HARARE

Hlavné mesto krajiny, ekonomické centrum. Príjemné, uvoľnené mesto so zaujímavou architektúrou. Zachovalo sa tu množstvo koloniálnych budov a v osemdesiatych rokoch tu bolo vybudované moderné centrum, ktoré sa mieša so storočnou históriou. Ulice si žijú príjemným africkým životom.

GREAT ZIMBABWE

Asi najdôležitejšia historická pamiatka krajiny. Ruiny starého mesta, ktoré je jedinečným v celej subsaharskej oblasti. Kto a prečo toto mesto, kde bývalo až 20 000 ľudí, postavil, je dodnes malou záhadou. Predpoklady o staviteľoch sú, nie sú však žiadne doklady o tom, kto to skutočne bol. Obrázky z Great Zimbabwe sú chronicky známe a bývajú ústredným motívom publikácií o Zimbabwe. Podľa tohto miesta bola pomenovaná krajina a je na zozname UNESCO.

MATOBOS HILLS

Národný park v južnej časti krajiny, kde môžete zažiť dobré safari s veľkou päťkou, nájdete tu množstvo miest so skalnými maľbami pôvodných obyvateľov a hrob známeho človeka - Cecila Rhodesa.

HWANGE

Asi najznámejší národný park s najlepším safari. Tu žije veľká populácia levov a ohrozených psov hyenovitých. Pokiaľ navštívite iba Zimbabwe a plánujete ísť na safari, Hwange by na Vašom zozname nemalo chýbať.

MANA POOLS

Je najväčšia divočina v Zimbabwe, kam chodí relatívne málo návštevníkov. Hraničí na severe so Zambiou, kde na druhej strane hranice pokračuje národný park Lower Zambezi a zvieratá prirodzene migrujú cez hranicu. Fascinujúci svet afrických zvierat v Mana Pools priťahuje aj filmárov z National Geographic alebo BBC.

VÝLET DO ZAMBIE

Počas pobytu na Viktóriiných vodopádoch je možné navštíviť aj susednú Zambiu a pozrieť sa, ako žijú ľudia na druhej strane rieky Zambezi a odfotiť si vodopády z inej perspektívy. Výlet trvá cca pol dňa, počas ktorého navštívite mesto Livingstone pomenované po cestovateľovi, lekárovi a misionárovi v jednej osobe – Davidovi Livingstonovi. Bude na Vás, či sa rozhodnete pozrieť Livingstonovo múzeum, alebo prejsť po Mosya-oa-Tunya Road a nakúpiť suveníry v Zambii. Navštívite aj živý skanzen, kde máte možnosť spoznať tradičný život ľudí z tejto oblasti. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na vodopádoch.

VÝLET DO BOTSWANY

Najpopulárnejším safari z Victoria Falls je v Botswane v národnom parku Chobe. Vynikajúce safari na brehu rieky Chobe, ktoré susedí so záplavovou oblasťou rieky Okavango. Tu žije najpočetnejšia populácia slonov a tu môžete zažiť safari aj z lode. Ideálny celodenný výlet, poprípade výlet s prenocovaním. 

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

08.11. → 16.11. +30 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2860
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

5995
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3860
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4990
Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Jakub Kopča 7 min. čítania