Francúzsko, samozrejme, nie je nebezpečné, ale určitá ostražitosť je na mieste, najmä ak prichádzate na známe, turistické miesta. Tu tlačenicu radi všade vo svete využívajú vreckári. Zvýšený pozor si dávajte na preplnených miestach, trhoviskách, v dopravných prostriedkoch a väčších mestách .

Na každom záleží, ako bude schopný dodržiavať hygienické opatrenia a predísť takto ochoreniam. Prevencia je najdôležitejšia. Samozrejme Vám odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie. 

Vaša osobná lekárnička pre dlhší pobyt: Zoberte si Acylpyrín alebo Paralen (zobrať viac!), antibiotiká, ktoré zvyknete užívať – najlepšie širokospektrálne alebo na tetracyklínovej báze (dobré aj na zažívacie ťažkosti), kvapky do očí, niečo proti hnačke (Reasec, Immodium), leukoplast na otlaky a jeden elastický obväz. Taktiež lieky, ktoré pravidelne doma užívate.

Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého klienta. BUBO nie je zdravotníckym zariadením a naše odporúčanie preto nie sú nijak právne záväzné. Inšpiráciu a zaujímavé informácie o zdraví na cestách nájdete aj tu.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.