Zimbabwe nie je vyslovenou dovolenkovou destinácou. Ponúka však niekoľko zaujímavých miest a tým pádom aj hotelov na najnavštevovanejších miestach.

Pamusha Lodge (Victoria Falls) – Pamusha v lokálnom jazyku Shona znamená „Domov“. Do tejto lodge chodíme my v BUBO už od roku 2008. Cítime sa tu vždy skutočne ako doma. 17 izieb má klimatizáciu, TV, kúpeľňu so štandardným vybavením, mini chladničku, stropný ventilátor a sušič vlasov. Recepcia je otvorená 24 hodín, rovnako aj bar. Reštaurácia je umiestnená pod tradičným gazebom a pokiaľ dostanete chuť na pečenú rybu z rieky Zambezi o 3 hodine ráno, 24 hodinová služba Vám ju pripraví. Prístup personálu je veľkou devízou tejto lodge. Wi-Fi je k dispozícií v celom areáli, aj pri bazéne v záhrade, kde si môžete na lehátkach odpočinúť po návšteve vodopádov, alebo po nákupoch v meste. Pokiaľ máte akúkoľvek požiadavku, manažment tejto lodge sa bude snažiť Vám vyjsť v ústrety.

New Ambassador Hotel (Harare) - postavený v centre mesta neďaleko všetkých najdôležitejších atrakcií. Ku každej prídeme pešo za 3-15 minút. 72 izieb je kompletne vybavených a nikomu by tu nemalo zo základných vecí nič chýbať. Každá izba má TV, minibar, stanicu na kávu a čaj a voľnú Wi-Fi. Kúpeľne majú vaňu alebo sprchovací kút a bežné toaletné potreby. V rámci hotela je reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere a bar, ktorý ponúka nápoje a snack.

The Bulawayo Club (Bulawayo) - Hotel umiestnený v koloniálnej budove bývalého gentlemanského klubu. Prvý klub tu bol vybudovaný v roku 1895. Základný kameň položil Princ Juraj, ktorý sa stal následne kráľom Jurajom VI. Hotel si zachoval veľmi veľa z tejto histórie a v interiéri nájdete pôvodný nábytok, knižnice a podobne. Nič Vás viac nepriblíži k časom spred 100 rokov ako noc v takomto hoteli. Každá izba má stropný ventilátor, kúpeľňu a sociálne zariadenie s toaletnými potrebami, TV a trezor. Jednoduché ale príjemné zariadenie v tradičných izbách. V hoteli je vychytená reštaurácia a bar. Budete sa tu cítiť ako Cecil Rhodes, ktorý pôsobil aj v tomto meste.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard, odporúčame Vám: 

The Victoria Falls Hotel (Victoria Falls) - Koloniálny luxus padne každému vhod. Nádherný historický hotel postavený už v roku 1904, ktorý zažil a videl toho už veľa. Opulentný exteriér a luxusný interiér. Výhľady na fantastické vodopády Victoria Falls a most medzi Zambiou a Zimbabwe. Nádherná africká príroda a zvuky divočiny na dosah. Čaj o piatej, či večerný gin tonic a červené slnko padajúce podvečer z afrického neba. Praskajúci oheň a skvelý steak. Už vyše 100 rokov sa The Victoria Falls hotel stará o svojich hostí. A vedia čo robia. Izby s bezplatnou wi-fi, klimatizáciou a zákazníckym servisom, ktorý začal počas koloniálnej éry keď sa staral o elitu Rodézie.

Meikles Hotel (Harare) - Postavený a otvorený v roku 1915 bratmi Meiklesovými, ktorí sa do Južnej Afriky prisťahovali s rodičmi zo Škótska. Od počiatku sa stal centrom kultúrneho a spoločenského diania vtedajšieho koloniálneho Harare. Aj keď sa mnoho zmenilo oproti pôvodnému hotelu a väčšia časť bola dostavaná v 70-tych rokoch, luxusné služby sú stále prítomné. Miestni, pokiaľ majú náladu na stretnutie v luxusnom prostredí, majú príslovie „Stretneme sa v Meikles“. Staňte sa súčasťou tejto histórie. Od roku 1992 každoročne vyhráva celoštátnu súťaž o najlepší mestský hotel. Vlastní ho rovnaký majiteľ ako aj hotel Victoria Falls, spoločnosť Meikles.

Cestovanie pre nezaočkovaných Blog

Blog Cestovanie pre nezaočkovaných

Jedna krajina za druhou otvára svoje brány pre turistov z iných krajín. Mnohé z nich uvoľňujú opatrenia v prvej chvíli pre zaočkovaných…

Jozef Zelizňák 7 min. čítania
Great Zimbabwe - africký unikát Blog

Blog Great Zimbabwe - africký unikát

Uprostred južnej Afriky, v málo navštevovanej krajine, sa nachádza historická pamiatka, ktorá by v Európe bola mimoriadne navštevovaná. Ruiny…

Martin Karniš 6 min. čítania
Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády Nezabudnuteľné prírodné divadlo na Viktóriiných vodopádoch

Jeden z prírodných divov sveta, posvätné miesto pre domácich a ohromujúci zážitok pre návštevníka. Také sú Viktóriine vodopády, ktoré rozľahlé…

Rafting na Zambezi Blog

Blog Rafting na Zambezi

No a vytúžený deň prišiel! Rafting!! No myslím, že som nebola jediná, ktorá mala malú dušičku, ale každopádne som bola jediná, čo to vyslovila…