Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si nájdete aj v reštauráciach na Taiwane nájdete svojich favoritov. 

Taiwan je so svojou kuchyňou veľmi príjemným prekvapením, pretože ide o kulinársky ostrov a gastronomický raj. Zoznámenie s jeho gastro scémou výrazne obohatí Vašu dovolenku. Taiwanskú kuchyňu ovplyvnila pevninská Čína, no badať v nej aj japonské vplyvy. Je to ale unikátny koncept, ktorý má korene u včších susedov, ale prichádza s vlastnými chuťami a stravovacími riešeniami. Medzi základné ingrediencie patrí bravčové aj kuracie mäso, dary mora, ryža a sója či sójova omáčka. Veľmi obľúbené sú na Taiwane polievky, husté, výdatné, rezancové polievky akými je napríklad hovädzia polievka s rezancami, ktorá patrí medzi národné jedlá. Typickou, lokálnou špecialitou je aj Oyster omelete, teda ustricová omeleta, ktorú treba ochutnať. Skúste tiež Gua Bao, pouličnú chuťovku zo žemle v ktorej nájdete kúsky bravčového mäsa -najmä bôčik. Odvážnejší môžu skúsiť Stinky Tofu, zapáchajúce kúsky tofu, ktoré majú mnohých miestnych fanúšikov. Každému však bude chutiť klasické Fried Chicken, teda vysmážané kura. Taiwan Vám bude chutiť. Ak radi ochutnávate lokálny alkohol, siahnite na Taiwane po likéry Kaoliang z ciroku.

Aj najväčší gurmáni budú nadšení. Základ bezpečného stravovania je piť výlučne balenú vodu. Vždy si skontrolujte, či je uzáver zatvorený naozaj originálne. Plast, neplast. Vodu nepite ani z kohútika v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie a overené reštaurácie.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Taipei:

Shang Palace (Taipei) – 6F, No.201 Tun Hwa South Road, Sec.2, Taipei 106, Tchaj-wan – Luxusná reštaurácia Shang Palace v centre Taipei je známa pre svoju vyhlásenú čínsku kuchyňu a medzi najväčšie špeciality patrí Pekinská kačica alebo plnené taštičky Dim Sum, ktoré tu nájdete s mäsovými, zeleninovými aj krevetovými plnkami. Čaká Vás tu príjemné prostredie, dokonalé servírovanie jedla aj okolitý servis. Za večeru tu necháte cca 30-40 euro.

Ding Xian 101 (Taipei) - 6F, No.7 Section 5 Xinyi Road, Taipei 101, Tchaj-wan – Ak radi spájate gastronomické zážitky s luxusnými zážitkami, potom je Ding Xian tým správnym miestom. Nachádza sa totiž v ikone Taipei, v budove 101 a k večeri sa servíruje aj dokonalý výhľad na panorámu Taipei. Už len tento samotný pohľad stoji za to a to nehovoríme o skvelom jedle. Reštaurácia sa špecializuje na dary mora aj čínsku kuchyňu.

Ningxia Night Market (Taipei) - Ningxia Road, Datong District, Taipei City, Taiwan – Taipei patrí k ázijským mestám, kde nájdete jeden z najlepších streetfoodov kontinentu a pre hlavné mesto Taiwanu sú typické nočné trhoviská plné jedla. Podvečer market Ningxia ožíva, zaplní sa ľuďmi a pohltia ho vône. Ochutnajte tu slané koláčiky s krevetami, rezancové polievky, bizarnosti alebo tofu.

Beef Noodle of the King (Taipei)No.7, Lane 46, Section 1, Chongqing South Road, Zhongzheng District, Taipei, Tchaj-wan – Milovníci polievok by sme nemali nechať ujsť tento lokálny, rodinný podnik, ktorý sa práve na ne špecializuje. Dostanete tu aj tradičné, taiwanské hovädzie polievky s rezancami, ale aj polievky s čínskou či japonskou stopou. Domáci majú radi toto miesto a to je veľkou zárukou kvality.

Mala Yuanyang Hotpot (Taipei) No. 62, SiNing S. Road, 2 FL, Taipei 108, Tchaj-wan – Hotpot a jeho koncepciu prebral Taiwan od Číny, no akoby ju ešte priviedol do dokonalosti. Ak chcete ochutnať tradičný, skvelý Hotpot, tak toto je miesto, kde by ste nemali chýbať. Je to ideálny podnik na večeru ak Vás je viac, pretože si môžete nakombinovať zeleninu a mäso, ktoré potom spoločne viete pripravovať vo vriacom vývare, ktorý dostanete pred seba. Jedlo je tu zážitkom.

Taiwan, Formosa, krásny ostrov Taipei

Taipei Taiwan, Formosa, krásny ostrov

Taiwan za svoju dlhú históriu vystriedal mnoho mien ale žiadne nepretrvalo tak dlho ako pôvodný názov, ktorý mu dali Portugalci v 16. storočí –…

Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra Blog

Blog Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra

1. februára 2022 slávi poldruha miliardy Číňanov nový rok. Začína sa rok tigra, ktorý symbolizuje odvahu a silu, dáva ľuďom nádej. Prenesme sa na…