Najlepšie počasie na cestovanie po Fínsku neexistuje, ale ak chcete staviť na istotu, veľmi obľúbené je leto. Zima má svoje špecifiká a tiež vám ukážu unikátny pohľad na tieto končiny. 

Do severnej Európy sa nechodí za slnkom a treba sa pripraviť na náhle zmeny počasia. Býva tu o niečo chladnejšie ako v strednej Európe, keď však vykukne slnko je oblasť nádherná. Vyššia je pravdepodobnosť zrážok. Pripravte sa, prosím, na náhle zmeny počasia.

Jarné mesiace (marec – máj) je ešte na mnohých miestach Fínska chladné počasie. Helsinki majú na začiatku jari teplotu okolo 8-10 °C, neskôr sa to zlepší o pár stupňov. Jar je typickým príkladom zmeny počasia v krátkej dobre a rýchlo môže spŕchnuť.

Letné mesiace (jún – august) sú na cestovanie v regióne najlepšie. Všetko funguje, užijete si dokonca aj príjemné slnko a teplé počasie. V mestách je letné počasie veľmi príjemné a teploty sa pohybujú medzi 20-25 °C.

Jesenné mesiace (september – november) Teploty začínajú po lete klesať, ale stále sa v Helsinkách držia na príjemných číslach okolo 15-20 °C, čím neskôr počas jesene ste tu, tým padá teplota nižšie a pre november už nie je problém nájsť aj mráz.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si, prosím, užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie. Polárna žiara je takisto prírodný fenomén, ktorý nedokážete ovplyvniť či ju uvidíte alebo nie.

Počasie

Helsinky - Počasie

Teplota vzduchu - Helsinky

jan — -5°C
feb — -6°C
mar — -2°C
apr — 3°C
máj — 10°C
jún — 13°C
júl — 16°C
aug — 15°C
sep — 10°C
okt — 5°C
nov — 0°C
dec — -3°C
Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzizastávkou na súostroví Ålandy…

Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Nezvyčajné vianočné zvyky Blog

Blog Nezvyčajné vianočné zvyky

Iný kraj, iný mrav a ani vianočné zvyky nie sú výnimkou. Pozrite sa s nami ako trávia sviatky v blízkych i vzdialených končinách sveta.

Na palube výletnej lodi Silja Serenade Blog

Blog Na palube výletnej lodi Silja Serenade

Čerstvý, čistý, morský vzduch a krásna krajina zaručujú nezabudnuteľný zážitok, najmä keď sa to všetko dá zažiť na palube luxusnej výletnej lode,…