Najlepšie počasie v Belgicku na cestovanie neexistuje, ale ak chcete staviť na istotu, veľmi obľúbená je jar, leto aj jeseň. Zima má svoje špecifiká, a tiež vám ukáže unikátny pohľad na tieto končiny, ale určite bude chladnejšie a počasie nebude také, ako ste si na dovolenke predstavovali. 

Jarné mesiace (marec – máj) sú na cestovanie príjemné. Začiatkom jari bude ešte v Bruseli chladno, ale s pribúdajúcim časom sa bude počasie zlepšovať. Koniec jari je už v týchto končinách skutočne príjemne. Brusel zvykne mať v apríli či v máji teplotu okolo 14-18 °C. Pre jar sú typické aj nečakané zrážky.

Letné mesiace (jún – august) predstavujú hlavnú sezónu, a tak sa presúva viac ľudí, ale zase máte dlhé dni, teplé počasie a kto miluje leto, ten si západnú Európu rozhodne užije. Pre Brusel  je typické nie príliš horúce leto a teploty si mestá držia často okolo 24-26 °C. Počas leta je v regióne najmenej zrážok.

Jesenné mesiace (september – november) Teploty začínajú po lete klesať, ale stále sa držia začiatkom jesene na príjemných číslach okolo 20-23 °C, čím neskôr počas jesene ste tu, tým padá teplota nižšie a pre november už nie je problém nájsť aj teploty okolo 5-8 °C.

Zimné mesiace (december – február) majú výhodu toho, že už nie je turistická sezóna, pretože teplota v mestách môže padať pokojne na 0-5 °C. Mrazy nie sú typické a skôr je zima teplejšia než u nás. Sneh sa objavuje málokedy. Vianoce sú v Belgickú mimoriadne romantické.

Počasie

Brusel - Počasie

Teplota vzduchu - Brusel

jan — 3°C
feb — 3°C
mar — 6°C
apr — 8°C
máj — 12°C
jún — 15°C
júl — 17°C
aug — 17°C
sep — 15°C
okt — 11°C
nov — 6°C
dec — 4°C

Bruggy - Počasie

Teplota vzduchu - Bruggy

jan — 4°C
feb — 4°C
mar — 6°C
apr — 8°C
máj — 12°C
jún — 15°C
júl — 16°C
aug — 17°C
sep — 15°C
okt — 11°C
nov — 7°C
dec — 4°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Brusel Počasie

takmer jasno

takmer jasno

2°C

Predpoveď 01.Dec

Východ slnka 08:22

Západ slnka 16:40

Bruggy Počasie

oblačno

oblačno

3°C

Predpoveď 01.Dec

Východ slnka 08:28

Západ slnka 16:43

========
K

Európa  

Anglicko, Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2002 2860€
TOP 10 Bruselu Blog

Blog TOP 10 Bruselu

Brusel je de facto hlavným mestom Európy. Minimálne z politického hľadiska. Avšak aj z kultúrneho a turistického hľadiska je Brusel dôležitý a má…

Viktor Háber, Robert Jerga 5 min. čítania
Brusel - pamiatky, tipy, hlavné mesto Európskej únie Brusel

Brusel Brusel - pamiatky, tipy, hlavné mesto Európskej únie

Brusel je hlavným mestom Belgicka, domovom mnohých európskych inštitúcií ako Európska komisia, Európska rada, či Rada Európskej únie a vďaka tomu…

Robert Jerga 19 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC