Najlepšie hotely vo Fínsku: 

Hotel Kämp (Helsinki) - najlepší a najstarší hotel vo Fínsku otvorený v pamätnom roku 1917 - ponúka luxus konca 19. storočia. Nadýchnite sa elegancie z čias, keď Fínsko patrilo ruským cárom a po Európe cestovali len najbohatší. Jeho poloha je tiež dokonalá. Na severnej strane parku Esplanadi, na krok od starého prístavu, katedrály aj Uspenského chrámu, celé Helsinki máte na dosah. Ocenila to aj Shakira, Madonna či Whitney Houston.

Arctic Treehouse (Rovaniemi) - s polohou priamo na polárnom kruhu ponúkajú luxusné chatky dokonalú možnosť sledovať polárnu žiaru na tom najkrajšom mieste. 

Nellim Wilderness Hotel (Nellim, Laponsko) - hotel v arktickej divočine postavený v typickom štýle fínskeho Laponska. Ukrytý v borovicovom lese ďaleko od civilizácie - budete sa tu cítiť ako v rozprávke. V lete nekonečné dni, v zime polárna žiara.

Ďalšie kvalitné hotely vo Fínsku, ktoré odporúča aj BUBO:

Hotel Radisson Blu Aleksanteri (Helsinki) – Moderný hotel Radisson Blu Aleksanteri zaujme polohou v centre Helsínk. Môžete sa ísť prejsť do ulíc mesta a len pár minút od hotela nájdete aj dve nákupné centrá či potraviny. Súčasťou hotela je fitnes centrum, sauna, ale aj príjemná reštaurácia s výberom európskej stravy či fínskej vodky. Pohodlne zariadené izby majú v sebe klimatizáciu, satelitnú televíziu, vlastné sociálne zariadenie aj kúpeľňu, písací stôl či kreslo. Na izbe nájdete aj minibar.

Hotel Hetta (Enontekiö) sa nachádza v blízkosti centra mesta Enontekiö, na brehu jazera Ounasjärvi s výhľadom na národný park Pallas-Yllästunturi. Úchvatná fínska divočina je domovom hotela. Lapland Hotel Hetta má množstvo rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí 17-metrový bazén s panoramatickým výhľadom a súkromná fínska sauna. Samozrejmosťou je aj hotelová reštaurácia a bar. V cene ubytovania sú lahodné no jednoduché fínske raňajky.

Tradition Hotel Kultahovi (Inari) - tento pokojný rodinný hotel sa nachádza v obci Inari Juutuanjoki Rapids, 800 metrov od múzea Sami. Jeho reštaurácia ponúka sezónne jedlá a výhľad na rieku. Izby hotela sú zariadené v škandinávskom štýle. Na izbách je dispozícii TV s plochou obrazovkou, súkromnou saunou a balkónom. Hotelová reštaurácia Aanaar využíva miestne suroviny. Hostia si môžu vyskúšať Laponské špeciality, ako je sobie mäso, lesné plody a ryby z jazera Inari. Spoločný salónik Tradition Hotel Inari ponúka knihy a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Hotel Kalevala (Kuhmo) - zimná rozprávka vo Fínsku pár kilometrov od fínsko-ruských hraníc. Skutočná zima, desiatky kilometrov bežkárskych tratí na zamrznutých jazerách aj v nedotknutých lesoch, psie záprahy, snežné skútre. K tomu veľmi príjemný wellness a jacuzzi na izbe. Samotný hotel získal cenu Finnish National Board of Antiquities a vyzerá ako drevená pevnosť. 

Oulanka Base Camp (Oulanka) - takto si predstavujete fínsku divočinu: drevené zruby, krb, sauna, kúsok od jazera uprostred lesa. A presne takto vyzerá Basecamp Oulanka. Camp situovaný v nepoškvrnenej divočine, kde dodnes vládne matka príroda a človek len pozoruje. Ubytovanie ako aj všetky aktivity spĺňajú vysoké ekologické štandardy a získali viackrát "zelené" ocenenia. Všetky izby majú vlastné kúpeľne so sprchou. Zariadeniu dominuje voňavé, opracované drevo. Noc je tu tichá a výborne sa vyspíte bez zbytočného hluku a ak sa chcete po dni strávenom v prírode ešte viac uvoľniť a padnúť do postele ako medveď na zimný spánok, tak skočte do jazera alebo využite saunu. Tu nie je televízor, rádio ani wifi! Toto je skutočná dovolenka ďaleko od šialeného sveta. Súčasťou hotela je reštaurácia s tradičnou fínskou kuchyňou, kde namiesto bravčového a hovädzieho bude sobie a kuracie mäso a nebudú chýbať čerstvé ryby. Cestujete a žite ako miestni v nádhernej európskej divočine.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Basecamp Oulanka

Basecamp Oulanka

⭑⭑⭑

Oulanka, Fínsko

Asi takto si predstavujete fínsku divočinu : drevené zruby, krb, sauna, kúsok od jazera uprostred lesa. A presne takto vyzerá Basecamp Oulanka. Hotel situovaný v nepoškvrnenej divočine, kde dodnes vládne matka príroda a človek len pozoruje. Hotel ako aj všetky aktivity spĺňajú vysoké ekologické štandardy a hotel získal viackrát "zelené" ocenenia. Všetky izby majú vlastné kúpeľne so sprchou. Zariadeniu dominuje voňavé, opracované drevo. Noc je tu tichá a výborne sa vyspíte bez zbytočného hluku a ak sa chcete po dni strávenom v prírode ešte viac uvoľniť a padnúť do postele ako medveď na zimný spánok tak skočte do jazera alebo využite saunu. V hoteli nie je televízor, rádio ani wifi! Toto je skutočná dovolenka ďaleko od šialeného sveta. Súčasťou hotela je reštaurácia s tradičnou fínskou kuchyňou kde namiesto bravčového a hovädzieho bude sobie a kuracie mäso a nebudú chýbať čerstvé ryby. Cestujete a žite ako miestni v nádhernej európskej divočine.

Wifi

Wifi

Tradition Hotel Kultahovi

Tradition Hotel Kultahovi

⭑⭑⭑

Inari, Fínsko

Tento pokojný rodinný hotel sa nachádza v obci Inari Juutuanjoki Rapids, 800 metrov od múzea Sami. Jeho reštaurácia ponúka sezónne jedlá a výhľad na rieku. Izby hotela sú zariadené v škandinávskom štýle. Na izbách je dispozícii TV s plochou obrazovkou, súkromnou saunou a balkónom. Hotelová reštaurácia Aanaar využíva miestne suroviny. Hostia si môžu vyskúšať Laponské špeciality, ako je sobie mäso, lesné plody a ryby z jazera Inari. Spoločný salónik Tradition Hotel Inari ponúka knihy a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Wifi

Wifi

Lapland hotels Hetta

Lapland hotels Hetta

⭑⭑⭑

Enontekiö, Fínsko

Hotel Hetta sa nachádza v blízkosti centra mesta Enontekiö, na brehu jazera Ounasjärvi s výhľadom na národný park Pallas-Yllästunturi. Úchvatná fínska divočina je domovom hotela. Lapland Hotel Hetta má množstvo rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí 17-metrový bazén s panoramatickým výhľadom a súkromná fínska sauna. Samozrejmosťou je aj hotelová reštaurácia a bar. V cene ubytovania sú lahodné no jednoduché fínske raňajky.
Wifi

Wifi

Radisson Blu Aleksanteri

Radisson Blu Aleksanteri

⭑⭑⭑⭑

Helsinki, Fínsko

Moderný hotel Radisson Blu Aleksanteri zaujme polohou v centre Helsínk. Môžete sa ísť prejsť do ulíc mesta a len pár minút od hotela nájdete aj dve nákupné centrá či potraviny. Súčasťou hotela je fitnes centrum, sauna, ale aj príjemná reštaurácia s výberom európskej stravy či fínskej vodky. Pohodlne zariadené izby majú v sebe klimatizáciu, satelitnú televíziu, vlastné sociálne zariadenie aj kúpeľňu, písací stôl či kreslo.
Wifi

Wifi

E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

1919 2399€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3140
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3196 3995€
K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1356 1695€
Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzi zastávkou na súostroví…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie Blog

Blog Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie

Ktoré ročné obdobie je najlepšie na návštevu Škandinávie? Klienti sa ma túto otázku pýtajú často. Niektorí chcú pozorovať polárnu žiaru, iní zase…

Peter Droba 16 min. čítania
TOP 10 Helsínk Blog

Blog TOP 10 Helsínk

Plánujete návštevu fínskeho hlavného mesta Helsinki? Vybrali ste si dobre. Čarovná atmosféra severnej Európy, staro-ruské i snehové chrámy, okolitá…