Jedlo v Mauretánii je predovšetkým spoločenskou aktvitou. Zíde sa celá rodina, príbuzní a spoločne sa je z veľkej nádoby známej ako kalabaš. Je sa iba pravou rukou. Lokálna strava nie je veľmi pestrá. Je to dané prírodnými podmienkami. Krajine dominuje Sahara a urodí sa tu len absolútne minimum. Väčší dôraz než na čerstvosť sa dáva trvanlivosti.

Základom stravy je kuskus, ryža, proso a  sušená ryba. V druhom rade sa podáva jahňacie a ťavie mäso. Veľmi populárne je ťavie mlieko. Jedlo bolo na severe vždy vzácnosťou a preto sa niet čo čudovať, že ideálom krásy sú na severe moletné až tučné ženy. Na juhu krajiny je strava pestrejšia. Krajina je zelenšia  a je tu dostatok vody aj na klasické poľnohospodárstvo. Hneď je to cítiť aj na jazyku. Vyskúšajte trebárs chubbagin kde nájdete mäso alebo ryby, baklažán, mrkvu, sladké zemiaky, ibištek a kuskus.

Sladkým pokušením sú datle.

Z nápojov dominuje čaj. Káva tu vôbec nejde. Čaj sa pije v malých pohárikoch, niekoľkokrát denne. Odporúčame značku Azawad.  Mauretánia je suchá krajina a alkohol tu nikde nekúpite.

Obľúbenou BUBO reštauráciou ja Palacio v Nouakchotte neďaleko hotela Sunset. Množstvo autentických miestnych jedál a vždy plno znamená, že to tu stojí zato.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

E

Guinea, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Togo, Benin, Senegal, Mauretánia


náročnosť

18 dní

Trvanie

7160 8950€
E

Senegal, Mauretánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

5275
E

Afrika  

Burkina Faso, Senegal, Mauretánia, Mali


náročnosť

14 dní

Trvanie

5187
E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

08.05. → 01.06. +2 termíny

náročnosť

25 dní

Trvanie

16330
Mauretánia - tu vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky Blog

Blog Mauretánia - tu vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky

Dievčatá tu od malička napchávajú, aby boli tučné. Pätina obyvateľov žije v otroctve. O čom je Mauretánia, krajina na hranici medzi Severnou a…