Ak v Maroku prejdete veľkú časť krajiny, zažijeme rôzne počasie. Iná klíma sa drží na brehu Atlantického oceánu, iná v pohorí Atlas a úplne inak bude na Sahare na východe krajiny. Aj napriek tomu je väčšinu sezóny (apríl – november) príjemne teplé počasie a priemerne teploty sú vyššie u nás doma. Od jari do jesene je Maroko miestami horúce a panuje tu suché podnebie. Cez deň je typická horúčava, v noci sa ochladí a tak je dobré na to myslieť aj pri balení. 

JARNÉ MESIACE 

Jarné mesiace (marec – máj) v Maroku začína po zime nová sezóna a krajina sa začína otepľovať. Jar je krásna na cestu do Maroka, pretože je všetko zelené, živé, fotogenické a na štítoch Atlasu sa drží sneh. Pobrežie Atlantiku aj Marakéš má ešte začiatkom jari teploty okolo 20-23°C, koncom mája stúpajú na cca 25-28°C. Oblasť Atlasu je chladnejšia a teploty môžu byť okolo 15-18°C, koncom mája stúpnu na 20-24°C. Sahara už bude koncom jari rozpálená, ale počítajte s tým, že rána sú tam pomerne chladné a keď pôjdete na východ slnka, je dobré mať so sebou aj dlhé rukávy a teplé oblečenie. Ranné teploty môžu byť pokojne 12-15°C a cez deň bude teplomer atakovať 30°C. V Maroku nie je na jar dážď žiadnym prekvapením.

LETNÉ MESIACE

Letné mesiace (jún – august) sú v Maroku horúčavy, panuje tu suché podnebie a hoci nie je hlavná sezóna, stále je zaujímavé vidieť a zažiť krajinu na vlastné oči v tomto termíne. V oblastí hôr akými sú Atlas alebo Rif je podnebie príjemné, ale mestá sa rozpália pokojne aj na 35°C. Saharské oblasti majú počas leta teplotu okolo 40°C.

JESENNÉ MESIACE

Jesenné mesiace (september – november) sú veľmi príjemné na návštevu Maroka. Po lete sa horúčavy začínajú strácať, hoci v septembri je ešte stále príjemne teplo na kúpanie v oblasti Atlantického oceánu. Priemerné denné teploty na začiatku jesene sa pohybujú medzi 26-30°C a koncom jesene to je okolo 22-25°C, čo je na poznávanie stále veľmi príjemné. V oblastiach, akými sú Ouarzazate alebo Erfoud koncom jesene klesá teplota ešte nižšie, ale len o pár stupňov.

ZIMNÉ MESIACE

Zimné mesiace (december – február) vedia byť v Maroku naozaj chladné. Marakéš má v zime priemerné teploty okolo 12-13 °C, Fez je o čosi chladnejší a priemer má okolo 9-10°C. Pobrežie má svoju príjemnú klímu, no v horách Atlasu či v oblasti akou je Ouarzazate či Sahara padajú teploty v zime pokojne aj k nule. Ak cestujete v zime myslite na to, že hoci ste v Afrike, bude tu chladno a zbaľte sa vzhľadom k tomu.

Počasie

Marakeš - Počasie

Teplota vzduchu - Marakeš

jan — 12°C
feb — 13°C
mar — 16°C
apr — 17°C
máj — 20°C
jún — 23°C
júl — 28°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 21°C
nov — 16°C
dec — 13°C

Fez - Počasie

Teplota vzduchu - Fez

jan — 9°C
feb — 10°C
mar — 13°C
apr — 14°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 26°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 18°C
nov — 13°C
dec — 10°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Marakeš Počasie

slabý dážď

slabý dážď

47°C

Predpoveď 24.Jul

Východ slnka 06:42

Západ slnka 20:33

Dážď 0.11mm

Fez Počasie

zamračené

zamračené

44°C

Predpoveď 24.Jul

Východ slnka 06:25

Západ slnka 20:26

Casablanca Počasie

jasná obloha

jasná obloha

38°C

Predpoveď 24.Jul

Východ slnka 05:34

Západ slnka 19:33

========
K

Afrika  

Maroko

08.09. → 17.09. +10 termínov

náročnosť

10 dní

Trvanie

2350
E

Afrika  

Maroko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1850
K

Afrika  

Tunisko, Maroko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3890
B

Afrika  

Maroko


náročnosť

10 dní

Trvanie

4285
Fez - najzachovalejšia medina a farebné koberce Fez

Fez Fez - najzachovalejšia medina a farebné koberce

Najobľúbenejšie marocké mesto BUBO klientov? V našich anketách často dominuje Fez. Úžasné mesto, ktorého medina je jednou z najlepšie zachovaných…

Michal Repta 15 min. čítania
Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja pravidelne už niekoľko rokov skúšam…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Karavány - viac ako obchod na ceste Blog

Blog Karavány - viac ako obchod na ceste

Historické karavány boli väčšie či menšie skupiny skladajúce sa často z viacerých ľudí a nosných, alebo ťažných zvierat. Obvykle chodili za…

Martin Karniš 35 min. čítania