Najlepším počasím na cestu do Emirátov je začiatok jari alebo jeseň. Navštíviť región môžete samozrejme navštíviť celoročne, len sa pripravte na to, že leto tu panuje miestami neznesiteľná horúčava.

Jarné mesiace (marec – máj) sú na návštevu regiónu ideálne, pretože už sa stratila zima, ktorá miestami prinesie zrážky a chladnejšie podnebie. Na jar majú už krajiny zálivu priemerné teploty okolo 25-26 °C a na konci jari sa už teplomer prehupne cez 30-33 °C. V regióne je málo zrážok a vzduch ešte nie je horúci a suchý ako cez leto.

Letné mesiace (jún – august) sú v regióne prevažne suché, horúce a často aj vyčerpávajúce. Priemerná denná teplota v lete sa pohybuje okolo 36-38 °C. Najhorúcejšie dni však bez problémov prekonajú aj 40 °C.

Jesenné mesiace (september – november) sú obdobím, kedy začína druhá sezóna. Doznievajú letné horúčavy a hoci bude ešte začiatkom jesene na niektorých miestach naozaj horúco s pribúdajúcimi mesiacmi sa budú teploty normalizovať až budú atakovať hranice okolo 25 °C.

Zimné mesiace (december – február) sú ideálne na poznávaciu dovolenku vzhľadom k tomu, že vás nebudú sužovať obrovské horúčavy. Priemerné teploty v regióne počas najzimnejšieho obdobia sú cca 18-23 °C. Ak bude v regióne pršať, tak najväčšia šanca je práve v zime.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
E

Ázia  

Jemen, Spojené arabské emiráty


náročnosť

10 dní

Trvanie

3493 4990€
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5108 6810€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

2797 3995€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Spojené arabské emiráty


náročnosť

15 dní

Trvanie

3990 4640€

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC