Japonsko je jednou z najbezpečnejších krajín sveta. Prepadnutie na ulici prakticky nehrozí. Skôr naopak je v kultúre týchto národov, že sa Vám každý snaží pomôcť. Japonci sú radi, keď spoznávate ich krajinu a keď sa dozvedia odkiaľ ste, bývajú neskrývane nadšení.

Japonci sa slušne správajú k Vám a slušné správanie sa očakáva aj od Vás. Hovorí sa, že úroveň krajiny spoznáš, keď sa zastavíš na verejných toaletách. Aj podľa toho je Japonsko naozaj najvyspelejšou krajinou sveta. Švajčiarsko, Švédsko, Kanada môžu iba závidieť. Podľa štúdie SKYTRAX, na ktorej sa zúčastnilo vyše 7 milión respondentov boli záchody na letiskách v Osake a Tokiu najčistejšími na celom svete.

Zdravie: Do Japonska nie je povinné žiadne očkovanie. Z ostatných očkovaní odporúčame žltačku typu A, B a skontrolovať si očkovanie proti tetanu u svojho všeobecného lekára. Ostatné očkovania sú individuálne. Zoberte si základnú lekárničku s liekmi, ktoré máte odskúšané. Prijímajte dostatok tekutín (poznávanie krajiny je náročné na výdaj energie a tekutín a človek často ochorie z vyčerpania, ak zlé spí a zle sa stravuje). Tomuto sa chceme vyhnúť. Zdravie budete mať vo svojich rukách sami. Zoberte si Acylpyrín, alebo Paralen, antibiotiká, ktoré zvyknete užívať, kvapky do očí a lieky proti hnačke. Vybavenosť nemocníc v Japonsku je na vysokej úrovni.

Japonci sú veľmi ohľaduplným národom. Akonáhle sa cítia zle a majú pocit, že niekoho môžu nakaziť alebo ako prevenciu voči chorábam, tak si dajú rúšku na tvár. 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.