Mauretánia je turisticky panenská t.j. minimum turistov a maximum autentických zážitkov. Hneď na prvý pohľad to vidíte na hoteloch. Hotelov je veľmi málo a koncentrujú sa len na hlavné mesto Nouakchott. Mimo hlavného mesta nájdete už len zopár auberges ( maličké hotely s 3-10 izbami) a tie dominujú. Ich kvalita je rôzna a väčšinou sú extrémne jednoduché na úrovni 1*. Ich hlavnou devízou je tečúca sprcha, ktorú po pobyte v púšti jednoznačne potrebujete. Sahara vypĺňa 99 percent krajiny a jediným spôsobom ako ju spoznať je kemping. Potrebujete jednoduchú výbavu, stan, spacák, karimatku a dobrého sprievodcu. V púšti môžete stráviť koľko času chcete ale musíte zabudnúť na akékoľvek vymoženosti t.j. žiadna sprcha, žiadne wifi, žiadny signál, žiadne obchody, len vy a ticho púšte. 

Ak preferujete ubytovanie v hoteloch tak sa držte pobrežnej trasy od Nouadibhou až po Nouakchott a potom v smere na Atar- Chinguetti. Kvalitné ubytovanie je ale iba v hlavnom meste Nouakchott.

V hlavnom meste Vám odporúčame hotel Sunset, hotel Nouakchott and Semiramis. Semiramis je najkrajší, Sunset a Nouakchott sú klasické business hotely dobrou sprchou, klímou a bazénom. Doprajte si ich na začiatok a koniec cesty!

Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky Blog

Blog Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky

Dievčatá tu od malička napchávajú, aby boli tučné. Pätina obyvateľov žije v otroctve. O čom je Mauretánia, krajina na hranici medzi Severnou a…