Cestujete do horúcej púštnej krajiny kde pravdepodobne strávite veľa času v púšti. Zbaľte sa preto prakticky. Netreba príliš veľa oblečenia ale myslite na baterky, powerbank, keďže zážitky môžu prísť každú chvíľu a vy ich nestihnete ak máte vybitý mobil či foťák. Elektrická energia nie je dostupná všade a častokrát sa vám zíde dobrá čelovka ( trebárs značka Petzl).

Po krajine budete cestovať väčšinou v krátkych nohaviciach a tričku. Bude teplo a teplejšie a jedine v období december - máj, využijete niečo teplejšie hlavne podvečer čiže vždy majte so sebou aspoň jedny dlhé trekové nohavice a pulover s dlhým rukávom.

Nezabudnite na čiapku. Keď už budete v Mauretánii tak odporúčame kúpu lokálneho odevu boubou a turbanu. Každý to nosí a Mauretánci sú veľmi hrdí na svoje tradičné oblečenie. Uvidíte ho všade a je jednoznačne preferované aj medzi mládežou a dospelými. Pri pobyte v púšti Vás zároveň perfektne chráni pred slnkom, pieskom a vetrom a je to aj skvelý suvenír, ktorý môžete vlastne aj prakticky využiť. Takže nezbaudnite a hneď po prílete si kúpte boubou.

Preferovaná obuv sú šlapky alebo sandále.

Kufor alebo batoh? Pokiaľ cestujete s dobrou cestovkou alebo máte auto tak odporúčame jednozančne kvalitný kufor aj v prípade, že idete kempovať. Ak však cestujete lokálnou dopravou a plánujete aj jazdu na vlaku tak si zoberte batoh.

Pri balení skúste myslieť vždy aj ekologicky. Mnohé krajiny sveta a hlavne v Afrike už dávno zakázali dovoz, predaj a distribúciu plastových sáčkov. Skúste aj vy svoje veci zbaliť bez použitia tejto pliagy a aj takto prispieť k tomu, že oblasti kadiaľ budete prechádzať budú bez poletujúcich plastových sáčkov, ktorými západná Európa doslova zamorila svet. Vedeli ste, že katastrofu menom plastový sáčok vymysleli a do praxe zaviedli Briti a Švédi?

Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky Blog

Blog Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky

Dievčatá tu od malička napchávajú, aby boli tučné. Pätina obyvateľov žije v otroctve. O čom je Mauretánia, krajina na hranici medzi Severnou a…