Strava v Kambodži je lacná a veľmi chutná. Ceny potravín sú relatívne nízke a kvalita jedla vysoká. 

Kambodžská kuchyňa je odlišná od tej známejšej v susednom Vietname (hoci má niekoľko prienikov), ale aj tu vieme ochutnať niekoľko lokálnych chuťoviek. Medzi najväčšie špeciality krajiny patrí jedlo zvané Amok, ryba sa podusí na kokosovom mlieku s rybacou omáčkou a kokosovým cukrom, pridá sa tradičná pasta Kroeung z byliniek a korenín a podáva sa v banánovom liste. Vynikajúca a jemná chuť národného jedla. Druhým odporúčaním jedlom je Lok Lak, hovädzie mäso nakrájané na kocky, ktoré sa opraží na panvici a podáva sa s vajcom a prílohou. Ak poznáte thajské kari, tak tu môžete ochutnať kmérske kari, ktoré sa naň podobá. Môžete v ňom mať mäso alebo iba zeleninu a jeho základ tvoria kari pasty s kokosovým mliekom. Najzaujímavejším šalátom s akým sa tu stretnete je šalát zo zeleného manga. Kambodža je známa aj svojim grilovaným mäsom, darmi mora alebo krabmi, no v krajine viete ochutnať aj ako chutí hmyz od svrčkov, švábov až po rôzne chrobáky či kobylky. Najobľúbenejším nápojom je káva, ľadová káva, ovocné džúsy či kokosový orech. Pivo Angkor alebo Cambodia tu nájdete tiež a ak máte radi niečo tvrdšie, v ponuke je ryžová pálenka či whisky.

Vodu vo fľašiach nájdete všade. Plast neplast, vodu z vodovodných kohútikov v Kambodži NEPITE ani v hoteloch! Vyhnete sa tak nežiadaným problémom.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Kambodži:

Malis Restaurant (Phnom Penh) – 136 Norodom Boulevard, Phnom Penh 12101, Kambodža – Malis Restaurant patrí medzi najpríjemnejšie podniky v centre Phnom Penhu. Reštaurácia sa nachádza v príjemnom prostredí, kde sa viete posadiť von do záhrady alebo do interiéru. Nájdete tu skvelú kambodžskú kuchyňu, ktorú sa snažia majitelia oživiť a ukázať svetu. Ochutnajte rybu Amok v kokosovom mlieku alebo hovädzí Lok Lak a poseďte si tu na miestnom pive či drinku. Je trochu drahšia na kambodžské pomery, počítajte s 15-25 EUR na večeru, ale stojí to za to.

Eleven One Kitchen (Phnom Penh) – #20 Street 334 | Bkk1, Phnom Penh, Kambodža – Kmérska kuchyňa s tradičnými jedlami za vynikajúce ceny. Nie je to nič na romantickú večeru, ale ak idete za autenticitou, tak potom je to pre vás zaujímavé miesto. Za jedlo tu zaplatíte cca 3-5 EUR a ochutnajte rôzne druhy kari po vzore thajskej kuchyne alebo rybu Amok.

FCC – Foreign Correspondents Club (Phnom Penh) – 363 Preah Sisowath Quay, Phnom Penh, Kambodža - najznámejšia reštaurácia v meste, bývalý klub zahraničných novinárov. Má krásny výhľad na rieku a kvalitné jedlo v menších porciách. Obsluha však vie byť niekedy veľmi zmätená. Zároveň býva podnik často preplnený, keďže je ozaj slávny.

Le Moon Rooftop154 Dekcho Damdin St. (154), Phnom Penh, Kambodža - Najlepší rooftop s výborným výhľadom na sútok Mekongu a Tonle Sap a kvalitnými miešanými nápojmi. 

Daughters of Cambodia Visitor Centre Café (Phnom Penh)321 Sisowath Quay | The Riverside, Phnom Penh, Kambodža – Nejde o najlepšiu kaviareň v meste, ale ide o kaviareň s unikátnym posolstvom, ktorá pomáha ženám vymaniť sa zo sex biznisu, alebo do neho nespadnúť. Ak si tu objednáte kávu alebo niečo pod zub, viete, že vaše peniaze idú na pomoc kambodžským ženám a to už za jednu kávu stojí, nie?

Embassy Restaurant (Siem Reap) – King's Road Angkor Village | Across the Old Market Bridge, Siem Reap 17259, Kambodža – Reštaurácia Embassy patrí medzi najobľúbenejšie podniky v celom Siem Reape. Leží v samom centre mesta a špecializuje sa na kmérsku kuchyňu a ak sa chcete vydať na gastronomickú cestu, objednajte si tu 7-chodové, ochutnávkové menu aj s vínom, ktoré vám k jednotlivým chodom pripravia. V jedle cítiť, že sestry – kuchárky milujú svoju prácu. Za večeru tu zaplatíte pokojne aj 20-30 EUR.

Khmer Grill (Siem Reap) – Watdomnak Road, Siem Reap, Kambodža – Ak milujete grilované jedlo, tu nájdete svoj kúsok kambodžského raja. Podnik preslávili rôzne druhy opekaného mäsa, ale na grile tu nájdete pokojne aj ryby či dary mora a obľúbené krevety. Nezabúdajú ani na vegetariánov a tak vám ugrilujú aj rôznu zeleninu a za pokus stoja aj skvelé polievky, ktoré majú v ponuke.

Sokkhak River Restaurant (Siem Reap) – Pokombo Avenue | Along Siem Reap Riverside, Siem Reap 17259, Kambodža – Romantický večer na brehu rieky so skvelým jedlom? Aj takúto možnosť má Siem Reap v zálohe a ak chcete utiecť ruchu ulice či trhovísk, vyberte sa sem. Milé prostredie, luxusné zariadenie a európske či ázijské chute na tanieri. Losos alebo stejk? Alebo radšej kmérsky Amok či Lok Lak? Len si vyberte na čo máte chuť, nechajte si namiešať drink a užívajte si kambodžský večer.

Lim Kim Cheng (Siem Reap) – Psar Chaa north side, Siem Reap, Kambodža – Hľadáte absolútne jednoduchú a lacnú kmérsku klasiku? Práve ste ju našli. Tento podnik patrí medzi svojimi k tým známejším miestam a leží priamo v starom meste na okraji trhoviska. Lim Kim Cheng sa na nič nehrá, no môžete sa spoľahnúť, že jedlo je tu kvalitné a na výber máte z naozaj hrubého menu plného obrázkov a tradičných jedál. Je mimoriadne lacné a za skvelý obed tu zaplatíte cca 2-3 eur.

Paper Tiger Eatery (Siem Reap) – Pub Street, Street #8, Svay Dangkum, Siem Reap 17252, Kambodža – Ak chcete zostať v absolútnom centre, takmer priamo na hlavnej tepne Pub Street a vychutnať si svoje jedlo tu, tak potom skúste podnik s exotickým menom Paper Tiger Eatery. Na výber budete mať z kmérskeho, domáceho jedla, ale aj z talianskeho či amerického a západného. Jednoducho, každý si tu príde na svoje. Vyskúšajte kari v banánovom liste.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Vietnam, Kambodža
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

5110
K

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

3670
F

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

3680

Vianoce s BUBO

Dovolenka Vietnam, Kambodža Deluxe
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

5110
Phnom Penh – perla francúzskej Indočíny Phnom Penh

Phnom Penh Phnom Penh – perla francúzskej Indočíny

Phnom Penh – perla francúzskej Indočíny. Túto prezývku dali kambodžskému mestu francúzski kolonizátori pred 150 rokmi. Odvtedy Phnom Penh aj…

Vyberte si ideálny vianočný darček. Máme 12 tipov Blog

Blog Vyberte si ideálny vianočný darček. Máme 12 tipov

Aký je ideálny darček pod stromček? Taký, ktorý splní cestovateľský sen. A k tomu ešte za polovičnú cenu. V BUBO vás chceme na Vianoce odmeniť a za…

Viktor Háber 8 min. čítania
Ako vybaviť víza Blog

Blog Ako vybaviť víza

Do niektorých krajín je k vstupu potrebné byť držiteľom víz. Prečo sa nebáť navštíviť krajiny, ktoré majú vízovú povinnosť zavedenú? Uznávam,…

Martin Lipinský 4 min. čítania
TOP 15 UNESCO pamiatok juhovýchodnej Ázie Blog

Blog TOP 15 UNESCO pamiatok juhovýchodnej Ázie

Juhovýchodná Ázia má v sebe obrovské množstvo lákadiel a my ju už roky milujeme a spoznávame. Vyberte sa teraz spoločne s nami za tými najkrajšími…

Tomáš Kubuš 18 min. čítania

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek