Ak v Maroku prejdete veľkú časť krajiny, zažijeme rôzne počasie. Iná klíma sa drží na brehu Atlantického oceánu, iná v pohorí Atlas a úplne inak bude na Sahare na východe krajiny. Aj napriek tomu je väčšinu sezóny (apríl – november) príjemne teplé počasie a priemerne teploty sú vyššie u nás doma. Od jari do jesene je Maroko miestami horúce a panuje tu suché podnebie. Cez deň je typická horúčava, v noci sa ochladí a tak je dobré na to myslieť aj pri balení. 

Jarné mesiace (február – máj) v Maroku začína po zime nová sezóna a krajina sa začína otepľovať. Jar je krásna na cestu do Maroka, pretože je všetko zelené, živé, fotogenické a na štítoch Atlasu sa drží sneh. Pobrežie Atlantiku aj Marakéš má ešte začiatkom jari teploty okolo 20-23°C, koncom mája stúpajú na cca 25-28°C. Oblasť Atlasu je chladnejšia a teploty môžu byť okolo 15-18°C, koncom mája stúpnu na 20-24°C. Sahara už bude koncom jari rozpálená, ale počítajte s tým, že rána sú tam pomerne chladné a keď pôjdete na východ slnka, je dobré mať so sebou aj dlhé rukávy a teplé oblečenie. Ranné teploty môžu byť pokojne 12-15°C a cez deň bude teplomer atakovať 30°C. V Maroku nie je na jar dážď žiadnym prekvapením.

Letné mesiace (jún – august) sú v Maroku horúčavy, panuje tu suché podnebie a hoci nie je hlavná sezóna, stále je zaujímavé vidieť a zažiť krajinu na vlastné oči v tomto termíne. V oblastí hôr akými sú Atlas alebo Rif je podnebie príjemné, ale mestá sa rozpália pokojne aj na 35°C. Saharské oblasti majú počas leta teplotu okolo 40°C.

Jesenné mesiace (september – november) sú veľmi príjemné na návštevu Maroka. Po lete sa horúčavy začínajú strácať, hoci v septembri je ešte stále príjemne teplo na kúpanie v oblasti Atlantického oceánu. Priemerné denné teploty na začiatku jesene sa pohybujú medzi 26-30°C a koncom jesene to je okolo 22-25°C, čo je na poznávanie stále veľmi príjemné. V oblastiach, akými sú Ouarzazate alebo Erfoud koncom jesene klesá teplota ešte nižšie, ale len o pár stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Skúste si užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie. Hovorí sa, že nie je zlé počasie, len zle zbalení turista. 

Počasie

Marakeš - Počasie

Teplota vzduchu - Marakeš

jan — 12°C
feb — 13°C
mar — 16°C
apr — 17°C
máj — 20°C
jún — 23°C
júl — 28°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 21°C
nov — 16°C
dec — 13°C

Fez - Počasie

Teplota vzduchu - Fez

jan — 9°C
feb — 10°C
mar — 13°C
apr — 14°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 26°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 18°C
nov — 13°C
dec — 10°C

← Počasie (zoznam krajín)

Aktuálne počasie

Marakeš Počasie

jasná obloha

jasná obloha

25°C

Predpoveď 20.Mar

Východ slnka 06:36

Západ slnka 18:42

Fez Počasie

jasná obloha

jasná obloha

20°C

Predpoveď 20.Mar

Východ slnka 06:24

Západ slnka 18:30

K

Afrika  

Maroko

28.03. → 06.04. +14 termínov

náročnosť

10 dní

Trvanie

2524
B

Afrika  

Maroko


náročnosť

10 dní

Trvanie

4120
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja som si tento rok ramadán vyskúšal na…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Marakéš - čím vás prekvapí mesto pod Atlasom? Marakeš

Marakeš Marakéš - čím vás prekvapí mesto pod Atlasom?

Marakéš patrí medzi najúchvatnejšie mestá sveta. Mohli ste byť v Bangkoku, Singapure, Dillí, Johannesburgu, Mexico City, kdekoľvek na svete, no…

Peter Salaj 9 min. čítania
Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Cestovanie sa už vo väčšine krajín sveta vrátilo do starých predpandemických koľají. V priebehu roka postupne uvoľňujú opatrenia a hoci to sprvu…

Titán Atlas

14

18:10

feb

2023

Maroko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Počas nášho zájazdu naprieč Marokom prechádzame spolu s našou BUBO skupinou najvyšším pohorím severnej Afriky - Vysokým Atlasom. Pohorie sa dvíha na západe pri…