Do krajiny je povolené doviezť jeden liter (= 1 fľaša na osobu) tvrdého alkoholu. Z nápojov dostať kúpiť všetko od Coly cez pivo, cider až po prvotriednu whisky. Angličania pijú whisky, Búri brandy, černosi chibuku a my? Odporúčame ochutnať Rock shandy, Savannu a Amarulu – tá chutí hlavne dámam. Dá sa kúpiť aj voda v 1,5 l fľašiach. Jedlo sa veľmi nelíši od nášho a výber je veľmi široký. Ochutnáme skvelé čerstvé ryby z rieky Zambezi, steaky, pštrosa, krokodíla... a ak chcete, tak aj červíky mopane. Strava v reštauráciách je viac-menej európskeho typu a neočakávajte prílišnú exotiku.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie reštaurácie a bary v Zimbabwe. 

Najpopulárnejšie na Victoria Falls je ísť na plavbu po rieke Zambezi pri západe slnka spojenej s večerou. Ak však hľadáte reštauráciu, možností zopár je. V centre mesta je populárnou, jednoduchšou reštauráciou Lola’s Tapas & Bar & Carnivore restaurant. Je tu na výber z viacerých mžností diviny, často podľa aktuálnej ponuky čerstvých produktov. Práve tu máte možnosť ochutnať „guláš“ zo žirafy, alebo zebrí stroganoff. Samozrejmosťou sú krokodílie steaky z neďalekej farmy.

Ak hľadáte reštauráciu na vyššej úrovni, zaskočte si do niektorej z lodží v blízkom okolí. MaKuwa-Kuwa sa nachádza v areáli Victoria Falls Safari lodge. Ochutnajte miestnu rybu tiger fish, alebo niektoré zo steakov. Ponúkajú medzinárodnú kuchyňu s vplyvom tradičnej, zimbabwskwj kuchyne. Ak budete mať dobrý stôl, budete mať výhľad na napájadlo, ku ktorému prichádzajú zvieratá z národného parku sa napiť. Táto oblasť je známa obrovskými stádami slonov.

Pokiaľ máte záujem o reštaurácie, ktoré sú niečím unikátne, nechajte sa inšpirovať našim výberom. Tieto zariadenia považujeme za najlepšie, najluxusnejšie alebo jedinečné na danom mieste. Nie vždy musí ísť o luxus samotný, môže byť vybraná vďaka lokalite, ponuke, alebo hodnoteniu gastronomickými odborníkmi.

The Boma (Victoria Falls) - Pokiaľ chcete zážitkovú večeru, choďte do The Boma Restaurant. Nachádza sa v areáli Victoria Falls Safari Lodge, len pár kilometrov za limitmi mesta. Okrem širokého výberu jedla formou švédskych stolov sú tu vystúpenia tradičných spevov a tancov a bubnové vystúpenie s prekvapením. Určite sa Vám tento večer bude páčiť a bude to vynikajúca gastronomicko-zážitková bodka za celou touto cestou. Okrem klasických afrických a medzinárodných jedál tu nájdete aj zaujímavosti, ako napríklad Amasonja. Nechate sa prekvapiť ponukou, vynikajúcou chuťou jedla a skvelou zábavou. 

La Fontaine Grill Room (Harare) - La Fontaine Grill Room sa nachádza na prvom poschodí 5* hotela Meikles. Hotel bol otvorený v 1915 a od tej doby spolu s reštauráciou je považovaný za najluxusnejšie miesto v Zimbabwe. Reštaurácia La Fontaine Grill bola otvorená v roku 1958 a v 2013 celá rekonštruovaná a zmodernizovaná. Klasická ponuka v menu odzrkadľuje celkovú atmosféru tohto hotela. Vyskúšajte miestny steak alebo ryby.

Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných…

Jozef Zelizňák 7 min. čítania
Great Zimbabwe - africký unikát Blog

Blog Great Zimbabwe - africký unikát

Uprostred južnej Afriky, v málo navštevovanej krajine, sa nachádza historická pamiatka, ktorá by v Európe bola mimoriadne navštevovaná. Ruiny…

Martin Karniš 6 min. čítania
Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Rafting na Zambezi Blog

Blog Rafting na Zambezi

No a vytúžený deň prišiel! Rafting!! No myslím, že som nebola jediná, ktorá mala malú dušičku, ale každopádne som bola jediná, čo to vyslovila…