Bezpečný tropický raj.

Choroby:

Na La Réunion nie je povinné žiadne očkovanie. Odporúčame však, aby ste boli zaočkovaní proti žltačke typu A aj B a u svojho lekára si prekontrolujte aj očkovanie ohľadom tetanu. Pravdepodobnosť týchto chorôb je rovnaká v Revúcej, Bratislave či Hongkongu a ak pravidelne cestujete tak je vhodné mať ich ako dlhodobú prevenciu. Zoberte si so sebou vlastnú malú lekárničku. Lekárne na Réunione ako aj zdravotná starostlivosť sú na vysokej úrovni. Nezabudnite na cestovné poistenie

Ak plánujete dovolenku vo svete v období november - marec t.j v období keď je na severnej pologuli chrípková sezóna tak všeobecne odporúčame očkovanie proti chrípke, ktoré Vás chráni doma, v zahraničí a samozrejme chráni aj Vaše peniaze. O vhodnom čase očkovania sa informujte u Vašeho obvodného lekára.

Mimoriadnu pozornosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak Vám bude odcudzený, Vaša dovolenka sa môže poriadne skomplikovať. Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny pri návrate na Slovensko. Na jeho odloženie využite hotelový trezor, recepciu alebo iné bezpečné miesto. Vybaviť nový pas môže byť záležitosť aj niekoľkých zdĺhavých dní, tak apelujeme na to, aby ste si na neho dávali skutočne pozor.

Kúpanie a pláže:

Pri kúpaní v oceáne dávajte pozor na podmorské prúdy a vždy sledujte varovania na pláži prípadne miestnych obyvateľov. Nikdy neplávajte s alkoholom v krvi.

Tip: Kúpte sa vždy iba na vyhradených miestach napríklad na pláži Boucan Canot. Oceán okolo ostrova je búrlivý, hlboký so silnými prúdmi žralokmi a veľrybami. Nie je úplne vhodný na kúpanie. Ak Vám ide o pláž tak sa vyberte na Maurícius, ktorý je vzdialený len 40 minút letu.

Počasie:

La Réunion môže zasiahnuť zlé počasie. V prípade extrémnych búrok ( cyklónov) dôsledne sledujte lokálne nariadenia a dorživajte ich. Držte sa mimo stromov, nekúpte sa a buďte v bezpečí. 

Reunion je domovom jednej z najaktívnejších sopiek na svete. V prípade erupcie úrady zatvárajú niektoré cesty a vzdušný priestor. Aj tu platí, že nikdy nie je nutné podliehať akejkoľvek panike. Je to tu súčasťou každodenného života. Sopka Piton La Fournaise chŕli lávu svojimi východnými svahmi. Počas výletu na východné pobrežie uvidíte kam všade sa láva až dostala. V prípade prebiehajúcej erupcie nie je možný treking na sopku a maximálne sa dostanete na vyhliadku.

Bezpečnosť pri špotových aktivitách:

Ak idete na výstup na Snežný vrch alebo na Piton tak sa usitite že ste adekvátne vybavený.  Vždy majte so sebou teplé oblečenie, dostatok tekutín a uistite sa, že niekto vie kam idete a kedy sa máte vrátiť. Oba kopce sú vyššie než 2500 metrov a počasie sa tu môže zmeniť každú chvíľu. Dávajte extrémny pozor počas hmly keďže nektoré úseky kráčate po úzkom hrebeni. 

Tip: Výstup na Snežný vrch zvládnu za jeden deň dobrí turisti. Ak medzi nch nepatríte tak si výstup rozdeľte na dva dni.

Ak vyrazíte na bicykel tak opäť pužívajte zdravý rozum. Hlavne pri prudkých zjazdoch po úzkych chodníkoch.

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3467 3940€
Prežil som Réunion Prémiový blog

Prémiový blog Prežil som Réunion

Réunion – dobrodružný a úchvatný ostrov v Indickom oceáne. Už prílet sem je niečím výnimočný. Ako sa blížime k nášmu cieľu, pod nami sa celé dlhé…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény Prémiový blog

Prémiový blog Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény

Tri málo známe ostrovné geografické pojmy. Mikronézia leží na severe Tichého oceánu, Makaronézia v Atlantiku a Maskarény na juhu Indického oceánu.…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Náš deň na Réunione – divoká perla prírody Prémiový blog

Prémiový blog Náš deň na Réunione – divoká perla prírody

Ľudí priťahuje kombinácia krásy s drsnou povahou. Veď preto máme radi niektorých akčných hrdinov, chodíme obdivovať vysoké hory, preto chce každý…

St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu Prehliadka

Prehliadka St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu

Jeden z najvzdialenejších kúskov Francúzska a Európskej únie- ostrov Réunion- priťahuje turistov najmä svojou nádhernou prírodou. Zelenými kaňonmi…

Dominika Ladecká 14 min. čítania