Kedy na Azorské ostrovy? Na Azorských ostrovoch je sezóna po celý rok. Po celý rok sú tu teploty mierne, v lete je o čosi teplejšie a o čosi menej prší. Počasie sa však rýchlo mení, buďte pripravení na náhle zmeny počasia. Zažiť štyri ročné obdobia za dvadsaťštyri hodín je tu čosi celkom normálne.Veď preto je tu krajina vždy taká zelená.  
Určite si na dovolenku na Azorských ostrovoch prineste nepremokavú bundu, dáždnik ale aj opaľovací krém a slnečné okuliare – všetko využijete. V zime očakávajte priemerné teploty okolo 15ºC, v lete okolo 22ºC . Iná mikroklíma vládne pri mori, iná v horách, vrstvenie oblečenia je preto dobrý tip. 

Kedy ísť na Azorské ostrovy?

Január - marec
Dokonalý únik zo zimnej Európy. Opaľovať sa nebudete, ale výhodou sú nižšie ceny leteniek aj ubytovania a na chladnejšie teploty sa dá v pohode obliecť. 

Apríl - jún
Jar na Azorských ostrovoch je vskutku krásna. Všetko kvitne, slnečnú lúče zobúdzajú krajinu. Od konca mája sa už na Azoroch kúpe. Turistike v rozkvitnutých lesoch je v tomto období božská. 

Júl - september
Top sezóna privádza na ostovy viac turistov, ale stále o poznanie menej než v klasických európskych destináciách. Dlhé dni, vyššie teploty, dokonalý tip na rodinnú dovolenku. Krásu Azorských ostovov v tomto období zvýrazňujú kvitnúce hortenzie. Vrcholí sezóna pozorovania veľrýb.

Október - december
Začiatok jesene ponúka dokonalý kompromis medzi najvyššou sezónou a obdobím pre ľudí, ktorí hľadajú únik pre väčším množstvom turistov. Ešte vždy je teplo, turisti však odišli.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Európa  

Azorské ostrovy (POR), Portugalsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2149 2865€
K

Azorské ostrovy (POR), Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2295 2765€
K

Európa  

Azorské ostrovy (POR), Madeira (POR), Portugalsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2612 3185€
Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény Prémiový blog

Prémiový blog Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény

Tri málo známe ostrovné geografické pojmy. Mikronézia leží na severe Tichého oceánu, Makaronézia v Atlantiku a Maskarény na juhu Indického oceánu.…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Výstup na najvyšší vrch Stredoatlantického chrbátu Prémiový blog

Prémiový blog Výstup na najvyšší vrch Stredoatlantického chrbátu

Sopku Pico zdolalo minimum Slovákov. Nie preto, že by to nedali, no preto že nevedeli, že sem majú ísť. Ide o unikátny európsky trekking, turistiku…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
São Miguel - najväčší z Azorských ostrovov Sao Miguel

Sao Miguel São Miguel - najväčší z Azorských ostrovov

Najväčší ostrov spomedzi Azorských ostrovov, ostrov, kam s veľkou pravdepodobnosťou doletíte ako na prvý. Ostrov, ktorý má najprepracovanejšie…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Zaujímavosti a fakty, ktoré ste o Portugalsku (ne)vedeli Blog

Blog Zaujímavosti a fakty, ktoré ste o Portugalsku (ne)vedeli

Portugalsko je krajina skvelého vína a jedla, nádherných pláží, surfovania a najkrajších romantických historických miest, aké ste kedy videli.…

Adriana Molnárová 21 min. čítania