NA ČO SI DAŤ POZOR?

Juhoamerický kontinent je známy svojimi nebezpečnými oblasťami, no Francúzska Guyana je na tom relatívne v poriadku. Predsa len ide o zámorské územie Francúzska a tak je tu bezpečnosť v porovnaní s inými juhoamerickými krajinami pomerne dobrá. Aj napriek tomu treba mať oči na pozore a držať sa niektorých pravidiel.

V Cayenne si dávajte po zotmení pozor a nechoďte na miesta, ktoré nepoznáte. Vyvarujte sa nočným návštevám častí ako je Village Chinoise, kde je viac kriminality než inde. Na svoje osobné veci si dávajte pozor na centrálnom trhovisku a skrátka na miestach, kde je zvýšený výskyt ľudí. Dávajte si pozor na svoje cennosti a najlepšie je mať uzamykateľný kufor, kde si svoje cennosti ukryjete, ak nie ste na izbe. Ani hotelový trezor nemusí byť najlepším nápadom.

ZDRAVOTNÉ ODPORÚČANIA

Na cestu do Francúzskej Guyany je potrebné očkovanie proti žltej zimnici. Skontrolujte si, či ste zaočkovaní a nezabudnite si so sebou svoj očkovací medzinárodný preukaz!

Ak nie ste proti žltej zimnici zaočkovaní, spravte tak najneskôr 3 týždne pred zájazdom, aby ste prípadne nežiaduce účinky vakcíny (napr. horúčka) prekonali ešte doma a nie na ceste. Väčšinou sa ešte odporúča aj očkovanie proti hepatitíde A+B, brušnému týfu. Skontrolujte si preočkovanie proti tetanu. Celá rovníková Amerika patrí k oblastiam výskytu malárie. Pravdepodobnosť infikovania tu vo Francúzskej Guyane je malá.

Kvôli horúčavám najmä počas obdobia sucha si dávajte pozor na pitný režim a nepite len keď ste smädní. Najmä starší organizmus nepociťuje túžbu napiť sa a môže vzniknúť problém. Dajte si pozor na tomu, aby ste sa vystavovali ostrému slnku bez ochrany hlavy či kvalitného opaľovacieho krému.

Francúzska Guyana nie je ideálne miesto na plážovú dovolenku, pretože mnohé miesta, kde sa dá kúpať môžu mať silné morské prúdy.

So sebou si vezmite lieky, ktoré pravidelne užívate a nespoliehajte sa na to, že si ich kúpite na mieste. Radšej mať so sebou o trochu viac, než potom pracne zháňať po miestnych lekárňach, kde ich vôbec nemusia mať.

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4465 5445€
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

3113 4150€
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2431 2860€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania