MANAMA 

Hlavné mesto maličkého Bahrajnu je mestom dvoch tvárí, podobne ako mnohé iné veľké mestá zálivového regiónu. Žije tu takmer štvrtina všetkých obyvateľov Bahrajnu a je najväčším centrom celej krajiny. Manama v sebe na rozdiel od iných hlavných miest Perzského zálivu ukrýva aj vznešenú históriu. Stačí sa vydať na perifériu k obrovskej pevnosti a nájdete pri nej archeologické vykopávky civilizácie, ktorá poznala bájny Dilmun. Stará Manama za bránou Bab Bahrain nám ukáže ako vyzerajú jej trhoviská, no veľkým lákadlom je aj najväčšia mešita krajina Al Fateh v modernom islamskom slohu alebo moderné múzeá plné pokladov. Len kúsok od mesta leží historický Muhharaq s domami, ktoré vznikli za peniaze vylovené z perál, ktoré tvorili ekonomiku mesta aj krajiny pred objavením ropy.

QALAAT BAHRAIN

Najznámejšia pevnosť Bahrajnu leží na prahu modernej Manamy a tak je skvelým miestom, kam sa viete vydať za históriou tohto unikátneho ostrova. Miesto, kde dnes leží pevnosť si obľúbili ľudia už pred 4000 rokmi a v okolí pevnosti sa našli stopy civilizácie Dilmun. Samotná pevnosť má dnes v sebe stopy Portugalcov a vo vnútri sa nachádza menšie múzeum. Môžete vojsť na nádvorie, vyliezť na hradby, odkiaľ máte výhľad na vykopávky aj moderné mrakodrapy Manamy.

AL AREEN

Bahrajn v sebe neskrýva iba historické pamiatky, ale aj milovníci prírody si tu prídu na svoje. Najzaujímavejším parkom ostrova je Al Areen, kde sa viete stretnúť s takmer 80 druhmi vtákov, zvieratami či vzácnymi predstaviteľmi bahrajnskej flóry. K najkrajším zvieratám, ktoré v parku viete vidieť na vlastné oči patrí oryx. Patrí medzi symboly Arabského polostrova a tak ani v Bahrajne nesmie chýbať.

AMWAJ

Umelo vytvorené ostrovy nemá len Dubaj či Emiráty alebo Katar, ale na podobných projektoch pracoval aj Bahrajn. Umelo vytvorený ostrov leží na severovýchode krajiny a odrazu máte pocit akoby ste sa ocitli v úplne odlišnom svete. Ak sa chcete okúpať, vyberte sa sem a nájdete tu jednu z najkrajších pláží celého Bahrajnu. Posedíte si tu v luxusných reštauráciách, vychutnáte kávu, nakúpite si a odchádzate so skvelým pocit, že ste objavili niečo unikátne.

RIFFA

Bahrajn je prešpikovaný viacerými pevnosťami a k tým najzaujímavejším patrí pevnosť Riffa. Nie je veľmi stará, šejk Salman bin Ahmad al Fatih ju nechal postaviť iba v roku 1812, no rázom sa z nej stalo známe miesto a dnes ponúka krásne múzeum. Vojdete dnu a objavíte niekoľko tradičných vecí, ktoré vám dokreslia atmosféru starého Bahrajnu. Súčasťou pevnosti je aj mešita a skvelý výhľad na okolie.

K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

10 dní

Trvanie

2961 4230€
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

13 dní

Trvanie

5230
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5108 6810€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

2797 3995€
Epos o Gilgamešovi

13

06:21

aug

2023

Bahrajn Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Epos o Gilgamešovi patrí k najstarším literárnym pamiatkam na svete a zrejme o ňom počul každý vzdelaný človek. Príbeh o kráľovi z mesta Uruk bol zaznamenaný na hlinené…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC