Najlepšie počasie na cestovanie po Fínsku neexistuje, ale ak chcete staviť na istotu, veľmi obľúbené je leto. Zima má svoje špecifiká a tiež vám ukážu unikátny pohľad na tieto končiny. 

Do severnej Európy sa nechodí za slnkom a treba sa pripraviť na náhle zmeny počasia. Býva tu o niečo chladnejšie ako v strednej Európe, keď však vykukne slnko je oblasť nádherná. Vyššia je pravdepodobnosť zrážok. Pripravte sa, prosím, na náhle zmeny počasia.

Jarné mesiace (marec – máj) je ešte na mnohých miestach Fínska chladné počasie. Helsinki majú na začiatku jari teplotu okolo 8-10 °C, neskôr sa to zlepší o pár stupňov. Jar je typickým príkladom zmeny počasia v krátkej dobre a rýchlo môže spŕchnuť.

Letné mesiace (jún – august) sú na cestovanie v regióne najlepšie. Všetko funguje, užijete si dokonca aj príjemné slnko a teplé počasie. V mestách je letné počasie veľmi príjemné a teploty sa pohybujú medzi 20-25 °C.

Jesenné mesiace (september – november) Teploty začínajú po lete klesať, ale stále sa v Helsinkách držia na príjemných číslach okolo 15-20 °C, čím neskôr počas jesene ste tu, tým padá teplota nižšie a pre november už nie je problém nájsť aj mráz.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si, prosím, užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie. Polárna žiara je takisto prírodný fenomén, ktorý nedokážete ovplyvniť či ju uvidíte alebo nie.

Počasie

Helsinky - Počasie

Teplota vzduchu - Helsinky

jan — -5°C
feb — -6°C
mar — -2°C
apr — 3°C
máj — 10°C
jún — 13°C
júl — 16°C
aug — 15°C
sep — 10°C
okt — 5°C
nov — 0°C
dec — -3°C

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.