Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si nájdete aj v reštauráciách na Taiwane nájdete svojich favoritov. 

Taiwan je so svojou kuchyňou veľmi príjemným prekvapením, pretože ide o kulinársky ostrov a gastronomický raj. Zoznámenie s jeho gastro scénou výrazne obohatí Vašu dovolenku. Taiwanskú kuchyňu ovplyvnila pevninská Čína, no badať v nej aj japonské vplyvy. Je to ale unikátny koncept, ktorý má korene u väčších susedov, ale prichádza s vlastnými chuťami a stravovacími riešeniami. Medzi základné ingrediencie patrí bravčové aj kuracie mäso, dary mora, ryža a sója či sójová omáčka. Veľmi obľúbené sú na Taiwane polievky, husté, výdatné, rezancové polievky akými je napríklad hovädzia polievka s rezancami, ktorá patrí medzi národné jedlá. Typickou, lokálnou špecialitou je aj Oyster omelete, teda ustricová omeleta, ktorú treba ochutnať. Skúste tiež Gua Bao, pouličnú chuťovku zo žemle v ktorej nájdete kúsky bravčového mäsa -najmä bôčik. Odvážnejší môžu skúsiť Stinky Tofu, zapáchajúce kúsky tofu, ktoré majú mnohých miestnych fanúšikov. Každému však bude chutiť klasické Fried Chicken, teda vysmážané kura. Taiwan Vám bude chutiť. Ak radi ochutnávate lokálny alkohol, siahnite na Taiwane po likéry Kaoliang z ciroku.

Aj najväčší gurmáni budú nadšení. Základ bezpečného stravovania je piť výlučne balenú vodu. Vždy si skontrolujte, či je uzáver zatvorený naozaj originálne. Plast, neplast. Vodu nepite ani z kohútika v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie a overené reštaurácie.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Taipei:

Shang Palace (Taipei) – 6F, No.201 Tun Hwa South Road, Sec.2, Taipei 106, Tchaj-wan – Luxusná reštaurácia Shang Palace v centre Taipei je známa pre svoju vyhlásenú čínsku kuchyňu a medzi najväčšie špeciality patrí Pekinská kačica alebo plnené taštičky Dim Sum, ktoré tu nájdete s mäsovými, zeleninovými aj krevetovými plnkami. Čaká Vás tu príjemné prostredie, dokonalé servírovanie jedla aj okolitý servis. Za večeru tu necháte cca 30-40 euro.

Ding Xian 101 (Taipei) - 6F, No.7 Section 5 Xinyi Road, Taipei 101, Tchaj-wan – Ak radi spájate gastronomické zážitky s luxusnými zážitkami, potom je Ding Xian tým správnym miestom. Nachádza sa totiž v ikone Taipei, v budove 101 a k večeri sa servíruje aj dokonalý výhľad na panorámu Taipei. Už len tento samotný pohľad stoji za to a to nehovoríme o skvelom jedle. Reštaurácia sa špecializuje na dary mora aj čínsku kuchyňu.

Ningxia Night Market (Taipei) - Ningxia Road, Datong District, Taipei City, Taiwan – Taipei patrí k ázijským mestám, kde nájdete jeden z najlepších streetfoodov kontinentu a pre hlavné mesto Taiwanu sú typické nočné trhoviská plné jedla. Podvečer market Ningxia ožíva, zaplní sa ľuďmi a pohltia ho vône. Ochutnajte tu slané koláčiky s krevetami, rezancové polievky, bizarnosti alebo tofu.

Beef Noodle of the King (Taipei)No.7, Lane 46, Section 1, Chongqing South Road, Zhongzheng District, Taipei, Tchaj-wan – Milovníci polievok by sme nemali nechať ujsť tento lokálny, rodinný podnik, ktorý sa práve na ne špecializuje. Dostanete tu aj tradičné, taiwanské hovädzie polievky s rezancami, ale aj polievky s čínskou či japonskou stopou. Domáci majú radi toto miesto a to je veľkou zárukou kvality.

Mala Yuanyang Hotpot (Taipei) No. 62, SiNing S. Road, 2 FL, Taipei 108, Tchaj-wan – Hotpot a jeho koncepciu prebral Taiwan od Číny, no akoby ju ešte priviedol do dokonalosti. Ak chcete ochutnať tradičný, skvelý Hotpot, tak toto je miesto, kde by ste nemali chýbať. Je to ideálny podnik na večeru ak Vás je viac, pretože si môžete nakombinovať zeleninu a mäso, ktoré potom spoločne viete pripravovať vo vriacom vývare, ktorý dostanete pred seba. Jedlo je tu zážitkom.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Dai Tai Fung
Dai Tai Fung

Štýlové reštaurácie

Dai Tai Fung

Taipei
Taiwan

Ste v reštaurácii Dai Tai Fung pod vežou 101 v Taipei a cez veľké priehľadné sklenné steny môžete nazrieť priamo do kuchyne, kde vládne vysoké pracovné nasadenie. Bola založená v roku 1958 a preslávila sa najmä špecialitou Xiao Long Bao – ručne vyrobenými plnenými „parenými buchtičkami“ z tenučkého, jemného a neuveriteľne chutného cesta. Pripravujú sa na pare v špeciálnych košíkoch z bambusu. Xiao Long Bao sú plnené vývarom a mäsovou zmesou podľa výberu. Napriek tomu, že sú vyrobené ručne, sú takmer identické. Každá náplň má presne 21 g (každú náplň vážia, odchýlka 0,4g). Môžete si vybrať zo širokej ponuky: bravčové, kuracie, krevetové, krabie...Všetky sú vynikajúce! Úplný top sú Xiao Long Bao plnené bravčovým mäsom a hľuzovkou. Skutočne výnimočný kulinársky zážitok. V jedálnom lístku sú v ponuke aj ďalšie obľúbené taiwanské špeciality, ako napr. beef noodle, wontons, dim-sum. Vyberte si práve tú Vašu!

K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3188 4554€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3116 4451€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong


náročnosť

10 dní

Trvanie

2692 3059€
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Oceánia, Havaj (USA), Havajské ostrovy, Marshallove ostrovy, Guam, Palau, Mikronézia, Taiwan, Spojené štáty americké (USA)

20.05. → 06.06. +1 termín

náročnosť

18 dní

Trvanie

9668 11374€
Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka Blog

Blog Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka

Dňa 10. februára 2024 skočilo poldruha miliardy Číňanov do nového roka. Skončil sa totižto rok Zajaca a začal sa rok Draka. Čo možno očakávať počas…

Lukáš Holas, Ľuboš Fellner 12 min. čítania
Ako zažiť skvelý Taiwan? Blog

Blog Ako zažiť skvelý Taiwan?

Supermoderný a prírodne unikátny raj, to je ostrovný štát Taiwan, kde sa exotika prelína s tradíciami a kde sa vybúrili ľudia i naša planéta. Prečo…

Nikola Deckous 11 min. čítania
Budhizmus pre začiatočníkov Blog

Blog Budhizmus pre začiatočníkov

Budhizmus je mnohými považovaný za náboženstvo, avšak je to viac filozofia o tom, ako správne žiť než náboženstvo. Pre korektnejšie pomenovanie v…

Michal Čičmanec 6 min. čítania
Taipei - Čína-Nečína Taipei

Taipei Taipei - Čína-Nečína

Keď poviete obyvateľovi Taiwanu, že je Číňan, tak sa zháči. Hoci pevninskú Čínu a Taiwan oddeľuje len 180 kilometrov široký Taiwanský prieliv,…

Samuel Kĺč 13 min. čítania
Populácia na Taiwane

28

19:30

nov

2023

Taiwan Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na Taiwane dnes žije približne 23 600 000 obyvateľov. Na prvý (a chybný) pohľad by sa zdalo, že všetci obyvatelia tohto ostrova sú etnickí Číňania, čo však vôbec nie je…