Ak v Maroku prejdete veľkú časť krajiny, zažijeme rôzne počasie. Iná klíma sa drží na brehu Atlantického oceánu, iná v pohorí Atlas a úplne inak bude na Sahare na východe krajiny. Aj napriek tomu je väčšinu sezóny (apríl – november) príjemne teplé počasie a priemerne teploty sú vyššie u nás doma. Od jari do jesene je Maroko miestami horúce a panuje tu suché podnebie. Cez deň je typická horúčava, v noci sa ochladí a tak je dobré na to myslieť aj pri balení. 

Jarné mesiace (február – máj) v Maroku začína po zime nová sezóna a krajina sa začína otepľovať. Jar je krásna na cestu do Maroka, pretože je všetko zelené, živé, fotogenické a na štítoch Atlasu sa drží sneh. Pobrežie Atlantiku aj Marakéš má ešte začiatkom jari teploty okolo 20-23°C, koncom mája stúpajú na cca 25-28°C. Oblasť Atlasu je chladnejšia a teploty môžu byť okolo 15-18°C, koncom mája stúpnu na 20-24°C. Sahara už bude koncom jari rozpálená, ale počítajte s tým, že rána sú tam pomerne chladné a keď pôjdete na východ slnka, je dobré mať so sebou aj dlhé rukávy a teplé oblečenie. Ranné teploty môžu byť pokojne 12-15°C a cez deň bude teplomer atakovať 30°C. V Maroku nie je na jar dážď žiadnym prekvapením.

Letné mesiace (jún – august) sú v Maroku horúčavy, panuje tu suché podnebie a hoci nie je hlavná sezóna, stále je zaujímavé vidieť a zažiť krajinu na vlastné oči v tomto termíne. V oblastí hôr akými sú Atlas alebo Rif je podnebie príjemné, ale mestá sa rozpália pokojne aj na 35°C. Saharské oblasti majú počas leta teplotu okolo 40°C.

Jesenné mesiace (september – november) sú veľmi príjemné na návštevu Maroka. Po lete sa horúčavy začínajú strácať, hoci v septembri je ešte stále príjemne teplo na kúpanie v oblasti Atlantického oceánu. Priemerné denné teploty na začiatku jesene sa pohybujú medzi 26-30°C a koncom jesene to je okolo 22-25°C, čo je na poznávanie stále veľmi príjemné. V oblastiach, akými sú Ouarzazate alebo Erfoud koncom jesene klesá teplota ešte nižšie, ale len o pár stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Skúste si užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie. Hovorí sa, že nie je zlé počasie, len zle zbalení turista. 

Počasie

Marakeš - Počasie

Teplota vzduchu - Marakeš

jan — 12°C
feb — 13°C
mar — 16°C
apr — 17°C
máj — 20°C
jún — 23°C
júl — 28°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 21°C
nov — 16°C
dec — 13°C

Fez - Počasie

Teplota vzduchu - Fez

jan — 9°C
feb — 10°C
mar — 13°C
apr — 14°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 26°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 18°C
nov — 13°C
dec — 10°C

Aktuálne počasie

Marakeš Počasie

takmer jasno

takmer jasno

35°C

Predpoveď 26.May

Východ slnka 06:29

Západ slnka 20:28

Fez Počasie

oblačno

oblačno

32°C

Predpoveď 26.May

Východ slnka 06:12

Západ slnka 20:22

Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja som si tento rok ramadán vyskúšal na…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných…

Jozef Zelizňák 7 min. čítania
Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ Blog

Blog Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ

Moslimský Marco Polo, Ibn Battúta, je najuznávanejším „cestovateľom islamu“. Prešiel neuveriteľných 120 000 km, čo pred ním zrejme nikto nedokázal.…