Do krajiny je povolené doviezť jeden liter (= 1 fľaša na osobu) tvrdého alkoholu. Z nápojov dostať kúpiť všetko od Coly cez pivo, cider až po prvotriednu whisky. Angličania pijú whisky, Búri brandy, černosi chibuku a my? Odporúčame ochutnať Rock shandy, Savannu a Amarulu – tá chutí hlavne dámam. Dá sa kúpiť aj voda v 1,5 l fľašiach. Jedlo sa veľmi nelíši od nášho a výber je veľmi široký. Ochutnáme skvelé čerstvé ryby z rieky Zambezi, steaky, pštrosa, krokodíla... a ak chcete, tak aj červíky mopane. Strava v reštauráciách je viac-menej európskeho typu a neočakávajte prílišnú exotiku.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie reštaurácie a bary v Zimbabwe. 

Najpopulárnejšie na Victoria Falls je ísť na plavbu po rieke Zambezi pri západe slnka spojenej s večerou. Ak však hľadáte reštauráciu, možností zopár je. V centre mesta je populárnou, jednoduchšou reštauráciou Lola’s Tapas & Bar & Carnivore restaurant. Je tu na výber z viacerých mžností diviny, často podľa aktuálnej ponuky čerstvých produktov. Práve tu máte možnosť ochutnať „guláš“ zo žirafy, alebo zebrí stroganoff. Samozrejmosťou sú krokodílie steaky z neďalekej farmy.

Ak hľadáte reštauráciu na vyššej úrovni, zaskočte si do niektorej z lodží v blízkom okolí. MaKuwa-Kuwa sa nachádza v areáli Victoria Falls Safari lodge. Ochutnajte miestnu rybu tiger fish, alebo niektoré zo steakov. Ponúkajú medzinárodnú kuchyňu s vplyvom tradičnej, zimbabwskej kuchyne. Ak budete mať dobrý stôl, budete mať výhľad na napájadlo, ku ktorému prichádzajú zvieratá z národného parku sa napiť. Táto oblasť je známa obrovskými stádami slonov.

Pokiaľ máte záujem o reštaurácie, ktoré sú niečím unikátne, nechajte sa inšpirovať našim výberom. Tieto zariadenia považujeme za najlepšie, najluxusnejšie alebo jedinečné na danom mieste. Nie vždy musí ísť o luxus samotný, môže byť vybraná vďaka lokalite, ponuke, alebo hodnoteniu gastronomickými odborníkmi.

The Boma (Victoria Falls) - Pokiaľ chcete zážitkovú večeru, choďte do The Boma Restaurant. Nachádza sa v areáli Victoria Falls Safari Lodge, len pár kilometrov za limitmi mesta. Okrem širokého výberu jedla formou švédskych stolov sú tu vystúpenia tradičných spevov a tancov a bubnové vystúpenie s prekvapením. Určite sa Vám tento večer bude páčiť a bude to vynikajúca gastronomicko-zážitková bodka za celou touto cestou. Okrem klasických afrických a medzinárodných jedál tu nájdete aj zaujímavosti, ako napríklad Amasonja. Nechate sa prekvapiť ponukou, vynikajúcou chuťou jedla a skvelou zábavou. 

La Fontaine Grill Room (Harare) - La Fontaine Grill Room sa nachádza na prvom poschodí 5* hotela Meikles. Hotel bol otvorený v 1915 a od tej doby spolu s reštauráciou je považovaný za najluxusnejšie miesto v Zimbabwe. Reštaurácia La Fontaine Grill bola otvorená v roku 1958 a v 2013 celá rekonštruovaná a zmodernizovaná. Klasická ponuka v menu odzrkadľuje celkovú atmosféru tohto hotela. Vyskúšajte miestny steak alebo ryby.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

La Fontaine Grill Room
La Fontaine Grill Room

Štýlové reštaurácie

La Fontaine Grill Room

Harare
Zimbabwe

La Fontaine Grill Room sa nachádza na prvom poschodí 5* hotela Meikles. Hotel bol otvorený v 1915 a od tej doby spolu s reštauráciou je považovaný za najluxusnejšie miesto v Zimbabwe. Reštaurácia La Fontaine Grill bola otvorená v roku 1958 a v 2013 celá rekonštruovaná a zmodernizovaná. Klasická ponuka v menu odzrkadľuje celkovú atmosféru tohto hotela. Vyskúšajte miestny steak alebo ryby.

The Boma
The Boma

Štýlové reštaurácie

The Boma

Victoria Falls
Zimbabwe

Pokiaľ chcete zážitkovú večeru, choďte do The Boma Restaurant. Nachádza sa v areáli Victoria Falls Safari Lodge, len pár kilometrov za limitmi mesta. Okrem širokého výberu jedla formou švédskych stolov sú tu vystúpenia tradičných spevov a tancov a bubnové vystúpenie s prekvapením. Určite sa Vám tento večer bude páčiť a bude to vynikajúca gastronomicko-zážitková bodka za celou touto cestou. Okrem klasických afrických a medzinárodných jedál tu nájdete aj zaujímavosti, ako napríklad Amasonja. Nechate sa prekvapiť ponukou, vynikajúcou chuťou jedla a skvelou zábavou. S rezerváciou Vám pomôže sprievodca na mieste.

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

04.07. → 12.07. +26 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2546 3395€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4626 5140€
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3974 4320€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4437 4930€
Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Jakub Kopča, Viktor Háber 17 min. čítania
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov Blog

Blog Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov

Okúpali sme sa v jednom z najdivokejších prírodných bazénov na svete. Devil's pool alebo Diablov bazén je prírodný bazén na rieke Zambezi, ktorý sa…

Nikola Deckous 7 min. čítania
Great Zimbabwe - africký unikát Blog

Blog Great Zimbabwe - africký unikát

Uprostred južnej Afriky, v málo navštevovanej krajine, sa nachádza historická pamiatka, ktorá by v Európe bola mimoriadne navštevovaná. Ruiny…

Martin Karniš 6 min. čítania