Zimbabwe nie je vyslovenou dovolenkovou destinácou. Ponúka však niekoľko zaujímavých miest a tým pádom aj hotelov na najnavštevovanejších miestach.

Pamusha Lodge (Victoria Falls) – Pamusha v lokálnom jazyku Shona znamená „Domov“. Do tejto lodge chodíme my v BUBO už od roku 2008. Cítime sa tu vždy skutočne ako doma. 17 izieb má klimatizáciu, TV, kúpeľňu so štandardným vybavením, mini chladničku, stropný ventilátor a sušič vlasov. Recepcia je otvorená 24 hodín, rovnako aj bar. Reštaurácia je umiestnená pod tradičným gazebom a pokiaľ dostanete chuť na pečenú rybu z rieky Zambezi o 3 hodine ráno, 24 hodinová služba Vám ju pripraví. Prístup personálu je veľkou devízou tejto lodge. Wi-Fi je k dispozícii v celom areáli, aj pri bazéne v záhrade, kde si môžete na lehátkach odpočinúť po návšteve vodopádov, alebo po nákupoch v meste. Pokiaľ máte akúkoľvek požiadavku, manažment tejto lodge sa bude snažiť Vám vyjsť v ústrety.

New Ambassador Hotel (Harare) - postavený v centre mesta neďaleko všetkých najdôležitejších atrakcií. Ku každej prídeme pešo za 3-15 minút. 72 izieb je kompletne vybavených a nikomu by tu nemalo zo základných vecí nič chýbať. Každá izba má TV, minibar, stanicu na kávu a čaj a voľnú Wi-Fi. Kúpeľne majú vaňu alebo sprchovací kút a bežné toaletné potreby. V rámci hotela je reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere a bar, ktorý ponúka nápoje a snack.

The Bulawayo Club (Bulawayo) - Hotel umiestnený v koloniálnej budove bývalého gentlemanského klubu. Prvý klub tu bol vybudovaný v roku 1895. Základný kameň položil Princ Juraj, ktorý sa stal následne kráľom Jurajom VI. Hotel si zachoval veľmi veľa z tejto histórie a v interiéri nájdete pôvodný nábytok, knižnice a podobne. Nič Vás viac nepriblíži k časom spred 100 rokov ako noc v takomto hoteli. Každá izba má stropný ventilátor, kúpeľňu a sociálne zariadenie s toaletnými potrebami, TV a trezor. Jednoduché ale príjemné zariadenie v tradičných izbách. V hoteli je vychytená reštaurácia a bar. Budete sa tu cítiť ako Cecil Rhodes, ktorý pôsobil aj v tomto meste.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard, odporúčame Vám: 

The Victoria Falls Hotel (Victoria Falls) - Koloniálny luxus padne každému vhod. Nádherný historický hotel postavený už v roku 1904, ktorý zažil a videl toho už veľa. Opulentný exteriér a luxusný interiér. Výhľady na fantastické vodopády Victoria Falls a most medzi Zambiou a Zimbabwe. Nádherná africká príroda a zvuky divočiny na dosah. Čaj o piatej, či večerný gin tonic a červené slnko padajúce podvečer z afrického neba. Praskajúci oheň a skvelý steak. Už vyše 100 rokov sa The Victoria Falls hotel stará o svojich hostí. A vedia čo robia. Izby s bezplatnou wi-fi, klimatizáciou a zákazníckym servisom, ktorý začal počas koloniálnej éry keď sa staral o elitu Rodézie.

Meikles Hotel (Harare) - Postavený a otvorený v roku 1915 bratmi Meiklesovými, ktorí sa do Južnej Afriky prisťahovali s rodičmi zo Škótska. Od počiatku sa stal centrom kultúrneho a spoločenského diania vtedajšieho koloniálneho Harare. Aj keď sa mnoho zmenilo oproti pôvodnému hotelu a väčšia časť bola dostavaná v 70-tych rokoch, luxusné služby sú stále prítomné. Miestni, pokiaľ majú náladu na stretnutie v luxusnom prostredí, majú príslovie „Stretneme sa v Meikles“. Staňte sa súčasťou tejto histórie. Od roku 1992 každoročne vyhráva celoštátnu súťaž o najlepší mestský hotel. Vlastní ho rovnaký majiteľ ako aj hotel Victoria Falls, spoločnosť Meikles.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Great Zimbabwe hotel

Great Zimbabwe hotel

⭑⭑⭑

Masvingo, Zimbabwe

Ruiny Great Zimbabwe sú najväčšou africkou kamennou stavbou po egyptských pyramídach a najúžasnejšími starodávnymi pamiatkami v subsaharskej Afrike. Tieto impozantné ruiny majú 900 rokov a dali meno celej krajine. Hotel Great Zimbabwe sa nachádza iba 800 metrov od tohto historického zázraku na relatívne odľahlom mieste, čo pridáva k jeho tajomnosti a kúzlu. Je vzdialený 30 km od mesta Masvingo. Hotel je umiestnený na vrchole pahorku s krásnym výhľadom do okolia. Je ideálnym miestom na relax a preskúmanie ruín a okolia.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Big Cave Camp Matobo

Big Cave Camp Matobo

⭑⭑⭑+

Bulawayo, Zimbabwe

Big Cave Camp leží na vrchole obrovskej žulovej skaly a ponúka inšpiratívne výhľady na slávny národný park Matobo. Sofistikovaná africká architektúra zakomponovala kolosálne balvany do luxusne zariadenej lodge umiestnenej uprostred starodávneho skalného útvaru s viacerými lokalitami s umením pôvodných obyvateľov kmeňa Khoisan. Je vynikajúcim východzím miestom na safari aj na prehliadku zaujímavých, historických pamiatok parku. Na záver dňa sa ponorte do prírodného skalného bazéna a ľahnite si na slnečnú terasu, zaskočte si do salónika a baru Leopard's Lair, alebo do bomy v jaskynnom štýle na drink pred večerou. V lodge je 8 bungalovov s tradičnou strechou, každá s vlastnou kúpeľňou a balkónom. Veľmi príjemné miesto na osamelom mieste uprostred nádhernej prírody.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Meikles Hotel
Meikles Hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Meikles Hotel

Harare
Zimbabwe

Postavený a otvorený v roku 1915 bratmi Meiklesovými, ktorí sa do Južnej Afriky prisťahovali s rodičmi zo Škótska. Od pčiatku sa stal centrom kultúrneho a spoločenského diania vtedajšieho koloniálneho Harare. Aj keď sa mnoho zmenilo oproti pôvodnému hotelu a väčšia časť bola dostavaná v 70-tych rokoch, luxusné služby sú stále prítomné. Miestni, pokiaľ majú náladu na stretnutie v luxusnom prostredí, majú príslovie „Stretneme sa v Meikles“. Staňte sa súčasťou tejto histórie. Od roku 1992 každoročne vyhráva celoštátnu súťaž o najlepší mestský hotel. Vlastní ho rovnaký majiteľ ako aj hotel Victoria Falls, spoločnosť Meikles.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Elitné hotely Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik
Elitné hotely Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Elitné hotely Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Harare, Victoria Falls, Lusaka
Lilongwe, Vilanculos, Maputo

Vylepšite si ubytovanie počas cesty na to najlepšie, čo miesto ponúka: Harare Meikles Hotel, Victoria Falls Hotel, Lusaka Taj Pamodzi, Lilongwe President Walmont, Vilanculos AsDunas Lodge All inclusive, Maputo Polana Serena Hotel. Všetky hotely sú s raňajkami, lodge vo Vilanculos je na báze All Inclusive. Zmena hotelov vyhradená. Cena za jednu osobu pri obsadenosti izby dvomi osobami. V cene sú izby základného typu v každom hoteli. Hotely sú vyberané s ohľadom na polohu a itinerár zájazdu.

The Bulawayo Club

The Bulawayo Club

⭑⭑⭑

Bulawayo, Zimbabwe

Hotel umiestnený v koloniálnej budove bývalého gentlemanského klubu. Prvý klub tu bol vybudovaný v roku 1895. Základný kameň položil Princ Juraj, ktorý sa stal následne kráľom Jurajom VI. Hotel si zachoval veľmi veľa z tejto histórie a v interiéri nájdete pôvodný nábytok, knižnice a podobne. Nič Vás viac nepriblíži k časom spred 100 rokov ako noc v takomto hoteli. Každá izba má stropný ventilátor, kúpeľňu a sociálne zariadenie s toaletnými potrebami, TV a trezor. Jednoduché ale príjemné zariadenie v tradičných izbách. V hoteli je vychytená reštaurácia a bar. Budete sa tu cítiť ako Cecil Rhodes, ktorý pôsobil aj v tomto meste.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

New Ambassador hotel

New Ambassador hotel

⭑⭑⭑

Harare, Zimbabwe

postavený v centre mesta neďaleko všetkých najdôležitejších atrakcií. Ku každej prídeme pešo za 3-15 minút. 72 izieb je kompletne vybavených a nikomu by tu nemalo zo základných vecí nič chýbať. Každá izba má TV, minibar, stanicu na kávu a čaj a voľnú Wi-Fi. Kúpeľne majú vaňu alebo sprchovací kút a bežné toaletné potreby. V rámci hotela je reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere a bar, ktorý ponúka nápoje a snack.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

The Victoria Falls hotel
The Victoria Falls hotel

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

The Victoria Falls hotel

Victoria Falls
Zimbabwe

Koloniálny luxus na záver zájazdu padne každému vhod. Nádherný historický hotel postavený už v roku 1904, ktorý zažil a videl toho už veľa. Opulentný exteriér a luxusný interiér. Výhľady na fantastické vodopády Victoria Falls a most medzi Zambiou a Zimbabwe. Nádherná africká príroda a zvuky divočiny na dosah. Čaj o piatej, či večerný gin tonic a červené slnko padajúce podvečer z afrického neba. Praskajúci oheň a skvelý steak. Už vyše 100 rokov sa The Victoria Falls hotel stará o svojich hostí. A vedia čo robia. Naša cena platí pre Standard room s bezplatnou wi-fi, klimatizáciou a zákazníckym servisom, ktorý začal počas koloniálnej éry keď sa staral o elitu Rodézie. Dnes sa postará aj o elitu Slovenska.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Pamusha lodge Victoria Falls

Pamusha lodge Victoria Falls

⭑⭑⭑

Victoria Falls, Zimbabwe

Pamusha v lokálnom jazyku Shona znamená „Domov“. Táto rodinná lodge vznikla v roku 1992 a chodíme sem už od roku 1999. Majitelia sú našimi priateľmi a zamestnanci majú k BUBO klientom veľmi pozitívny a blízky vzťah. Cítime sa tu skutočne ako doma. 17 izieb má klimatizáciu, TV, kúpeľňu so štandardným vybavením, mini chladničku, stropný ventilátor a sušič vlasov. Recepcia je otvorená 24 hodín, rovnako aj bar. Reštaurácia je umiestnená pod tradičným gazebom a pokiaľ dostanete chuť na pečenú rybu z rieky Zambezi o 3 hodine ráno, 24 hodinová služba Vám ju pripraví. Veľkou devízou tejto lodge je prístup personálu. Wi-Fi je k dispozícií v celom areáli, aj pri bazéne v záhrade, kde si môžete na lehátkach odpočinúť po návšteve vodopádov, či po nákupoch fantastických lokálnych kamenných alebo drevených suvenírov v meste a poslať správu domov o tom ako je Vám dobre. Pokiaľ máte akúkoľvek požiadavku, manažment tejto lodge sa bude snažiť Vám vyjsť v ústrety. Lodge si oficiálne dáva 4*, ale dôkladne ju poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 3* BUBO štandard. Chcete čistý luxus, ktorý si užívala koloniálna elita? Objednajte si The Victoria Falls hotel.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

11.04. → 19.04. +31 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2376 2970€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

5911
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

3296 4120€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4930
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Viktóriine vodopády - nezabudnuteľné divadlo prírody

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Jakub Kopča, Viktor Háber 17 min. čítania
Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov Blog

Blog Diablov bazén na vrchu Viktóriiných vodopádov

Okúpali sme sa v jednom z najdivokejších prírodných bazénov na svete. Devil's pool alebo Diablov bazén je prírodný bazén na rieke Zambezi, ktorý sa…

Nikola Deckous 7 min. čítania
Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Cestovanie sa už vo väčšine krajín sveta vrátilo do starých predpandemických koľají. V priebehu roka postupne uvoľňujú opatrenia a hoci to sprvu…