Mauretánia je turisticky panenská t.j. minimum turistov a maximum autentických zážitkov. Hneď na prvý pohľad to vidíte na hoteloch. Hotelov je veľmi málo a koncentrujú sa len na hlavné mesto Nouakchott. Mimo hlavného mesta nájdete už len zopár auberges ( maličké hotely s 3-10 izbami) a tie dominujú. Ich kvalita je rôzna a väčšinou sú extrémne jednoduché na úrovni 1*. Ich hlavnou devízou je tečúca sprcha, ktorú po pobyte v púšti jednoznačne potrebujete. Sahara vypĺňa 99 percent krajiny a jediným spôsobom ako ju spoznať je kemping. Potrebujete jednoduchú výbavu, stan, spacák, karimatku a dobrého sprievodcu. V púšti môžete stráviť koľko času chcete ale musíte zabudnúť na akékoľvek vymoženosti t.j. žiadna sprcha, žiadne wifi, žiadny signál, žiadne obchody, len vy a ticho púšte. 

Tip na cestu: Ak nocujete v malom auberge tak sa spýtajte či je možné prespať na streche. Miestni ľudia radi spia pod holým nebom a na streche nikdy nie je tak teplo a je to aj autentický zážitok. Pozor, ale na muezína o 04:20 ráno :) zvolávajúceho na prvú rannú modlitbu fadžr صلاة الفجر

Ak preferujete ubytovanie v hoteloch tak sa držte pobrežnej trasy od Nouadibhou až po Nouakchott a potom v smere na Atar- Chinguetti. Kvalitné ubytovanie je ale iba v hlavnom meste Nouakchott.

V hlavnom meste Vám odporúčame hotel Sunset, hotel Nouakchott and Semiramis. Semiramis je najkrajší, Sunset a Nouakchott sú klasické business hotely dobrou sprchou, klímou a bazénom. Doprajte si ich na začiatok a koniec cesty!

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Azalaï Hotel Marhaba

Azalaï Hotel Marhaba

⭑⭑⭑⭑

Nouakchott, Mauritánia

Jeden z popredných hotelov tejto miliónovej metropoly saharskej Mauritánie. Moderne zariadený hotel sa nachádza len pár krokov cez cestu od parku Slobody a Nezávislosti, na konci ktorých sa nachádza prezidentský palác a množstvo veľvyslanectiev. Hotel ponúka vynikajúce služby v zvláštnom pomere s vonkajším prostredím. Exotické mesto začína hneď ako vykročíte z hotela. Tu si môžete vychutnať pokojný odpočinok pri bazéne, v kaviarni alebo reštaurácií, ktorá ponúka zmes západnej a africkej kuchyne. Objavujte Nouakchott z tej najlepšej adresy.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

E

Senegal, Mauretánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

5275
E

Afrika  

Burkina Faso, Senegal, Mauretánia, Mali


náročnosť

14 dní

Trvanie

4510
E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

08.05. → 01.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

14200

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC