TOKIO

Hlavné mesto Japonska a súčasne jedna z najväčších metropol na svete. Celkový počet obyvateľov Veľkého Tokia dosahuje až 37 miliónov. Mesto, ktoré bolo niekoľko krát zničené, či už obrovským zemetrasením v roku 1923, alebo neskôr počas bombardovania cez druhú svetovú vojnu, sa vždy dokázalo postaviť na svoje nohy. Dnes je to moderná metropola. Tokio bolo oficiálne známe pod menom Edo až do roku 1868, kedy sa sem presťahovala cisárská rodina Meiji. Nové meno vzniklo prehodením slov bývalého hlavného mesta Kyo-To na To-Kyo. V preklade znamená východné hlavné mesto. Za pozornosť návštevníkov stojí predovšetkým rybí trh Tsukiji, najväčšia križovatka na svete v časti mesta Šibuja, umelo vytvorený ostrov Odaiba, časť mesta Asakusa s najstarším budhistickým chrámom Sensodží, najluxusnejšia ulica Ginza, Akihabara a jeho okolie. To všetko ponúka Tokio.

KAMAKURA

Bývalé neoficiálne hlavné mesto Japonska, kde sa začala písať história šógunov a samurajov. Šintoistická svätyňa Hačimangu postavená pre šóguna Minamoto Yoritomo v roku 1180. Japonci si tu dodnes veštia budúcnosť - tak ako kedysi. Hačimangu je veľmi populárnym miestom pre tradičné šintoistické svadby. Zaujímavou je známa socha sediaceho BudhuUnikátnym miestom je japonská Kamakura.

NP HAKONE

Prechádzať budete okolo Tichého oceánu s vulkanicky piesočnatými plážami, kde budete vidieť šantiacich surfistov. Národný park Hakone je preslávený svojou krásnou prírodnou scenériou. Plaviť sa v ňom budete loďou po pokojnom vulkanickom jazere Aši. Ak budú ideálne podmienky, podarí sa vám vidieť symbol Japonska, ktorým je svätá hora Fudži. Je to zároveň aj najvyššia hora Japonska s výškou 3 776 metrov. Navštívte vulkanické údolie Ówakudani, ktoré je známe svojimi horúcimi prameňmi. Ochutnajte čierne vajíčko uvarené v sopečnej vode. Podľa legendy vám predĺži život o 7 rokov. Prečítajte si viac o Hakone.

NIKKÓ

Mesto, o ktorom Japonci hovoria, že nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó. Nachádza sa tu chrámový komplex, ktorý je zasadený v krásnej prírode medzi mohutnými cédrovými alejami, starými až 400 rokov. Svätyňa Tošogu je mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa – Ieyasu Tokugawa zo 17. storočia. Brána slnečného jasu Jómeimon je národným pokladom a Japonci tvrdia, že je to najkrajšia brána celého Japonska. Svetoznámy reliéf troch malých opíc Sanzaru, zase učia mládež ako nakladať so zlom. Celý komplex je jedným z mála, ktorý historicky nevyhorel ani raz. To všetko a oveľa viac je Nikko.

HIROŠIMA

Mesto, kam si pôjdete pripomenúť jednu z najväčších tragédií 20. storočia. Zhodenie atómovej bomby s názvom little boy (malý chlapec). Park mieru s atómovým domov a múzeom patria k najkrajším miestam tohto pokojného mesta. K zážitkom určite patrí aj hirošimský hrad, v ktorom sa môžete obliecť do tradičného kimona a za bojového samuraja. Aká je Hirošima dnes?

KJÓTO

Bývalé hlavné mesto Japonska od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 600 budhistických chrámov a 400 šintoistických svätýň by sa dal stráviť mesiac. V minulosti bolo mesto sídlom cisárov. Na prechádzke mestom budeme stále cítiť atmosféru z filmu Geiša. V tajomnej štvrti Gion sa ich budete snažiť nájsť. Medzi najpozoruhodnejšie patrí majestátny chrám Kyomizudera na úpätí hôr s krásnym výhľadom na celé mesto a najdôležitejšia svätyňa Fushimi Inari s veľkým množstvom tori brán, ktoré sú zároveň symbolom šintoizmu v meste Kjóto.

NARA

Bývalé hlavné mesto Japonska v rokoch 710 – 794. Malé mestečko, kde vám budú spoločnosť robiť krotké klaňajúce srnky. Svätyňa Kašuga je známa svojimi bronzovými a kamennými lampášmi, ktorých je tu viac ako 3 000.

OSAKA

Tretie najväčšie mesto Japonska po Tokiu a Jokohame s počtom obyvateľov okolo 2,6 milióna. Najkrajšou pamiatkou mesta je dominantný Osacký hrad. Najrušnejšou ulicou je Dōtonbori, kde to žije najmä v noci. Ulica plná klubov a reštaurácií, kde sa dá vidieť jedovatá ryba fugu. Na umelom ostrove 5 km od mesta sa nachádza Medzinárodné letisko Kansai. Inšpirujte sa s BUBO prehliadkou Osaky.

K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

6168 7257€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

2492 3560€
K

Ázia  

Japonsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

4544 6990€
K

Ázia  

Japonsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

5346 6682€
Tokyo či Tokio - ​gigant, ktorý vstal z popola Tokio

Tokio Tokyo či Tokio - ​gigant, ktorý vstal z popola

Prehliadka Tokia? Žiaden problém, ak máte skúsenosti. Synonymum špičkových technológií a elektroniky, biznisu, tvrdej firemnej disciplíny, ale aj…

Martin Šimko 27 min. čítania
Ogasawara - japonské Galapágy Prémiový blog

Prémiový blog Ogasawara - japonské Galapágy

Navštíviť Japonsko nie je vôbec náročná záležitosť, čo však jeho najizolovanejšie vzdialené ostrovy? Ogasawara je tajný raj pre športových rybárov…

Ľuboš Fellner 22 min. čítania
Osaka - motor Japonska Osaka

Osaka Osaka - motor Japonska

Ak sa chystáte navštíviť krajinu vychádzajúceho slnka, určite si vo svojom programe nechajte miesto aj pre návštevu Osaky. Okrem toho, že vďaka…

Martin Ferenčík 16 min. čítania
Magický ostrov Mijadžima Mijadžima

Mijadžima Magický ostrov Mijadžima

Iba pár minút plavby trajektom zo smutne slávnej Hirošimy, leží malý ostrov Icukušima, prezývaný tiež Mijadžima. Prečo magický? V najbližších…

Martin Ferenčík 18 min. čítania