Odporúčané hotely strednej triedy na Taiwane:

Hotel Hedo (Taipei) – 3* hotel zaujme svojou polohou v centre Taipei neďaleko železničnej stanice. Izby nepatria medzi najväčšie, ale sú veľmi vkusne a štýlovo zariadené. Nechýba v nich satelitná televízia, kanvica na zohriatie vody, klimatizácia, chladnička či ďalšie drobnosti, ktoré Váš pobyt spríjemnia. Obchody máte pár desiatok metrov od hotela, stanica metra vzdialená necelých desať minút peši a nechýbajú tu ani podniky s jedlom. Aj priamo v hoteli nájdete reštauráciu s ázijskou a kontinentálnou stravou.

Gala Hotel (Taipei) - 3* Sa nachádza v samom srdci najživšej obchodnej štvrti Chung Shan v Taipei. Vynikajúca poloha hotela poskytuje nielen pohodlnú dopravu, ale aj výborne možnosti vo výbere z rôznych reštaurácií a obchodov v okolí. Izby sú zariadené v elegantnom a modernom dizajne podobne aj ako v hoteli Hedo. Na prvom poschodí sa nachádza reštaurácia Golden Ear, v ktorej sa podávajú rôzne chutné pokrmy západnej kuchyne. Na druhom poschodí je čínska reštaurácia Golden Pot, ktorá ponúka vynikajúcu žraločiu polievku a čerstvé pochúťky z morských plodov, ktoré sú pre túto reštauráciu veľmi typické. 

Pre náročnejších odporúčame:

Hotel Sheraton Grand Taipei - 5* Tento luxusný hotel je situovaný priamo v centre mesta hneď vedľa taiwanského úradu vlády. Pešo viete za 5 minút prejsť do známeho parku 228 alebo asi za 10 minút k pamätníku prvého prezidenta Čankajška. Hneď vedľa hotela je aj metro, ktorým sa viete dostať v rámci Taipei prakticky kdekoľvek. Samotné hotelové izby sú tu ozaj rozľahlé v kontraste s taipeiským stiesneným štandartom. Zariadenie je veľmi moderné so zakomponovanými tradičnými činskymi dekoratívnymi prvkami. V hoteli nájdeme aj kvalitnú činsku reštauráciu The Guest House a thajskú reštauráciu Sukhothai. Sheraton Grand Taipei patrí k hotelovej špičke na celom ostrove a je určite dobrou voľbou ak si chcete luxusne užiť Vašu dovolenku.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.