Najlepšie počasie na cestovanie do týchto končín neexistuje, ale ak chcete staviť na istotu, veľmi obľúbená je koniec jari, leto či začiatok jesene. Pre približnú predstavu počítajte s počasím rovnakým ako u nás, pretože ležíme v podobnom klimatickom pásme. 

Jarné mesiace (apríl – jún)  sa považujú za najlepšie mesiace na návštevu Severnej Kórei. Priemerné denné teploty sa pohybujú v rozmedzí okolo 15-20 °C, no s pribúdajúcim časom sa teplota zvyšuje o pár stupňov. Môže sa v krajine objaviť jarný dážď, ale nie je to veľmi typické. Koncom jarných mesiacov je viac letných dní a tie sú ideálne na návštevu nielen hlavného mesta, ale aj južnej časti krajiny, kde leží Kaesong. 

Letné mesiace (júl – august) sa v Severnej Kórei začnú obalovať do teplejšieho počasia. Začiatok leta je stále veľmí príjemný, no neskôr v strede leta sa aj tu objavia horúčavy a tak je najmä betónový Pchjongjang celkom rozpálený. Na brehu mora vo Wonsane je cítiť vlhkosť, ale stále to nebude ako Malajzia či Singapur. Teploty sa počas horúčav môžu vyšplhať aj na 30 °C. V lete padne na Kórejskom polostrove viac zrážok ako na jar či na jeseň, no nie je to nič, čo by vás vedelo odradiť od návštevy. 

Jesenné mesiace (september – november) sú osviežením po dusnom a vlhkom lete a jeseň v Severnej Kórei je veľmi príjemné obdobie na cestovanie aj vďaka tomu, že sa krajina začne farbiť do jesenných odtieňov. Október je mesiacom, kedy sa teploty prepadnú a v strede októbra už môže byť v hlavno meste pokjne okolo 10-12 °C. Začiatok jesene je časť v roku, kedy sa na polostrove môže /a nemusí/ objaviť tajfún a ak príde, tak ovplyvňuje počasie. Niekde môže spadnúť veľké množstvo zrážok, ale trvá to maximálne niekoľko dní. 

Zimné mesiace (december – marec) sú na mnohých miestach v krajine skutočne chladné. Po príjemnej jeseni príde ochladenie a hornaté provincie v Severnej Kórei môžu ísť do extrémov, kedy teplota padá pod nulu, čo by ste tu možno laicky vôbec nečakali. Severná Kórea však neleží v tropickej oblasti, ale v miernom pásme a práve na zime je to najlepšie cítiť. Pchjongjang má v januári teplotu okolo 0-5 °C. Občas sa objavia aj teploty padajúce pod nulu. 

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR), Južná Kórea

19.10. → 29.10.

náročnosť

11 dní

Trvanie

4950