Harare - hlavné mesto krajiny, ekonomické centrum. Príjemné, uvoľnené mesto so zaujímavou architektúrou. Zachovalo sa tu množstvo koloniálnych budov a v osemdesiatych rokoch tu bolo vybudované moderné centrum, ktoré sa mieša so storočnou históriou. Ulice si žijú príjemným africkým životom.

Great Zimbabwe - asi najdôležitejšia historická pamiatka krajiny. Ruiny starého mesta, ktoré je jedinečným v celej subsaharskej oblasti. Kto a prečo toto mesto, kde bývalo až 20.000 ľudí, postavil, je dodnes malou záhadou. Predpoklady o staviteľoch sú, nie sú však žiadne doklady o tom, kto to skutočne bol. Obrázky z tohto miesta sú chronicky známe a bývajú ústredným motívom publikácií o Zimbabwe. Podľa tohto miesta bola pomenovaná krajina a je na zozname UNESCO.

Matobos Hills - národný park v južnej časti krajiny, kde môžete zažiť dobré safari s veľkou päťkou, nájdete tu množstvo miest so skalnými maľbami pôvodných obyvateľov a hrob známeho človeka - Cecila Rhodesa.

Hwange - asi najznámejší národný park s najlepším safari. Tu žije veľká populácia levov a ohrozených psov hyenovitých. Pokiaľ navštívite iba Zimbabwe a plánujete ísť na safari, Hwange by na Vašom zozname nemalo chýbať.

Mana Pools - je najväčšia divočina v Zimbabwe, kam chodí relatívne málo návštevníkov. Hraničí na severe so Zambiou, kde na druhej strane hranice pokračuje národný park Lower Zambezi a zvieratá prirodzene migrujú cez hranicu. Fascinujúci svet afrických zvierat v Mana Pools priťahuje aj filmárov z National Geographic alebo BBC.

Výlet do Zambie - Počas pobytu na Viktóriiných vodopádoch je možné navštíviť aj susednú Zambiu a pozrieť sa ako žijú ľudia na druhej strane rieky Zambezi a odfotiť si vodopády z inej perspektívy. Výlet trvá cca pol dňa, počas ktorého navštívite mesto Livingstone pomenované po cestovateľovi, lekárovi a misionárovi v jednej osobe – Davidovi Livingstonovi. Bude na Vás, či sa rozhodnete pozrieť Livingstonove múzeum, alebo prejsť po Mosya-oa-Tunya Road a nakúpiť suveníry v Zambii. Navštívite aj živý skanzen, kde máte možnosť spoznať tradičný život ľudí z tejto oblasti. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na vodopádoch.

Výlet do Botswany - Najpopulárnejším safari z Victoria Falls je v Botswane v národnom parku Chobe. Vynikajúce safari na brehu rieky Chobe, ktoré susedí so záplavovou oblasťou rieky Okavango. Tu žije najpočetnejšia populácia slonov a tu môžete zažiť safari aj z lode. Ideálny celodenný výlet, poprípade výlet s prenocovaním. 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.