Japonsko je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Obľúbené sakury v Japonsku kvitnú od druhej polovice marca do začiatku apríla. Tento dátum sa mení v závislosti od počasia a rovnako aj od polohy. Niektorý rok však môžu sakury kvitnúť skôr, niektorý zas neskôr. Počasie bohužial nevieme nejako ovplyvniť.

Teploty sú podobné ako u nás, rátajte s tým, že v Japonsku je vždy o zhruba + 5 °C viac. V Japonsku s dažďom musíte rátať vždy, v lete o trochu viac. Obdobne ako v Škótsku, Škandinávii či na Novom Zélande. Blízkosť oceánu je zrejmá a počasie sa veľmi rýchlo mení.

Množstvo pohorí a dĺžka ostrovov orientovaných severo-južným smerom spôsobuje, že v Japonsku môžete zažiť v rovnaký čas na iných miestach rôzne počasie. Myslite na to, že pre väčších ľudí v Japonsku oblečenie nezoženiete.

Letné termíny jún-august môžu byť dusné a horúce. Počasie na jar a jeseň je príjemnejšie, avšak tu pre zmenu môžu byť aj chladnejšie dni. Termíny v apríli, máji, júli a v novembri bývajú turisticky najpríťažlivejšie. 

Počasie

Kyoto - Počasie

Teplota vzduchu - Kyoto

jan — 3°C
feb — 3°C
mar — 6°C
apr — 12°C
máj — 17°C
jún — 21°C
júl — 26°C
aug — 27°C
sep — 23°C
okt — 16°C
nov — 10°C
dec — 5°C

Tokyo - Počasie

Teplota vzduchu - Tokyo

jan — 4°C
feb — 5°C
mar — 8°C
apr — 14°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 26°C
aug — 27°C
sep — 24°C
okt — 17°C
nov — 12°C
dec — 7°C

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.