Do krajiny je povolené doviezť jeden liter (= 1 fľaša na osobu) tvrdého alkoholu. Z nápojov dostať kúpiť všetko od Coly cez pivo, cider až po prvotriednu whisky. Angličania pijú whisky, Búri brandy, černosi chibuku a my? Odporúčame ochutnať Rock shandy, Savannu a Amarulu – tá chutí hlavne dámam. Dá sa kúpiť aj voda v 1,5 l fľašiach. Jedlo sa veľmi nelíši od nášho a výber je veľmi široký. Ochutnáme skvelé čerstvé ryby z rieky Zambezi, steaky, pštrosa, krokodíla... a ak chcete, tak aj červíky mopane. Strava v reštauráciách je viac-menej európskeho typu a neočakávajte prílišnú exotiku.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie reštaurácie a bary v Zimbabwe. 

Najpopulárnejšie na Victoria Falls je ísť na plavbu po rieke Zambezi pri západe slnka spojenej s večerou. Ak však hľadáte reštauráciu, možností zopár je. V centre mesta je populárnou, jednoduchšou reštauráciou Lola’s Tapas & Bar & Carnivore restaurant. Je tu na výber z viacerých mžností diviny, často podľa aktuálnej ponuky čerstvých produktov. Práve tu máte možnosť ochutnať „guláš“ zo žirafy, alebo zebrí stroganoff. Samozrejmosťou sú krokodílie steaky z neďalekej farmy.

Ak hľadáte reštauráciu na vyššej úrovni, zaskočte si do niektorej z lodží v blízkom okolí. MaKuwa-Kuwa sa nachádza v areáli Victoria Falls Safari lodge. Ochutnajte miestnu rybu tiger fish, alebo niektoré zo steakov. Ponúkajú medzinárodnú kuchyňu s vplyvom tradičnej, zimbabwskwj kuchyne. Ak budete mať dobrý stôl, budete mať výhľad na napájadlo, ku ktorému prichádzajú zvieratá z národného parku sa napiť. Táto oblasť je známa obrovskými stádami slonov.

Pokiaľ máte záujem o reštaurácie, ktoré sú niečím unikátne, nechajte sa inšpirovať našim výberom. Tieto zariadenia považujeme za najlepšie, najluxusnejšie alebo jedinečné na danom mieste. Nie vždy musí ísť o luxus samotný, môže byť vybraná vďaka lokalite, ponuke, alebo hodnoteniu gastronomickými odborníkmi.

The Boma (Victoria Falls) - Pokiaľ chcete zážitkovú večeru, choďte do The Boma Restaurant. Nachádza sa v areáli Victoria Falls Safari Lodge, len pár kilometrov za limitmi mesta. Okrem širokého výberu jedla formou švédskych stolov sú tu vystúpenia tradičných spevov a tancov a bubnové vystúpenie s prekvapením. Určite sa Vám tento večer bude páčiť a bude to vynikajúca gastronomicko-zážitková bodka za celou touto cestou. Okrem klasických afrických a medzinárodných jedál tu nájdete aj zaujímavosti, ako napríklad Amasonja. Nechate sa prekvapiť ponukou, vynikajúcou chuťou jedla a skvelou zábavou. 

La Fontaine Grill Room (Harare) - La Fontaine Grill Room sa nachádza na prvom poschodí 5* hotela Meikles. Hotel bol otvorený v 1915 a od tej doby spolu s reštauráciou je považovaný za najluxusnejšie miesto v Zimbabwe. Reštaurácia La Fontaine Grill bola otvorená v roku 1958 a v 2013 celá rekonštruovaná a zmodernizovaná. Klasická ponuka v menu odzrkadľuje celkovú atmosféru tohto hotela. Vyskúšajte miestny steak alebo ryby.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.