NA ČO SI DAŤ POZOR?

Južná Amerika je neslávne známa vysokou kriminalitou a ani severný región nebude výnimkou. Surinam má lepšiu situáciu ako susedná Guyana, no aj tak treba dávať pozor na vreckárov na preplnených miestach akými sú tržnice.

Večerné Paramaribo po zotmení sa vyprázdni a ak nemusíte vyvarujte sa veľkým prechádzkam po miestach, kde to nepoznáte. Občas stretnete na ulici bezdomovcov alebo ľudí posedávajúcich na chodníkoch či schodoch, ktorí si vás budú premeriavať. Nechoďte sami do miest, ktoré nepoznáte, neprovokujte miestnych obyvateľov, nefotografujte ich, ak im to prekáža, vyhýbajte sa nadmernému užívaniu alkoholu, vyvarujte sa pokušeniu ochutnať akúkoľvek drogu.

Mimoriadnu obozretnosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak Vám bude odcudzený, Vaša dovolenka sa skomplikuje. Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny, to znamená, že Vám neumožní cestovať po krajinách Južnej Ameriky. Vždy noste pri sebe vizitku hotela v danom meste.

Peniaze majte schované na bezpečnom mieste spolu s pasom. Odporúčame mať cennosti uzamknuté hlboko v kufri vždy keď v hotelovej izbe nie ste /majte zámok na kufri!/.

ZDRAVOTNÉ ODPORÚČANIA

Na cestu do Surinamu je potrebné očkovanie proti žltej zimnici. Skontrolujte si, či ste zaočkovaní a nezabudnite si so sebou svoj očkovací medzinárodný preukaz!

Ak nie ste proti žltej zimnici zaočkovaní, spravte tak najneskôr 3 týždne pred zájazdom, aby ste prípadne nežiaduce účinky vakcíny (napr. horúčka) prekonali ešte doma a nie na ceste. Väčšinou sa ešte odporúča aj očkovanie proti hepatitíde A+B, brušnému týfu. Skontrolujte si preočkovanie proti tetanu

Hygiena počas cesty bude primeraná podmienkam, v ktorých sa budete pohybovať

Zoberte si Acylpyrín alebo Paralen, antibiotiká, ktoré zvyknete užívať a lieky proti hnačke, repelent (osvedčil sa AUTAN od firmy Bayer, alebo Off), kvapky do očí. Vybavenosť nemocníc v Južnej Amerike je všade na dobrej úrovni.

Celá rovníková Amerika patrí k oblastiam výskytu malárie. Pravdepodobnosť infikovania je malá. Vyššia než v Suriname je v Guyane. Odporúčame zobrať so sebou kvalitný repelent proti hmyzu, antihistaminiká v prípade, že vás niečo štipne (Fenistil, Dithiaden). Užívanie preventívnych antimalarík je na Vašom rozhodnutí. Treba brať do úvahy aj ich vedľajšie účinky na organizmus. 

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4012 5210€
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

3488 4360€
Najexotickejší ľudia sveta 2024 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2024

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany Paramaribo

Paramaribo Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany

Prejdime sa najmenej turistickými krajinami Južnej Ameriky. Na severnom pobreží juhoamerického kontinentu v oblasti Guyanskej vysočiny sa…

Ivana Tomášová 14 min. čítania
Prečo cestovať do Surinamu? Blog

Blog Prečo cestovať do Surinamu?

Celý svet chodí na pláže Ria, za pamiatkami Inkov v Peru či do dokonalej prírody Patagónie? Prečo si však pre nabliižšiu dovolenku vybrať Surinam?