Cesta do Sýrie je celoročnou záležitosťou, ale v počasie sa tu mení podobne ako u nás a teda zima je naozaj chladným obdobím a naopak leto je horúcejšie ako u nás. Jar a jeseň sú ideálnym obdobím a vtedy je v Sýrii turistická sezóna, ak to tak vzhľadom na návštevnosť Sýrie môžeme povedť. Všetko má svoje dve strany a svoje silné aj slabé stránky. 

Pri balení myslite na to, že aj počas jari, leta či jesene môže byť niekde pustená silná klimatizácia a je dobré mať so sebou aj niečo teplejšie, aby ste si to v prípade potreby mohli vybrať.

Jarné mesiace (marec – máj) jar je v Sýrii veľmi príjemným obdobím. Zima sa rýchlo stratí a už v marci a začiatkom apríla cítiť príjemne teplo a teplotu ideálnu na poznávací zájazd. Teploty sa bežne počas tohto obdobia pohybujú medzi 16 – 25 stupňov a čím je dátum bližšie k júnu, tým rastú vyššie s tým, že napokon v júni už bude okolo vás cca 28 – 30 stupňov. Sýrsky Damask má v mesiacoch máj či jún priemerné teploty okolo 25-28 stupňov. Marec alebo apríl ešte môže spŕchnuť, ale máj alebo jún sú už suché mesiace (hoci občasná prehánka nie je vylúčená).Práve jar je jedno z najideálnejších období ak si chcete Sýriu dokonale užiť.

Letné mesiace (jún – august) patri k najhorúcejším a práve tu v Sýrii je to skutočne cítiť. Letá sú tu dlhé, horúce a suché bez vlhkosti a tak máte naozaj aj pocitovo okolo seba horúčavu. Teploty sa tradične v týchto končinách v lete pohybujú okolo 30--38 stupňov. Vďaka Stredozemnému moru je na západe Sýrie príjemnejšie podbnebie, no ak sa vydáte do Palmýry počítajte s poriadnymi horúčvamia, ktoré uprostred leta prekročia aj 40 stupňov. Damask zvykne mať už cca 35 stupňov. Aj napriek tomu, že bude horúco, verte nám, že si letné mesiace v Sýrii dokážete užiť naplno.

Jesenné mesiace (september – november) sú opäť podobne ako jar TOP sezónou v celom  regióne Blízkeho Východu. Letné horúčavy sa stratia a hoci bude začiatkom jesene stále horúco, teda okolo cca 26-28 stupňov, na mnohých miestach sa bude najmä podvečer a večer ozývať chladnejšie a príjemnejšie podnebie. V sýrskom Damasku je teplota v septembri či v októbri stále pomerne vysoká a občas teploty začiatkom jesene atakujú tridsiatky. V novembri sa môžu objaviť prvé zrážky, ale stále je aj jeseň v regióne pomerne suchá.

Zimné mesiace (december – február) je v Sýrii obdobie mimo sezóny, pretože teploty na týchto miestach klesajú k 10 stupňom. Na juhu Sýrie je počas zimy priemerná teplota medzi 10 a 14 stupňov, no v dobe najväčšej zimy môže padnúť hlboko pod priemer a z času na čas sa aj tu môže objaviť sneh! Je chladno, sychravo, ale ak má niekto rád chladnejšie počasie pri objavovaní miest, tak je to zaujímavá časť roka. Určite si však na cestu do regiónu v týchto mesiacoch pribaľte sveter aj bundu alebo pršiplášť. Večer sa zvykne ochladiť.

Počasie

Damask - Počasie

Teplota vzduchu - Damask

jan — 7,5°C
feb — 9°C
mar — 12°C
apr — 17°C
máj — 21°C
jún — 25°C
júl — 27°C
aug — 27,5°C
sep — 25°C
okt — 20°C
nov — 14°C
dec — 9°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Damask Počasie

zamračené

zamračené

18°C

Predpoveď 30.Nov

Východ slnka 07:19

Západ slnka 17:27

========
E

Ázia  

Sýria, Libanon

08.04. → 17.04. +4 termíny

náročnosť

10 dní

Trvanie

2793 3990€
Islam z prvej ruky - všetko, čo treba vedieť Blog

Blog Islam z prvej ruky - všetko, čo treba vedieť

Narodila som sa v Sýrii do kresťansko-moslimskej rodiny. Môj život sa delí na dve etapy - prvá, ktorú som prežila v moslimskej krajine a druhá na…

Katrin Abou Naboutová 9 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC