Najlepšie počasie na cestovanie Bhutánom je jar a jeseň. Leto je často vnímané ako monzúnové a teda dažďové obdobie. Neprší však od rána do večera a výhodou je to, že je tu menej turistov. Všetky termíny zájazdu sú nami odporúčane a vhodné na cestu.

Bhután leží na južných svahoch Himalájí, kde veľmi záleží či človek dorazí v monzúnovom čase alebo pred monzúnom. Spŕchnuť môže kedykoľvek. Vo vyšších nadmorských výškach býva v noci okolo nuly. Chladnejšiemu počasiu je treba prispôsobiť oblečenie.

Jarné mesiace (marec – máj) sú na návštevu regiónu ideálne. Už ani na severe nie je chladno ako zvykne byť v januári či februári a stratia sa aj typické zimné, prízemné hmly. Teploty sa tu na jar pohybujú v priemere medzi 15-20°C. Aj napriek tomu je dobré pribaliť si niečo teplé, pretože sa budeme pohybovať vo vyšších nadmorských výškach a teda čakajte, že v noci môže teplota padnúť aj na nulu.

Letné mesiace (jún – august) ponúkajú v Bhutáne teplotu cca 18-25 °C. Očakáva sa dážď a monzún a preto je leto vnímané ako monzúnové obdobie. Neprší 24 hodín denne, ale treba počítať s tým, že pršať môže každý deň a to aj niekoľko krát. Väčšinou prší podvečer alebo večer, no prietrž mračien môže prísť kedykoľvek a vtedy sa objaví veľa vody.

Jesenné mesiace (september – november) sú charakteristické tým, že sa monzún skončil a opäť nastupuje obdobie sucha, kedy sa začínajú dvíhať teploty. V Bhutáne počítajte s teplotami medzi 10-20°C.

Počasie

Thimphu - Počasie

Teplota vzduchu - Thimphu

jan — 5°C
feb — 7,5°C
mar — 10°C
apr — 13,5°C
máj — 18°C
jún — 20°C
júl — 16°C
aug — 20,5°C
sep — 19°C
okt — 16°C
nov — 11,5°C
dec — 7°C

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Bhután, India


náročnosť

14 dní

Trvanie

6390
K

Ázia  

Bhután, Nepál, India


náročnosť

17 dní

Trvanie

7120
Thimphu – najvyššie položená ázijská metropola Thimphu

Thimphu Thimphu – najvyššie položená ázijská metropola

Bhután - vitajte v krajine hrmiaceho draka, ako sa krajina pod Himalájami prezýva. Má veľa pôvabov a unikátov, a jedným z jeho atraktívnych miest,…

Paro – mesto, nad ktorým prebýva tiger Paro

Paro Paro – mesto, nad ktorým prebýva tiger

Vitajte v Krajine hrmiaceho draka! Sme v bhutánskom meste Paro, ktoré väčšina turistov uvidí na svojej ceste touto krajinou ako prvé. Nachádza sa…

Robert Taraba 13 min. čítania

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC