V Mexiku sa strieda obdobie dažďov a obdobie sucha. Najteplejšie býva od júna do októbra a tieto mesiace aj najviac prší. Obdobie od novembra do mája je mierne a suchšie.

Ak plánujete cestu naprieč Mexikom, pripravte sa na to, že v každej časti panujú iné klimatické podmienky. Čaká Vás zložitejší terén a výšková členitosť, takže medzi jednotlivými oblasťami budete pociťovať veľké rozdiely. V horských oblastiach (Mexico city, Oaxaca), na centrálnej náhornej plošine, môže byť chladnejšie a budete ho vnímať ako naše jarné počasie. Zvyčajne sa ochladí aj na noc. Môžete prechádzať aj suchými oblasťami, tie ktoré sú plné kaktusov. Môžete prejsť aj cez oblasť dažďových pralesov, kde je naopak veľmi vlhko. Každopádne cez deň bude väčšinou veľmi teplo (nezabudnite si zobrať klobúk, šiltovku alebo šatku na hlavu). Ak prilietate do Mexico city, tak opaľovací krém začnite používať od prvého dňa. Na neďalekom Teotihuacane totižto už slušne opaľuje. Teploty budú okolo 25-30°C. V zásade ale platí, čím pôjdete bližšie na Yucatán, tým bude teplejšie. Yucatán a mayská riviéra sa teší teplému počasiu, no september a október bývajú známe hurikánmi v Karibiku.

Ak pôjdete dialkovymi express autobusmi, tak tie bývajú silno klimatizované, takže majte poruke teplé oblečenie, lebo Vám bude zima. 

Bez ohľadu na to, aké bude počasie, nikdy si nenechajte pokaziť dovolenku počasím. Počasie nedokážeme predpovedať a ani nevieme aké bude počas vašej návštevy. Dlhodobé štatistiky berte iba veľmi orientačne, keďže tak ako u nás v tzv. „horúcom lete“ môže dva týždne pršať, tak isto Vám počasie nemusí vyjsť inde. Vždy môžete byť pripravený na možné prehánky, ktoré na druhej strane zase príjemne osviežia vzduch. 

Počasie

Cancun - Počasie

Teplota vzduchu - Cancun

jan — 24°C
feb — 25°C
mar — 26°C
apr — 27,4°C
máj — 29°C
jún — 29°C
júl — 30°C
aug — 30°C
sep — 29°C
okt — 28°C
nov — 26°C
dec — 25°C

Mexiko City - Počasie

Teplota vzduchu - Mexiko City

jan — 13°C
feb — 14,5°C
mar — 17°C
apr — 18°C
máj — 18°C
jún — 18°C
júl — 17°C
aug — 17,5°C
sep — 17°C
okt — 16°C
nov — 14°C
dec — 13°C

Oaxaca - Počasie

Teplota vzduchu - Oaxaca

jan — 13,4°C
feb — 14,6°C
mar — 17°C
apr — 18,7°C
máj — 19,2°C
jún — 18,1°C
júl — 17°C
aug — 17,3°C
sep — 16,8°C
okt — 16°C
nov — 15°C
dec — 14°C