Francúzska Guyana leží v tropickom pásme a tak sa môžete pripraviť na takmer konštantné počasie. Sú tu len dve ročné obdobia a teda obdobia dažďov a obdobie sucha. Mesiace od júla do novembra sú suché (hoci môže spŕchnuť) a obdobie dažďov je od decembra do júna. Vtedy prší najviac a cestovanie najmä v južných oblastiach je komplikovanejšie. h do dažďových lesov.

JARNÉ MESIACE


Jarné mesiace (február – máj) sú vnímané ako mesiace, kedy sú častejšie v krajine zrážky. Teploty budú stále veľmi príjemné pretože klasicky sa budú držať okolo 26-28 °C, no v máji už budú atakovať bez problémov 30 °C. Ak si k tomu pripočítate vlhkosť, ktorú cítiť najmä na pobreží, bude horúco. Máj je najdaždivejším mesiacom v roku a druhým najupršanejším je apríl. Tieto dva mesiace sa ťažšie cestuje do južných oblastí s dažďovým lesom, pretože sú horšie cesty.

LETNÉ MESIACE


Letné mesiace (jún – august) sa vo Francúzskej  v znamení obdobia dažďov, ktoré sa preklápa v júli. Vtedy sa začína obdobie sucha s jemným doznievaním dažďov. Teploty sa držia okolo 30 °C, ale uprostred leta nie je ničím výnimočným ani to, keď sa objavia teploty okolo 32-33 °C. V júni padne už o polovicu menej zrážok než v máji a v auguste sa to zlomí natoľko, že je tretím najsuchším mesiacom v roku.

JESENNÉ MESIACE


Jesenné mesiace (september – november) sú vnímané ako obdobie sucha a vidno to aj na počte zrážok. September a október sú dva najsuchšie mesiace v roku a zároveň sú to dva najteplejšie mesiace v kalendári. Teploty sú stále okolo 30 °C a viac. Ostrovy spásy sú ideálne na návštevu, no pocitovo na nich bude ešte o niekoľko stupňov viac, pretože sa s k ním pridá vlhkosť.

ZIMNÉ MESIACE


Zimné mesiace (december – január) sa klíma opäť začne meniť. Teploty ostávajú takmer stále konštantné, no v decembri sa opäť počasie zlomí a kalendár začína s obdobím dažďov. December býva upršaný, no nie je to o tom, že by pršalo od rána do večera. Cayenne je celkom príjemné, pretože dážď prečistí vzduch.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

5210
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

4360
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2860
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Ostrovy spásy – skrytý raj v Atlantiku s desivou históriou Ostrovy spásy

Ostrovy spásy Ostrovy spásy – skrytý raj v Atlantiku s desivou históriou

Ak poznáte príbeh Henriho Charriéra, prezývaného Motýľ, určite ste o tomto mieste už počuli. Ostrovy spásy slúžili v rokoch 1852 až 1953 ako…

Natália Kapinová 17 min. čítania