Hotely v Mexiku so slušným pomerom ceny a kvality:

Hotel Fontan Reforma (Mexico City) - Hotel Fontán v hlavnom meste Mexico City je v pešej dostupnosti do centra mesta. Nachádza sa na významom bulvári Paseo de la Reforma, presne tam, kde táto trieda križuje ulicu, ktorá vedie na samotné Zócolo. Orientácia je veľmi jednoduchá, sme v srdci starého mesta, hneď vedľa najstaršieho mestského parku Mexico city a úžasného múzea Bellas Artes, kde aj Metro zastávka rovnakého mena. Hotel sa zároveň nachádza aj v bezpečnej zóne. V okolí je niekoľko výborných reštaurácii a možnosti dokúpiť si aj napr. vodu alebo malý snack. V hoteli je fitness centrum, klimatizované izby majú súkromné kúpeľne vybavené drobnou kozmetikou, uterákmi, fénom. V izbách je aj trezor. Ak ste náročný a hľadáte luxusný hotel, tak v Mexico city Vám odporúčame elitný hotel Four Seasons, ktorý spĺňa štandard 5 hviezdičiek a patrí medzi najexkluzívnejšie hotely v celom meste. 

Hotel Malibú (Acapulco) - Hotel Malibú je trojhviezdičkový menší hotel nachádzajúci sa na pláži pri Tichom oceáne. Za ním sa nachádza golfové ihrisko. Medzi hotelom a plážou nie je cesta. Vstup na pláž je teda priamy, čo je veľkou výhodou. Hotel poskytuje od 8:00 do 20:00 plážové uteráky. Klimatizované izby majú súkromné kúpeľne vybavené drobnou kozmetikou, uterákmi, fénom. K dispozícii trezor. V hoteli je aj menší bazén s lehátkami, ktoré si môžete otočiť na Pacifik a ten výhľad, napr. aj na západ slnka, stojí za to. Hotel je stredoamerického štandardu, no poskytuje dostatok priestoru pre relax. Na mieste sa dajú zakúpiť výlety loďou, vodné lyže a podobne. Recepcia Vám poskytne k tomu informácie. Ak však túžite po luxusnej oáze pokoja a relaxu, odporúčame Vám pozrieť sa na hotel Encanto, ktorý sa síce nachádza mimo pláže, no spĺňa štandard 5 hviezdičiek, sú z neho nádherné výhľady na oceán a o svojich hostí sa starajú v skutku veľmi príkladne. 

Hotel Oaxaca Real (Oaxaca) – v koloniálnej Oaxace je vhodné bývať v krásnom koloniálnom centre a taktiež v hoteli, ktorý má exotický koloniálny nádych. Slovo koloniálny v Oaxace niekoľko krát vyskloňujete. Tu ste v tom pravom Mexiku, ktoré ste si možno predstavovali na základe nejakých mexických seriálov. Farebného, čarovného a voňavého. Hotel je trojhviezdičkový, čomu zodpovedá jeho štandard. Bol renovovaný v roku 2009. V izbách možno budete mať pocit, že sú trochu vybývané, no nájdete v nich všetko potrebné k svojmu oddychu pred Vaším ďalším programom. Súkromné izby majú kúpeľňu, fén, uteráky a základnú kozmetiku, trezor. V hoteli je taktiež malý bazén, bar aj pekná terasa. Prekvapením môže byť fakt, že niektoré izby majú okná otočené do dvora a že sú pomerne malé. V Strednej či Južnej Amerike je takýto typ izieb bežnou praxou. Hotel bol pôvodne totižto koloniálna budova, kde využili jej pôvodnú kompozíciu. Vo voľnom čase, stačí vyjsť z hotela a dať sa doľava a o pár minút ste na hlavnom námestí, Zócolo, s krásnou katedrálou Nuestra Señora de La Asunción. Opäť však, ak hľadáte v Oaxace hotel vyššej kategórie, veríme, že Hotel Quinta Real splní Vaše očakávania. Tento hotel má 4 hviezdičky, luxusný šarm a udržal si čaro koloniálnych čias. 

Hotel Maya Tulipanes (Palenque) - ak zavítate do mexickej džungle, odporúčame bývať vo veľmi príjemnom hoteli. Izby hotela Maya Tulipanes sú priestranné a poskytujú dostatok komfortu. Kúpeľne sú opäť vybavené základnými potrebami vrátane klimatizácie, fénu a trezoru. V horkom počasí sa môžete osviežiť v hotelovom bazéne alebo v hotelovom bare. Tu ste na mieste, kde je zároveň aj výborná reštaurácia, kde odporúčame ochutnať aztécku polievku, rajčinová polievka s kukuričnými plackami so syrom a avokádom. A ak ste ešte nestihli ochutnať to najznámejšie tacos, len 200 metrov od hotela je Tacos del Triciclo, kde Vám ich pripravia v skutku výborne. My v BUBO sme boli vždy nadšení a dobre sme sa tu vždy najedli. Majú rôzne druhy. Môžete si dať z každého. Ktoré si obľúbite? Ktoré budú tie najštipľavejšie? Tacos je cenovo veľmi dostupné jedlo a preto aj tí chudobnejší Mexičania doma takmer vôbec nevaria a na takú večeru si radšej zájdu na jednoduché chutné tacos. Hotel sa nachádza na okraji historického centra. Ak sa vydáte z hotela doľava, do 10 minút ste v srdci mesta. V okolí je dostatok  reštaurácií a obchodov. V prípade, že hľadáte vyšší štandard, v okolí Palenque Vám odporúčame Hotel Boutique Quinta Chanabnal. Tu ste už naozaj veľmi hlboko v Mexiku, kam luxusné značky pomaly prenikajú. Podľa nás v BUBO tento hotel splní očakávanie náročných klientov. Nachádza sa mimo mesto, v pokojnej oblasti, na ceste k archeologickým ruinám. 

Hotel Colonial (Merida) – v najbezpečnejšom meste Mexika môžete bývať v starostlivo vyberanom hoteli opäť vzhľadom na jeho polohu. Sme len dva bloky od najstaršej katedrály na Americkom kontinente. Hneď napravo od nej je múzeum Casa de Montejo. Iba v krátkosti spomenieme, že Montejovci boli rodina, ktorá tu prišla ešte ako vyslanec Španielov a postavili tu prvé svetské stavby a katedrálu, no a tak trochu sa aj s domácim obyvateľstvom spriatelili. Budova so 4 zamrežovanými oknami a vyblednutou červenou farbou, Casa de Montejo, na ktorú sa tam zadívate, bude ešte z čias pred tým ako Méridu neskôr prišli Španieli aj dobyť! Vyjdete len z hotela a dáte sa doľava a ste tam! História na dotyk. V hoteli môže byť pre Vás prekvapením opäť fakt, že okná izieb sú otočené do dvora hotela a nemajú výhľad. Ako sme už spomínali, v niektorých hoteloch je toto bežný štandard. Hotel Colonial je trojhviezdičkový čomu zodpovedá štandard. Súkromná izba s kúpeľňou, s kozmetickými potrebami (bez fénu), klimatizácia, trezor. Ak v Meride preferujete väčší luxus, k tomu štýl a eleganciu, tak môžete siahnuť po hoteli známej značky Hyatt, kde nájdete opäť perfektný štandard, ktorý by ste od 5 hviezdičkového hotela očakávali.  

Hotel La Quinta Inn (Cancun) –  v centre mesta Cancún máme dlhé roky osvedčený tento hotel. Je len cca 15 minút jazdy mestským autobusom od plážovej zóny mesta, Zona Hoteliera Cancun, kde sa nachádzajú rôzne all inclusive hotely a karibská pláž, kde si dajte pozor hlavne na vlny. V hoteli je vonkajší bazén s lehátkami. Má aj bar a fitnes centrum. Izby sú klimatizované a moderne zariadené. Hotel si píše 4 hviezdičky. V každej izbe sú prostriedky na prípravu kávy. Izby majú súkromné kúpeľne so základným vybavením vrátane fénu.

Ak na Mayskej riviére preferujete bývať priamo na pláži, odporúčame Vám nasledovné hotely: 

Royal Solaris Cancun Hotel: je to už rokmi odskúšaný hotel. All inclusive vždy dobre funguje a oddýchnete si tu. Hotel je trochu „vybývaný“ a človek zvyknutý na novučičké hotely tu bude sklamaný. Cena je však adekvátna službám.  Izby hotela sú priestranné a čisté. Izbová služba funguje bez problémov a takisto recepcia aj hotelové reštaurácie. Anglicky hovoriaci personál je veľmi milý a ústretový.  Hotel ma niekoľko reštaurácií. V reštaurácií Las Fuentes sa od 6:30-11:00 ponúkajú bohaté raňajky formou bufetu. Takým istým spôsobom je realizovaný aj obed v reštaurácií Rosmarinus, ktorá je otvorená od 12:00 -16:00. Od 18:00 -22:00 sa podávajú večere v reštauráciách Marco Polo, Rosmarinus a Las Fuentes. Na večeru odporúčame zobrať si formálnejšie oblečenie, ktoré Mexičania vedia na Vás oceniť. Pri vstupe do reštaurácie sa môže vytvoriť rada, a preto odporúčame cez deň zavolať na recepciu a požiadať o rezerváciu stola. Ak by ste počas dňa vyhladli, vôbec sa nemusíte obávať. Pri bazéne Vám namiešajú koktail podľa Vašej chute alebo si môžete dať jedlo z grilu. V hoteli je aj lobby bar a snack bar. Snack bar je otvorený až do noci (do 1:30). Hotel ponúka taktiež služby concierge, fitness, detský klub, SPA a možnosť golfu (v okolí do 3 km). Vstup na pláž je priamy (neprechádzate cez cestu). Ak by ste potrebovali, tak v pešej dostupnosti z hotela (vyjdete von a dáte sa do ľava) je ešte aj predajňa potravín OXXO, ktorú budete vidieť počas poznávacej časti takmer na každom kroku. Ide o mexickú sieť, ktorá má v krajine okolo 14000-18000 pobočiek. Centrum mesta Cancún je vzdialené približne 20 minút jazdy mestským autobusom, kde cena lístka stojí iba niekoľko mexických pesos a premávajú pravidelne počas dňa. Neodporúčame nočné jazdy z dôvodu bezpečnosti. Hotel si oficiálne dáva 5*. Vzhľadom na jeho vek a predovšetkým konkurenciu mu BUBO dáva maximálne 4*. Ak hľadáte ešte lepší hotel a trváte na špičkovom štandarde, z našej ponuky Vám odporúčame luxusný all inclusive hotel Paradisus, ktorý je tiež na pláži a ten spĺňa štandard 5*. Rovnako na tom je aj špičkový elitný hotel Mayakoba južne od Cancúnu. 

Paradisus Cancun Hotel: Doprajte si odpočinok ako samotný španielsky kráľ Juan Carlos, ktorý bol v tomto hoteli ubytovaný počas svojho pobytu v Mexiku. Hotel, ktorý sa nachádza priamo na najznámejšej mexickej pláži ma idylickú polohu medzi lagúnou Nichupté a Karibským morom rovno oproti centru Aquaworld Cancún, je od roku 2006 oceňovaný prestížnou cenou Four Diamonds. Architektúru hotela charakterizuje 5 sklených pyramíd, ktoré rozpoznáte na každej jednej fotke. Áno, ide presne o Váš hotel. Po príchode Vám ponúknu výborný drink na osvieženie a odprevadia Vás do Vašej elegantnej a modernej izby. Dáte prednosť pláži alebo jednému zo štyroch bazénov? Príjemná večera v jednej z desiatich reštaurácii a 9 jamkové golfové ihrisko. Izby sú ladené v letných, úsmevných tónoch kde dominujú farby ako žltá či zelená. Tento hotel uspokojí aj náročnejších klientov. V porovnaní s inými hotelmi patrí Paradisus medzi staršie rezorty. Jeho výhodou sú skúsení a lojálni zamestnanci. Vychutnajte si Cancún ako sa patrí! All inclusive stravovanie v cene. Ak však hľadáte absolútny luxus, tak Vám z našej ponuky odporúčame elitnú značku Mayakoba.

Mayakoba Rosewood Resort: Ak si potrpíte na luxus a hľadáte na mayskej riviére exkluzívny hotel, tak odporúčame hotelový komplex Mayakoba, ktorý sa nachádza približne 30 minút jazdy autom južne od Cancúnu. Je to jeden z najväčších a najdlhšie pôsobiacich hotelových komplexov na mayskej riviére. Jeho vybavenie pôsobí majestátne a luxusne. Komplex pokrýva 45 hektárov, je z časti na pláži a z časti pri lagúne obklopený upokojujúcou prírodou mangrovníkového lesa. Má množstvo barov a reštaurácií, kde môžete tráviť príjemné popoludnie či romantické večere. Ktorý bude ten Váš najobľúbenejší? Ak by ste dostali chuť na nákupy či bary v meste a nechce sa Vám ísť až do Cancúnu, tak mesto Playa del Carmen je vzdialené iba 10 minút jazdy autom. Každopádne, keď máte k dispozícií takýto komplex, kde je aj golfové ihrisko, cenotes, či škola varenia, tak nemáte chuť niekam odísť. Hotel ponúka 400 apartmánov a 34 víl luxusne a moderne zariadených a rozdelených do 4 sektorov Rosewood, Fairmont, Banyan a Andaz. Samozrejme aj tu sú hoteliéri hrdí na svoju bohatú históriu a po komplexe si môžete všímať rôzne mexické prvky ako sochy jaguárov či bohov. Čo kúsok to precízne umenie. Po komplexe sa môžete voľne pohybovať, využívať golfové vozíky, ktorými sa preveziete od oceána k lagúne, od kúpeľov do reštaurácií. K dispozícií sú aj bicykle. Rosewood disponuje so 129 exkluzívnymi suitami a privátnymi rezidenciami. Veľké priestory, priestranné kúpeľne, terasa, bazén...no jednoducho oáza súkromia, komfortu, luxusu a pokoja. 

Iberostar Paraiso Beach: tento hotel je situovaný taktiež na pláži, ktorá sa nachádza južne od Cancunu, pri meste Playa del Carmen a v jeho blízkosti je Voliéra Xaman Ha. Súčasťou all inclusive sú raňajky, obedy, večere, občerstvenie, nealko nápoje a vybrané alkoholické nápoje. Služby: Vonkajší bazén, masážny bazén, fitnes centrum a detský bazén. V hoteli sa nachádza 6 reštaurácií a tiež bar/salónik, bar pri bazéne a bar v bazéne. K ďalším výhodám patria nočný klub, detský klub a kúpeľné služby. Pláž je stále piesková. Ležadlá, uteráky sú v cene. Náš názor: aj tu ide o veľmi príjemný hotel a obrovský areál, kde to doslova žije. Krásna pláž, v záhradách hotela poletujú papagáje a dospelý aj deti tento hotel milujú. 

PLÁŽE: Hotelové pláže sú čisté a udržiavané. Upozorňujeme na to, že žiadna ľudská činnosť nedokáže zabrániť tomu, že v mori plávajú ryby a občas ich voda vyvrhne na breh, že vplyvom vetra a klimatických podmienok môžu byť riasy a chaluhy. Uvedené organizmy a rastliny sú súčasťou našej planéty a prirodzene sa môžu vyskytnúť aj na vašej pláži.

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…

Luxusná dovolenka v Mexiku - Valentin Imperial Riviera Maya Blog

Blog Luxusná dovolenka v Mexiku - Valentin Imperial Riviera Maya

Ak si hľadáte menší ale zato špičkový plážový hotel na Mayskej riviére ďalej od uponáhľaného Cancunu, tak Valentín Imperial zaujme Vašu pozornosť.…

Daniela Mihaldová 20 min. čítania
10 najlepších miest na lietanie balónom Blog

Blog 10 najlepších miest na lietanie balónom

Hľadáte pri cestovaní po svete unikátne a fascinujúce zážitky? Ste tu na správnom mieste, pretože presne o toto sa v BUBO už dlhé roky snažíme a…

Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných…

Jozef Zelizňák 7 min. čítania