Hygiena v Patagónii bude primeraná európskej časti Južnej Ameriky, teda bezproblémová.

Zdravie máte vo svojich rukách sami. Ak máte lokalného sprievodcu, tak ten v prípade nutnosti určite pomôže zaistiť prevoz do nemocnice a konzultácie s lekárom. Zoberte si Acylpyrín alebo Paralen, antibiotiká, ktoré zvyknete užívať a lieky proti hnačke, repelent (osvedčil sa AUTAN od firmy Bayer, alebo Off), kvapky do očí. V prípade potreby, vybavenosť nemocníc v Južnej Amerike je všade na dobrej úrovni. Nezabudnite na krém s vysokým ochranným faktorom a tiež na slnečné okuliare.

Pred odjazdom navštívte svojho zubára a lekára. Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému však odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácií u svojho lekára! Väčšinou sa odporúča očkovanie proti hepatitíde A. Skontrolujte si preočkovanie proti tetanu! Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého klienta. BUBO nie je zdravotníckym zariadením a naše odporúčanie preto nie sú nijak právne záväzné. Inšpiráciu a zaujímavé informácie o zdraví na cestách nájdete aj tu: Keď sú tropické choroby koníčkom.

Južná Amerika je neslávne známa vysokou kriminalitou. Dávajte si pozor v Santiagu a v Buenos Aires. Nechoďte sami do miest, ktoré nepoznáte, neprovokujte miestnych obyvateľov, nefotografujte ich, ak im to prekáža, vyhýbajte sa nadmernému užívaniu alkoholu, vyvarujte sa pokušeniu ochutnať akúkoľvek drogu. V malých mestečkách v Patagónii je pomerne dosť túlavých psoch, ktorých sa nemusíte báť, väčšinou Vás ignorujú (neprovokujte ich a nekŕmte ich). 

Mimoriadnu obozretnosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak Vám bude odcudzený, Vaša dovolenka sa veľmi skomplikuje! Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny, v ktorej práve ste. Neumožní Vám prejsť z Chile do Argentíny alebo naopak. Odporúčame využívať hotelové trezory, prípadne si zabezpečiť aj zámok na kufor. Vždy noste pri sebe vizitku hotela v danom meste. Peniaze majte uložené vždy na bezpečnom mieste. Nikdy si nenechávajte cenné veci položené v hotelovej izbe bez dozoru a to ani v prípade, že si len odbehnete na raňajky.

Ako sa správať na túre v Patagónii sa dočítate tu: Najkrajšia túra Patagónie

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

6889
K

Amerika  

Falklandské ostrovy, Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile


náročnosť

17 dní

Trvanie

8415
K

Amerika  

Južná Amerika, Veľkonočný ostrov, Patagónia, Chile


náročnosť

14 dní

Trvanie

5191 7415€
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

4050 5785€

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC