Je Brazília bezpečná? Nuž, ako kedy a ako kde. Brazília je neslávne známa svojou vysokou kriminalitou. Nikdy nepodceňujte situáciu. Nechoďte sami do miest, ktoré nepoznáte, neprovokujte miestnych obyvateľov, nefotografujte ich, ak im to prekáža, vyhýbajte sa nadmernému užívaniu alkoholu, vyvarujte sa pokušeniu ochutnať akúkoľvek drogu.

Špeciálne zdôrazňujeme bezpečnosť vo veľkých mestách a na plážach! Na pláž nikdy nenoste cestovný pas, fotoaparát, veľké sumy peňazí a pod.!  Pokiaľ chcete navštíviť nejakú pamiatku, tak zásadne cez deň a nikdy nie po zotmení. 

Mimoriadnu pozornosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak Vám bude odcudzený, Vaša dovolenka sa veľmi skomplikuje. Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny pri návrate na Slovensko. Vždy majte u seba vizitku Vášho hotela. Peniaze majte uložené na bezpečnom mieste. Využívajte hotelový trezor alebo si zabezpečte zámok na kufor. Nikdy si nenechávajte v izbách voľne pohodené cennosti (aj keď odídete iba na raňajky) a neodporúčame Vám nosiť na prehliadky miest a pamiatok drahé kabelky/zlaté retiazky a iné drahé doplnky. Cennosti, bez ktorých na dovolenke vydržíte, odporúčame nechať si radšej doma.

Zdravie budete mať vo svojich rukách sami. Zoberte si Acylpyrín, alebo Paralen, antibiotiká, ktoré zvyknete užívať a lieky proti hnačke, kvapky do očí. Vybavenosť nemocníc v Južnej Amerike je všade na dobrej úrovni.

Pred odchodom navštívte svojho zubára a lekára. Väčšinou sa odporúča očkovanie proti hepatitíde A, brušnému týfu. Ak na svojej ceste plánujete naraz prejsť viacero latinsko-amerických krajín, počnúc Brazíliou, starostlivo si skontrolujte či nepotrebujete preukaz o očkovaní žltej zimnice. Voči Brazílii si totižto toto očkovanie niektoré krajiny vyžiadávajú.

Nezabudnite na krém s vysokým ochranným faktorom, šatku/klobúk alebo šiltovku, repelent (osvedčil sa AUTAN od firmy Bayer, alebo Off) a slnečné okuliare. Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Prevencia nech je Vašou prioritou. Samozrejme Vám odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie

Užívanie liekov a prevencia je slobodným rozhodnutím každého klienta. BUBO nie je zdravotníckym zariadením a naše odporúčanie preto nie sú nijak právne záväzné.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.