Surinam leží len cca 500 kilometrov od rovníka a tak sa pripravte na rovníkové počasie. Znamená to, že vás tu takmer vždy čaká „konštantná“ teplota okolo 27-30 °C. Bude teplo a často aj vlhko. Nielen na pobreží, ale aj keď sa vydáte na juh do dažďových lesov.

JARNÉ MESIACE

Jarné mesiace (február – máj) majú v sebe teplo, aké by sme v Európe prirovnali k letu. Bežné denné teploty na pobreží a teda aj v časti Surinamu, kde leží Paramaribo a väčšina miest, je okolo 27-30 °C, pričom práve v máji teploty oscilujú okolo 30 °C. Priemerná vlhkosť je okolo 80 %. Jar sa považuje za „menšie“ obdobie sucha, ktoré v krajine panuje a marec je tretím najsuchším mesiacom v roku. V máji začína viac zrážok a často sa druhá polovica mája považuje za najupršanejšia časť v roku.

LETNÉ MESIACE

Letné mesiace (jún – august) sú v Suriname v znamení obdobia dažďov, ktoré sa preklápa v polovici augusta, kedy začína opäť suché obdobie. Priemerné teploty sú okolo 27-29 °C, no kedykoľvek môže teplomer pokoriť aj hranicu 30 °C. Z mája pokračuje dážď a v lete padne v krajine v priemere najviac zrážok. Jún a júl patria k dvom mesiacom, kedy treba čakať najviac zrážok. Na juhu krajiny sa tak horšie cestuje na miestach v národných parkoch, pretože sú veľmi zlé cesty.

JESENNÉ MESIACE

Jesenné mesiace (september – november) prestáva dážď a krajina prichádza do „väčšieho“ obdobia sucha, ktoré sa začne lámať na konci novembra. Počas jesene je v krajine najmenšia vlhkosť, no môže sa stať aj to, že ak sa vydáte k menším vodopádom na konci jesene, nebudú mať vodu po dlhých týždňoch sucha. September patrí k najhorúcejším mesiacom v roku.

ZIMNÉ MESIACE

Zimné mesiace (december – január) začínajú menším obdobím dažďov a práve december patrí medzi upršané mesiace. Teploty si stále Surinam v priemere drží okolo 27 °C, čiže teplo je aj počas daždivého dňa, ale treba myslieť na to, že dážď bude súčasťou tejto cesty.

Počasie

Paramaribo - Počasie

Teplota vzduchu - Paramaribo

jan — 26°C
feb — 27°C
mar — 27°C
apr — 27°C
máj — 27°C
jún — 27°C
júl — 27°C
aug — 28°C
sep — 29°C
okt — 29°C
nov — 28°C
dec — 27°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Paramaribo Počasie

slabý dážď

slabý dážď

31°C

Predpoveď 24.Feb

Východ slnka 06:54

Západ slnka 18:53

Dážď 0.29mm

========
K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

5445
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

4150
Najexotickejší ľudia sveta 2024 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2024

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany Paramaribo

Paramaribo Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany

Prejdime sa najmenej turistickými krajinami Južnej Ameriky. Na severnom pobreží juhoamerického kontinentu v oblasti Guyanskej vysočiny sa…

Ivana Ďurčová 14 min. čítania
Prečo cestovať do Surinamu? Blog

Blog Prečo cestovať do Surinamu?

Celý svet chodí na pláže Ria, za pamiatkami Inkov v Peru či do dokonalej prírody Patagónie? Prečo si však pre nabliižšiu dovolenku vybrať Surinam?