Ak v Maroku prejdete veľkú časť krajiny, zažijeme rôzne počasie. Iná klíma sa drží na brehu Atlantického oceánu, iná v pohorí Atlas a úplne inak bude na Sahare na východe krajiny. Aj napriek tomu je väčšinu sezóny (apríl – november) príjemne teplé počasie a priemerne teploty sú vyššie u nás doma. Od jari do jesene je Maroko miestami horúce a panuje tu suché podnebie. Cez deň je typická horúčava, v noci sa ochladí a tak je dobré na to myslieť aj pri balení. 

Jarné mesiace (február – máj) v Maroku začína po zime nová sezóna a krajina sa začína otepľovať. Jar je krásna na cestu do Maroka, pretože je všetko zelené, živé, fotogenické a na štítoch Atlasu sa drží sneh. Pobrežie Atlantiku aj Marakéš má ešte začiatkom jari teploty okolo 20-23°C, koncom mája stúpajú na cca 25-28°C. Oblasť Atlasu je chladnejšia a teploty môžu byť okolo 15-18°C, koncom mája stúpnu na 20-24°C. Sahara už bude koncom jari rozpálená, ale počítajte s tým, že rána sú tam pomerne chladné a keď pôjdete na východ slnka, je dobré mať so sebou aj dlhé rukávy a teplé oblečenie. Ranné teploty môžu byť pokojne 12-15°C a cez deň bude teplomer atakovať 30°C. V Maroku nie je na jar dážď žiadnym prekvapením.

Letné mesiace (jún – august) sú v Maroku horúčavy, panuje tu suché podnebie a hoci nie je hlavná sezóna, stále je zaujímavé vidieť a zažiť krajinu na vlastné oči v tomto termíne. V oblastí hôr akými sú Atlas alebo Rif je podnebie príjemné, ale mestá sa rozpália pokojne aj na 35°C. Saharské oblasti majú počas leta teplotu okolo 40°C.

Jesenné mesiace (september – november) sú veľmi príjemné na návštevu Maroka. Po lete sa horúčavy začínajú strácať, hoci v septembri je ešte stále príjemne teplo na kúpanie v oblasti Atlantického oceánu. Priemerné denné teploty na začiatku jesene sa pohybujú medzi 26-30°C a koncom jesene to je okolo 22-25°C, čo je na poznávanie stále veľmi príjemné. V oblastiach, akými sú Ouarzazate alebo Erfoud koncom jesene klesá teplota ešte nižšie, ale len o pár stupňov.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Skúste si užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie. Hovorí sa, že nie je zlé počasie, len zle zbalení turista. 

Počasie

Marakeš - Počasie

Teplota vzduchu - Marakeš

jan — 12°C
feb — 13°C
mar — 16°C
apr — 17°C
máj — 20°C
jún — 23°C
júl — 28°C
aug — 28°C
sep — 26°C
okt — 21°C
nov — 16°C
dec — 13°C

Fez - Počasie

Teplota vzduchu - Fez

jan — 9°C
feb — 10°C
mar — 13°C
apr — 14°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 26°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 18°C
nov — 13°C
dec — 10°C

Aktuálne počasie

Fez Počasie

jasná obloha

jasná obloha

29°C

Predpoveď 07.May

Východ slnka 05:25

Západ slnka 19:08

Marakeš Počasie

polojasno

polojasno

33°C

Predpoveď 07.May

Východ slnka 05:41

Západ slnka 19:15

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.