NA ČO SI DAŤ POZOR?

Tunisko nie je nebezpečnou krajinou a o to viac si budete vedieť vašu cestu krajinou užiť. Úroveň kriminality je veľmi nízka. Aj napriek tomu je dobré dávať si pozor na osobné veci a hlavne na teoretický výskyt vreckárov vo veľkých mestách. Orientálne mediny a trhoviská miest sú skvelým miestom na to, aby ste stratili ostražitosť a mohol to niekto využiť. Kriminalita je tu však menšia než kdekoľvek v Európe.

Problémy môžu nastať pri fotografovaní ľudí. V arabskom svete sa mnohí ľudia neradi fotia a tak to treba rešpektovať. Nefoťte ženy bez ich súhlasu a slušnosť káže spýtať sa každého, koho by ste si chceli odfotiť. Maximálne vás odmietne, no veľa krát je to práve naopak.

Pri návšteve mešít v Tunisu treba dodržiavať nariadenia a teda, aby ste boli zahalení a vyzuli si topánky, ktoré si nechávate vonku.

Najčastejším konfliktom býva nedorozumenie pri obliekaní. Myslite na to, že priveľmi krátke nohavice v týchto krajinách nie sú zvyklosťou a domáci sa môžu cítiť urazení. Je to dané inou kultúrou a zvyklosťami, o ktorých si povieme. Krátke tričko je bezproblémové pre mužov aj ženy. Ženy sa vôbec nemusia pobytu v arabských krajinách báť. Naopak! Už len zjednávať sa Vám bude oveľa ľahšie.

ZDRAVOTNÉ ODPORÚČANIA

Hygiena v arabských krajinách má úplne iný štandard ako u nás. Hotely strednej a vyššej triedy nemajú problém, no ak sa vyberiete na toaletu niekde počas vašej prehliadky alebo počas presunov, čakajte zhoršený hygienický štandard. Zoberte si pre istotu z domu papierové vreckovky/vlhké vreckovky.

Zoberte si aj lieky na prípadnú hnačku, paracetamol (napr. Paralen), nosné a očné kvapky a antibiotiká pre prípad choroby. Ak beriete pravidelne lieky, nezabudnite si ich zobrať so sebou.

Neodporúčame piť vodu z vodovodu!  Pite iba originálne balenú vodu v 1,5l fľašiach, ktorú bežne dostať v každom obchode. Pri kupovaní jedál používajte zdravý rozum a keď sa Vám jedlo nepáči alebo nechutí, tak ho nejedzte. Absolútne neodporúčame konzumovať neumyté resp. neošetrené ovocie a zeleninu. Pozornosť venujte obzvlášť jahodám a melónom.

← Bezpečnosť a riziká (zoznam krajín)

K

Afrika  

Tunisko, Maroko


náročnosť

16 dní

Trvanie

2723 3890€
K

Tunisko, Alžírsko


náročnosť

11 dní

Trvanie

3255 4650€
K

Tunisko, Egypt

27.07. → 09.08. +4 termíny

náročnosť

14 dní

Trvanie

4576
Karavány - viac ako obchod na ceste Blog

Blog Karavány - viac ako obchod na ceste

Historické karavány boli väčšie či menšie skupiny skladajúce sa často z viacerých ľudí a nosných, alebo ťažných zvierat. Obvykle chodili za…

Martin Karniš 35 min. čítania
Biele uličky Mahdie a staroveký amfiteáter v El Jeme Mahdia

Mahdia Biele uličky Mahdie a staroveký amfiteáter v El Jeme

Tuniská Mahdia ležiaca na brehoch Stredozemného mora sa vďaka svojej ospalej atmosfére, bielym uličkám ozdobeným kvetmi a starobylej pevnosti stala…

Tomáš Kubuš 5 min. čítania