Počasie v Austrálii je charakteristické relatívnym minimom zrážok. Priemerná teplota je tu oveľa vyššia ako u nás. V Austrálii nás čaká príjemné letné teplo. Počasie je tu presne opačne ako u nás. Počas našej zimy tu zažívajú najvyššie teploty a sú tu časté lesné požiare.

Melborne a Sydney môžu byť v najteplejších mesiach horúce a teplota tu vystúpa nad 30°C. V chladnejších mesiach tu zasa môže klesnúť počas dňa na 16°C.

V centrálnej časti bude najteplejšie. Teploty na Uluru v januári sa môžu vyšplhať aj na 38°C. Naopak v júni a júli môžu v noci klesnúť na 5°C.

Na severe v meste Darwin bude vysoká vlhkosť v spojení s teplým podnebím. Od decembra do marca tu môže v priebehu dňa pršať, najsuchšie mesiace sú od júna do septembra. To však neznamená, že nezaprší vôbec. 

Cairns má typické pobrežné podnebie. V priebehu roka sa tu priemerná denná teplota pohybuje mdzi 24°C a 28°C. Najchladnejšie mesiace sú jún a júl, najteplejšie december a január. Najviac zrážok tu padne vo februári, dažde sú tu však bežné počas celého roka. Práve vďaka nim je celý polostrov tropickým rajom a je tu bujná vegetácia a aj najstarši prales na svete, Daintree.

Počasie

Sydney - Počasie

Teplota vzduchu - Sydney

jan — 22°C
feb — 23,5°C
mar — 21°C
apr — 18°C
máj — 15°C
jún — 13°C
júl — 12°C
aug — 13°C
sep — 16°C
okt — 18°C
nov — 20°C
dec — 21°C

Aktuálne počasie

Sydney Počasie

zamračené

zamračené

23°C

Predpoveď 08.May

Východ slnka 06:34

Západ slnka 17:08

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.