Čo vidieť v Japonsku?

Tokio – Hlavné mesto Japonska a súčasne jedna z najväčších metropoly na svete. Celkový počet obyvateľov Veľkého Tokia dosahuje až 37 miliónov. Mesto, ktoré bolo niekoľko krát zničené, či už obrovským zemetrasením v roku 1923 alebo neskôr počas bombardovania cez druhú svetovú vojnu sa vždy dokázalo postaviť na svoje nohy. Dnes je to moderná metropola. Tokio bolo oficiálne známe pod menom Edo až do roku 1868, kedy sa sem presťahovala císarská rodina Meiji. Nové meno vzniklo prehodením slov bývalého hlavného mesta Kyo-To na To-Kyo. V preklade znamená východné hlavné mesto. Za pozornosť návštevníkov stojí predovšetkým rybí trh Tsukiji, najväčšia križovatka na svete v časti mesta Šibuja, umelo vytvorený ostrov Odaiba, časť mesta Asakusa s najstarším budhistickým chrámom Sensodží, najluxusnejšia ulica Ginza, Akihabara a jeho okolie. 

Chcete vedieť o Tokiu viac? Prečítajte si skvelý blog o Tokiu

Kamakura - Bývalé neoficiálne hlavné mesto Japonska, kde sa začala písať história šógunov a samurajov. Šintoistická svätyňa Hačimangu postavená pre šóguna Minamoto Yoritomo v roku 1180. Japonci si tu dodnes veštia budúcnosť, tak ako kedysi. Hačimangu je veľmi populárnym miestom pre tradičné šintoistické svadby. Zaujímavou je známa socha sediaceho budhu.

Čím je Kamakura unikátna? Otvorte si náš BUBO blog o Kamakure

Národný park Hakone - Prechádzať budeme okolo Tichého oceánu s vulkanicky piesočnatými plážami, kde budeme vidieť šantiacich surfistov. Národný park Hakone je preslávený svojou krásnou prírodnou scenériou. Plaviť sa v ňom budete loďou po pokojnom vulkanickom jazere Aši. Ak budú ideálne podmienky, podarí sa vám vidieť symbol Japonska, ktorým je svätá hora Fudži. Je to zároveň aj najvyššia hora Japonska s výškou 3776 metrov. Návštívte vulkanické údolie Ówakudani, ktoré je známe svojimi horúcimi prameňmi. Ochutnajte čierne vajíčko uvarené v sopečnej vode. Podľa legendy vám predĺži život o 7 rokov.

Vyberte sa do Hakone v našom článku! Prečítajte si skvelý blog o Hakone

Nikko - Mesto, o ktorom Japonci hovoria, že nehovor o kráse, kým si nevidel Nikko. Nachádza sa tu chrámový komplex, ktorý je zasadený v krásnej prírode medzi mohutnými cédrovými alejmi, starými až 400 rokov. Svätyňa Tošogu je mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa – Ieyasu Tokugawa zo 17. storočia. Brána slnečného jasu Jómeimon je národným pokladom a Japonci tvrdia, že je to najkrajšia brána celého Japonska. Svetoznámy reliéf troch malých opíc Sanzaru, zase učia mládež ako nakladať so zlom. Celý komplex je jedným z mála, ktorý historicky nevyhorel ani raz.

Chcete vedieť o Nikko viac? Prečítajte si skvelý blog o Nikko

Hirošima – Mesto kam si pôjdete pripomenúť jednu z najväčších tragédií 20. storočia. Zhodenie atómovej bomby s názvom little boy (malý chlapec). Park mieru s atómovým domov a múzeom patria k najkrajším miestam tohto pokojného mesta. K zážitkom určite patrí aj hirošimský hrad, v ktorom sa môžete obliecť do tradičného kimona a za bojového samuraja. Prečítajte si o Hirošime blog

Aká je Hirošima dnes? Vychutnajte si našu prehliadku a blog o Hirošime

Kjóto – Bývalé hlavné mesto Japonska od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 600 budhistických chrámov a 400 šintoistických svätýň by sa dal stráviť mesiac. V minulosti bolo mesto sídlom cisárov. Na prechádzke mestom budeme stále cítiť atmosféru z filmu Geiša. V tajomnej štvrti Gion sa ich budete snažiť nájsť. Medzi najpozoruhodnejšie patrí majestátny chrám Kyomizudera na úpätí hôr s krásnym výhľadom na celé mesto a najdôležitejšia svätyňa Fushimi Inari s veľkým množstvom tori brán, ktoré sú zároveň symbolom šintoizmu.

Viac sa dočítate v blogu o Kjóte

Nara – Bývalé hlavné mesto Japonska v rokoch 710 – 794. Malé mestečko, kde nám budú spoločnosť robiť krotké klaňajúce srnky. Svätyňa Kašuga je známa svojimi bronzovými a kamennými lampášmi, ktorých je tu viac ako 3000.

Osaka – Tretie najväčšie mesto Japonska po Tokiu a Jokohame s počtom obyvateľov okolo 2,6 milióna. Najkrajšou pamiatkou mesta je dominantný Osacký hrad. Najrušnejšou ulicou je Dōtonbori, kde to žije najmä v noci. Ulica plná klubov a reštaurácií, kde sa dá vidieť jedovatá ryba fugu. Na umelom ostrove 5 km od mesta sa nachádza Medzinárodné letisko Kansai.

Inšpirujte sa s BUBO prehliadkou Osaky 

Japonské steaky – Najlepšie hovädzie mäso zo špeciálneho dobytka Wagyu, patrí medzi najlepšie steaky na svete. Odporúčame ochutnať 150 gramový Kobe steak s najvyšším stupňom kvality A5, na ktorého lahodnú chuť nezabudnete už nikdy.

Magický ostrov Mijadžima Mijadžima

Mijadžima Magický ostrov Mijadžima

Iba pár minút plavby trajektom zo smutne slávnej Hirošimy, leží malý ostrov Icukušima, prezývaný tiež Mijadžima. Prečo magický? V najbližších…

Nikkó – mesto, ktoré si zamiloval šogún Nikkó

Nikkó Nikkó – mesto, ktoré si zamiloval šogún

Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó! zvykne sa spomínať v súvislosti s malebným japonským mestom, ležiacim v horách rovnomenného národného parku.…

Hirošima – kde po bombe rástli oleandre Hirošima

Hirošima Hirošima – kde po bombe rástli oleandre

Hirošimu z neslávne známych dôvodov často prezývajú aj mesto smútku. My si však tomuto prívlastku dovoľujeme oponovať. Poďte sa s nami v štýle…

Osaka - motor Japonska Osaka

Osaka Osaka - motor Japonska

Ak sa chystáte navštíviť krajinu vychádzajúceho slnka, určite si vo svojom programe nechajte miesto aj pre návštevu Osaky. Okrem toho, že vďaka…