falls a v Kidepo, chladnejšie bude pod Mount Elgon a v Kibale.

V horách v Kibale a pod Elgonom počítajte na večer s chladnejším počasím, teploty môžu klesnúť na 12-15°C. Cez deň bude aj tu teplo. S dažďom tu musíte počítať v priebehu celého roka, vďaka tomu je tu tak nádherná, zelená a šťavnatá krajina. Hlavné obdobie dažďov je v Ugande v apríli a novembri. V apríli je to obdobie dlhých dažďov a trvá približne 5 týždňov. Neznamená to, že Vám bude pršať celé dni, aj keď aj toto sa môže prihodiť. V októbri a novembri je to obdobie krátkych dažďov trvajúce 4 týždne, kedy sa tu strieda polojasno s prehánkami a búrkami. Tieto dažde sú krátke a intenzívne a rýchlo ustanú.

Aj napriek možnosti dažďa si tieto krajiny dokážete užiť. Dážď tu neodmysliteľne patrí k životu a zažiť ho s miestnymi obyvateľmi je jeden z neopakovateľných zážitkov. Domáci dážď vždy vítajú, pomáha im prežiť z vlastných zdrojov.

Bez ohľadu nato, aké bude počasie, nikdy si ním nenechajte pokaziť dovolenku. Počasie nedokážeme predpovedať a ani nevieme aké bude počas vašej návštevy. Dlhodobé štatistiky berte iba veľmi orientačne, keďže tak ako u nás v tzv. „horúcom lete“ môže dva týždne pršať tak isto Vám počasie nemusí vyjsť inde.

Počasie

Kampala - Počasie

Teplota vzduchu - Kampala

jan — 22°C
feb — 23°C
mar — 22°C
apr — 22°C
máj — 22°C
jún — 21°C
júl — 21°C
aug — 21°C
sep — 21°C
okt — 21°C
nov — 21°C
dec — 21°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Kampala Počasie

slabý dážď

slabý dážď

28°C

Predpoveď 30.Nov

Východ slnka 06:35

Západ slnka 18:41

Dážď 2.94mm

========
K

Afrika  

Burundi, Uganda, Rwanda


náročnosť

12 dní

Trvanie

5138 7340€
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

13 dní

Trvanie

4466 6380€
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

9 dní

Trvanie

3904 4880€

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC