Najlepším počasím na cestu do krajín Perzského zálivu je začiatok jari alebo jeseň. Navštíviť región môžete samozrejme navštíviť celoročne, len sa pripravte na to, že v Bahrajne panuje v lete miestami neznesiteľná horúčava.

Jarné mesiace (marec – máj) sú na návštevu Bahrajnu ideálne, pretože stále je teplota vonku veľmi príjemná. Na začiatku jari môžete na ostrove očakávať teploty v priemere cca 20-23 °C a na konci jari sa teplomer dostane už na hranicu 30°C. Apríl alebo máj sú stále vynikajúce mesiace, ak plánujete v Bahrajne spoznávať pamiatky, pevnosti či historické miesta.

Letné mesiace (jún – august) sú v Bahrajne prevažne suché, horúce a často aj vyčerpávajúce. Priemerná denná teplota v lete sa pohybuje okolo 35-38 °C. Bahrajn nie je tak horúci ako Kuvajt, pretože je ostrovom a jeho klímu ovplyvňuje okolité more, ktoré občas prináša vánok. Najhorúcejšie dni budú atakovať 40 °C.

Jesenné mesiace (september – november) sú obdobím, kedy začína druhá sezóna. Doznievajú letné horúčavy a hoci bude ešte začiatkom jesene na niektorých miestach Bahrajnu naozaj horúco s pribúdajúcimi mesiacmi sa budú teploty normalizovať až budú atakovať hranice okolo 25 °C.

Zimné mesiace (december – február) sú ideálne na poznávaciu dovolenku vzhľadom k tomu, že vás nebudú sužovať obrovské horúčavy. Priemerné teploty v Bahrajne počas januára sú cca 18-23 °C. Ak bude v regióne pršať, tak najväčšia šanca je práve v zime.

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

10 dní

Trvanie

2961 4230€
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

13 dní

Trvanie

5230
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5108 6810€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

2797 3995€
Epos o Gilgamešovi

13

06:21

aug

2023

Bahrajn Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Epos o Gilgamešovi patrí k najstarším literárnym pamiatkam na svete a zrejme o ňom počul každý vzdelaný človek. Príbeh o kráľovi z mesta Uruk bol zaznamenaný na hlinené…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC