Hotely vo Fínsku, ktoré používa BUBO:

Hotel Radisson Blu Aleksanteri (Helsinki) – Moderný hotel Radisson Blu Aleksanteri zaujme polohou v centre Helsínk. Môžete sa ísť prejsť do ulíc mesta a len pár minút od hotela nájdete aj dve nákupné centrá či potraviny. Súčasťou hotela je fitnes centrum, sauna, ale aj príjemná reštaurácia s výberom európskej stravy či fínskej vodky. Pohodlne zariadené izby majú v sebe klimatizáciu, satelitnú televíziu, vlastné sociálne zariadenie aj kúpeľňu, písací stôl či kreslo. Na izbe nájdete aj minibar.

Hotel Hetta (Enontekiö) sa nachádza v blízkosti centra mesta Enontekiö, na brehu jazera Ounasjärvi s výhľadom na národný park Pallas-Yllästunturi. Úchvatná fínska divočina je domovom hotela. Lapland Hotel Hetta má množstvo rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí 17-metrový bazén s panoramatickým výhľadom a súkromná fínska sauna. Samozrejmosťou je aj hotelová reštaurácia a bar. V cene ubytovania sú lahodné no jednoduché fínske raňajky.

Tradition Hotel Kultahovi (Inari) - tento pokojný rodinný hotel sa nachádza v obci Inari Juutuanjoki Rapids, 800 metrov od múzea Sami. Jeho reštaurácia ponúka sezónne jedlá a výhľad na rieku. Izby hotela sú zariadené v škandinávskom štýle. Na izbách je dispozícii TV s plochou obrazovkou, súkromnou saunou a balkónom. Hotelová reštaurácia Aanaar využíva miestne suroviny. Hostia si môžu vyskúšať Laponské špeciality, ako je sobie mäso, lesné plody a ryby z jazera Inari. Spoločný salónik Tradition Hotel Inari ponúka knihy a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Oulanka Base Camp (Oulanka) - takto si predstavujete fínsku divočinu: drevené zruby, krb, sauna, kúsok od jazera uprostred lesa. A presne takto vyzerá Basecamp Oulanka. Camp situovaný v nepoškvrnenej divočine, kde dodnes vládne matka príroda a človek len pozoruje. Ubytovanie ako aj všetky aktivity spĺňajú vysoké ekologické štandardy a získali viackrát "zelené" ocenenia. Všetky izby majú vlastné kúpeľne so sprchou. Zariadeniu dominuje voňavé, opracované drevo. Noc je tu tichá a výborne sa vyspíte bez zbytočného hluku a ak sa chcete po dni strávenom v prírode ešte viac uvoľniť a padnúť do postele ako medveď na zimný spánok, tak skočte do jazera alebo využite saunu. Tu nie je televízor, rádio ani wifi! Toto je skutočná dovolenka ďaleko od šialeného sveta. Súčasťou hotela je reštaurácia s tradičnou fínskou kuchyňou, kde namiesto bravčového a hovädzieho bude sobie a kuracie mäso a nebudú chýbať čerstvé ryby. Cestujete a žite ako miestni v nádhernej európskej divočine.

Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzizastávkou na súostroví Ålandy…

Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Nezvyčajné vianočné zvyky Blog

Blog Nezvyčajné vianočné zvyky

Iný kraj, iný mrav a ani vianočné zvyky nie sú výnimkou. Pozrite sa s nami ako trávia sviatky v blízkych i vzdialených končinách sveta.

Na palube výletnej lodi Silja Serenade Blog

Blog Na palube výletnej lodi Silja Serenade

Čerstvý, čistý, morský vzduch a krásna krajina zaručujú nezabudnuteľný zážitok, najmä keď sa to všetko dá zažiť na palube luxusnej výletnej lode,…