Zimbabwe nie je vyslovenou dovolenkovou destinácou. Ponúka však niekoľko zaujímavých miest a tým pádom aj hotelov na najnavštevovanejších miestach.

Pamusha Lodge (Victoria Falls) – Pamusha v lokálnom jazyku Shona znamená „Domov“. Do tejto lodge chodíme my v BUBO už od roku 2008. Cítime sa tu vždy skutočne ako doma. 17 izieb má klimatizáciu, TV, kúpeľňu so štandardným vybavením, mini chladničku, stropný ventilátor a sušič vlasov. Recepcia je otvorená 24 hodín, rovnako aj bar. Reštaurácia je umiestnená pod tradičným gazebom a pokiaľ dostanete chuť na pečenú rybu z rieky Zambezi o 3 hodine ráno, 24 hodinová služba Vám ju pripraví. Prístup personálu je veľkou devízou tejto lodge. Wi-Fi je k dispozícií v celom areáli, aj pri bazéne v záhrade, kde si môžete na lehátkach odpočinúť po návšteve vodopádov, alebo po nákupoch v meste. Pokiaľ máte akúkoľvek požiadavku, manažment tejto lodge sa bude snažiť Vám vyjsť v ústrety.

New Ambassador Hotel (Harare) - postavený v centre mesta neďaleko všetkých najdôležitejších atrakcií. Ku každej prídeme pešo za 3-15 minút. 72 izieb je kompletne vybavených a nikomu by tu nemalo zo základných vecí nič chýbať. Každá izba má TV, minibar, stanicu na kávu a čaj a voľnú Wi-Fi. Kúpeľne majú vaňu alebo sprchovací kút a bežné toaletné potreby. V rámci hotela je reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere a bar, ktorý ponúka nápoje a snack.

The Bulawayo Club (Bulawayo) - Hotel umiestnený v koloniálnej budove bývalého gentlemanského klubu. Prvý klub tu bol vybudovaný v roku 1895. Základný kameň položil Princ Juraj, ktorý sa stal následne kráľom Jurajom VI. Hotel si zachoval veľmi veľa z tejto histórie a v interiéri nájdete pôvodný nábytok, knižnice a podobne. Nič Vás viac nepriblíži k časom spred 100 rokov ako noc v takomto hoteli. Každá izba má stropný ventilátor, kúpeľňu a sociálne zariadenie s toaletnými potrebami, TV a trezor. Jednoduché ale príjemné zariadenie v tradičných izbách. V hoteli je vychytená reštaurácia a bar. Budete sa tu cítiť ako Cecil Rhodes, ktorý pôsobil aj v tomto meste.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard, odporúčame Vám: 

The Victoria Falls Hotel (Victoria Falls) - Koloniálny luxus padne každému vhod. Nádherný historický hotel postavený už v roku 1904, ktorý zažil a videl toho už veľa. Opulentný exteriér a luxusný interiér. Výhľady na fantastické vodopády Victoria Falls a most medzi Zambiou a Zimbabwe. Nádherná africká príroda a zvuky divočiny na dosah. Čaj o piatej, či večerný gin tonic a červené slnko padajúce podvečer z afrického neba. Praskajúci oheň a skvelý steak. Už vyše 100 rokov sa The Victoria Falls hotel stará o svojich hostí. A vedia čo robia. Izby s bezplatnou wi-fi, klimatizáciou a zákazníckym servisom, ktorý začal počas koloniálnej éry keď sa staral o elitu Rodézie.

Meikles Hotel (Harare) - Postavený a otvorený v roku 1915 bratmi Meiklesovými, ktorí sa do Južnej Afriky prisťahovali s rodičmi zo Škótska. Od počiatku sa stal centrom kultúrneho a spoločenského diania vtedajšieho koloniálneho Harare. Aj keď sa mnoho zmenilo oproti pôvodnému hotelu a väčšia časť bola dostavaná v 70-tych rokoch, luxusné služby sú stále prítomné. Miestni, pokiaľ majú náladu na stretnutie v luxusnom prostredí, majú príslovie „Stretneme sa v Meikles“. Staňte sa súčasťou tejto histórie. Od roku 1992 každoročne vyhráva celoštátnu súťaž o najlepší mestský hotel. Vlastní ho rovnaký majiteľ ako aj hotel Victoria Falls, spoločnosť Meikles.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.