Mauretánia je bezpečnou destináciou. Azda najväčším rizikom sú dopravné nehody. Ak si beriete lokálneho šoféra tak sa uistite, že je z renomovanej agentúry, ak šoférujete sami tak nezaspite a radšej jazdite pomalšie.

Z politického hľadiska ste v stabilnej krajine, kde vám hrozí menšie riziko ako vo Viedni či Bratislave. Extrémistické hnutia, ktoré trápia Burkinu Faso, Mali či Niger nenašli v Mauretánii dobré zázemie a aj preto tu vládne pokoj. Ak cestujete do extrémne odľahlých pohraničných oblastí s Mali a Alžírskom tak zvýšte pozornosť a zároveň vždy dajte na rady miestnych. Historicky sú pohraničné oblasti vždy háklivejšie: Nezabudnite na perfektnú výstroj, auto a predovšetkým dostatok vody!!! Voda tu takmer nikde nie je a ak sa vydáte do týchto končín tak majte zásobu minimálne na 10 dní. Pokrytie mobilným signálom je len na hlavných ťahoch, mimo nich nie je signál absolútne žiadny. 

Ak plánujete výstup na niektorý z kopcov ktoré lemujú hranice so Západnou Saharou tak myslite nato, že najbližšia nemocnica je vždy minimálne 800km od vás a možnosť rýchleho presunu absolútne žiadna t.j. majte so sbeou vlastnú lekárničku a buďte pripravení riešiť veci sami. Samozrejme problémom predídete opatrnosťou a starostlivým plánovaním.

Zdravotné riziká sú minimálne. Vďaka púštnemu charakteru krajiny tu takmer neexistujú žiadne choroby. Nie sú nutné žiadne povinné očkovania, ale z dlhodobého hľadiska odporúčame mať zaočkovanú žltačku a žltú zimnicu ( jedna dávka poskytuje doživotnú ochranu). Dajte si pozor na úpal a dehydratáciu. Každý deň vypite minimálne 3 litre vody. V horúcej Mauretánii môžete byť dehydratovaný veľmi rýchlo. Vaša základná lekárnička by mala obsahovať základné lieky, keďže zdravotná starostlivosť je dobrá a dostupná iba v hlavnom meste. Inak ste väčšinou odkázaní sami na seba. Malé lekárne ( Pharmacie - Sajdalíja) nájdete ale aj v menších dedinkách.

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

E

Senegal, Mauretánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

5175
E

Afrika  

Burkina Faso, Senegal, Mauretánia, Mali


náročnosť

14 dní

Trvanie

4000
E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Mauretánia - tu vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky Blog

Blog Mauretánia - tu vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky

Dievčatá tu od malička napchávajú, aby boli tučné. Pätina obyvateľov žije v otroctve. O čom je Mauretánia, krajina na hranici medzi Severnou a…

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu