Ubytovať sa v Severnej Kórei neznamená to isté ako v Južnej Kórei. Tu si neviete prísť na booking a objednať si hotel, aký si vyberiete, pretože všetko sa rieši v rámci balíku služieb. Môžete si samozrejme zvoliť kvalitu hotela, ale nečakajte v KĽDR zázraky. Mnoho hotelov je priemerných v porovnaní s európskymi hotelmi s rovnakým počtom hviezdičiek, no aj tu nájdete lepšie hotely, kde sa môžu ubytovať turisti. Nie všade totiž môžu v KĽDR turisti prespať a tak vláda starostlivo hotely vyberá. Najviac hotelov má samozrejme logicky hlavné mesto Pchjongjang a medzi tie najzaujímavejšie a najlepšie patria hotely akými je Yanggakdo, Koryo Hotel, Hotel Pothanggang alebo Hotel Sosan, kde sa zvyknú ubytovať športové delegácie. Hotel Ryanggang má zase podľa mnohých najlepšie karakoe v krajine. Za posledné roky sa dokonca už lepšie hotely objavili aj mimo hlavného mesta a k tým najlepším patrí hotel Majon Deluxe Hotel na okraji mesta Hamhung, ktorý prekvapí službami, bazénom aj reštauráciou. Ikonický hotel Hyangsan má dokonca VIP izby, kde stojí noc viac než v najznámejších singapurských koloniálnych hoteloch. Najznámejším hotelom KĽDR je Ryugyong, ktorý stavajú už od roku 1987, zhltol milióny dolárov, no jeho otvorenie je stále v nedohľadne.

BUBO tip na kvalitný hotel v centre Pchjongjangu

Yanggakdo International Hotel (Pchjongjang) - Príjemný 4* Hotel Yanggakdo patrí k ikonám Pchjongjangu. Cudzincov môže prijať v krajine iba niekoľko hotelov a tento patrí medzi tie neznámejšie. Leží priamo na ostrove Yanggak v rieke Taedong a je jeho dominantou, pretože meria cca 170 metrov a na jeho vrchole, teda na 47.poschodí stojí zaujímavá reštaurácia s výhľadom na celé mesto, ktorá sa obtáča okolo vlastnej osi. V hoteli nájdete bazén, SPA centrum, niekoľko reštaurácií, obchod s potravinami, so suvenírmi aj poštu. Súčasťou hotela sú raňajky formou bufetových stolov, kde na vás čakajú kórejské aj medzinárodné jedlá. Ak si chcete posedieť na pivku, nájdete tu aj bar. Izby sú priestranné, čisté, pôsobia trochu zastaraným dojmom, ale presne také sa hodia do mesta v ktorom ste sa ocitli. Nájdete v nich klimatizáciu, chladničku, televíziu (s obmedzeným výberom programov), stôl, stoličky a samozrejme vlastnú kúpeľňu s toaletou. Z hotela máte fantastický výhľad na Pchjongjang. Hotel nemá wifi.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Yanggakdo International Hotel

Yanggakdo International Hotel

⭑⭑⭑⭑

Pyongyang, Severná Kórea

Príjemný 4* Hotel Yanggakdo patrí k ikonám Pchjongjangu. Cudzincov môže prijať v krajine iba niekoľko hotelov a tento patrí medzi tie neznámejšie. Leží priamo na ostrove Yanggak v rieke Taedong a je jeho dominantou, pretože meria cca 170 metrov a na jeho vrchole, teda na 47.poschodí stojí zaujímavá reštaurácia s výhľadom na celé mesto, ktorá sa obtáča okolo vlastnej osi. V hoteli nájdete bazén, SPA centrum, niekoľko reštaurácií, obchod s potravinami, so suvenírmi aj poštu. Súčasťou hotela sú raňajky formou bufetových stolov, kde na vás čakajú kórejské aj medzinárodné jedlá. Ak si chcete posedieť na pivku, nájdete tu aj bar. Izby sú priestranné, čisté, pôsobia trochu zastaraným dojmom, ale presne také sa hodia do mesta v ktorom ste sa ocitli. Nájdete v nich klimatizáciu, chladničku, televíziu (s obmedzeným výberom programov), stôl, stoličky a samozrejme vlastnú kúpeľňu s toaletou. Z hotela máte fantastický výhľad na Pchjongjang. Hotel nemá wifi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR), Južná Kórea


náročnosť

11 dní

Trvanie

4950
K

Ázia  

Severná Kórea (KĽDR)

16.10. → 27.10. +1 termín

náročnosť

12 dní

Trvanie

5990