HARARE

Hlavné mesto krajiny, ekonomické centrum. Príjemné, uvoľnené mesto so zaujímavou architektúrou. Zachovalo sa tu množstvo koloniálnych budov a v osemdesiatych rokoch tu bolo vybudované moderné centrum, ktoré sa mieša so storočnou históriou. Ulice si žijú príjemným africkým životom.

GREAT ZIMBABWE

Asi najdôležitejšia historická pamiatka krajiny. Ruiny starého mesta, ktoré je jedinečným v celej subsaharskej oblasti. Kto a prečo toto mesto, kde bývalo až 20 000 ľudí, postavil, je dodnes malou záhadou. Predpoklady o staviteľoch sú, nie sú však žiadne doklady o tom, kto to skutočne bol. Obrázky z Great Zimbabwe sú chronicky známe a bývajú ústredným motívom publikácií o Zimbabwe. Podľa tohto miesta bola pomenovaná krajina a je na zozname UNESCO.

MATOBOS HILLS

Národný park v južnej časti krajiny, kde môžete zažiť dobré safari s veľkou päťkou, nájdete tu množstvo miest so skalnými maľbami pôvodných obyvateľov a hrob známeho človeka - Cecila Rhodesa.

HWANGE

Asi najznámejší národný park s najlepším safari. Tu žije veľká populácia levov a ohrozených psov hyenovitých. Pokiaľ navštívite iba Zimbabwe a plánujete ísť na safari, Hwange by na Vašom zozname nemalo chýbať.

MANA POOLS

Je najväčšia divočina v Zimbabwe, kam chodí relatívne málo návštevníkov. Hraničí na severe so Zambiou, kde na druhej strane hranice pokračuje národný park Lower Zambezi a zvieratá prirodzene migrujú cez hranicu. Fascinujúci svet afrických zvierat v Mana Pools priťahuje aj filmárov z National Geographic alebo BBC.

VÝLET DO ZAMBIE

Počas pobytu na Viktóriiných vodopádoch je možné navštíviť aj susednú Zambiu a pozrieť sa, ako žijú ľudia na druhej strane rieky Zambezi a odfotiť si vodopády z inej perspektívy. Výlet trvá cca pol dňa, počas ktorého navštívite mesto Livingstone pomenované po cestovateľovi, lekárovi a misionárovi v jednej osobe – Davidovi Livingstonovi. Bude na Vás, či sa rozhodnete pozrieť Livingstonovo múzeum, alebo prejsť po Mosya-oa-Tunya Road a nakúpiť suveníry v Zambii. Navštívite aj živý skanzen, kde máte možnosť spoznať tradičný život ľudí z tejto oblasti. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na vodopádoch.

VÝLET DO BOTSWANY

Najpopulárnejším safari z Victoria Falls je v Botswane v národnom parku Chobe. Vynikajúce safari na brehu rieky Chobe, ktoré susedí so záplavovou oblasťou rieky Okavango. Tu žije najpočetnejšia populácia slonov a tu môžete zažiť safari aj z lode. Ideálny celodenný výlet, poprípade výlet s prenocovaním. 

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

04.07. → 12.07. +26 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2546 3395€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4626 5140€
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3974 4320€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4437 4930€
Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Jakub Kopča, Viktor Háber 17 min. čítania
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov Blog

Blog Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov

Okúpali sme sa v jednom z najdivokejších prírodných bazénov na svete. Devil's pool alebo Diablov bazén je prírodný bazén na rieke Zambezi, ktorý sa…

Nikola Deckous 7 min. čítania
Great Zimbabwe - africký unikát Blog

Blog Great Zimbabwe - africký unikát

Uprostred južnej Afriky, v málo navštevovanej krajine, sa nachádza historická pamiatka, ktorá by v Európe bola mimoriadne navštevovaná. Ruiny…

Martin Karniš 6 min. čítania