Ako už istotne viete Rovníková Guinea leží kúsok severne od rovníka. Teploty sa pohybujú celý rok medzi 25-30 stupňami. Vzhľadom nato, že časť krajiny leží na africkom kontinente a časť je ostrovom v Atlantickom oceáne tak aj počasie je mierne odlišné.

Kontinentálna oblasť kde leží Monte Alen, Corisco či Bata má obdobie sucha od decembra do marca a potom od júna do septembra. Naopak ostrov Bioko má obdobie sucha od októbra do apríla.

Apríl a máj v Rovníkovej Guinei: oba mesiace patria k prechodným. Počasie sa pomaličky mení ale väčšinou prší celú noc a cez deň je nádherné extrémne horúce počasie. Obe mesiace sú obľúbené medzi fotografmi.

Jún až september je skvelým obdobím na návštevu kontinentálnej časti kde zatiaľ čo na Bioko husto prší. V septembri sa dažde spoja a prší všade. Všeobecne je september najhorším mesiacom čo do počasia.

Október a november prinášajú úľavu od dažďa. Ten prichádza už iba sporadicky a celkovo je toto obdobie vhodné na cestovanie hlavne preto, že všade je ešte pomerne málo ľudí.

December až marec sú top obdobím a vhodné na návštevu Bioka ako aj kontinentálnej časti. Nádherné počasie dokáže pokaziť len púštny vietor harmatan, ktorý prináša opar a zlú vidteľnosť.

Nezabúdajte ale nato, že ste v rovníkovej Afrike a pravdepodobnosť dažďa bude vždy minimálne 35%. Pršiplášť či dáždnik je dobré mať vždy poruke. BUBO preferuje dáždnik, keďže ho môžete využiť aj proti ostrému slnku.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
E

Afrika  

Svätý Tomáš, Rovníková Guinea, Gabon


náročnosť

16 dní

Trvanie

10990