JEDLO VO FRANCÚZSKEJ GUYANE

Kuchyňa Francúzskej Guyany je kuchyňou pevninského Francúzska, ktoré sa tu exoticky premiešalo s kreolskou a juhoamerickou kuchyňou. Vďaka tomu sa môžete tešiť na slušnú dávnu exotiky. Pre Francúzsku Guyanu sú typické francúzske, čínske, vietnamské aj kreolské chute. Francúzsko má nálepku dokonalej gastronómie a Francúzska Guyana nebude žiadnou výnimkou. Pre miestnu kuchyňu je výsadou čerstvosť a kvalita surovín. Nájdete tu fantastické stejky so zeleninou alebo na zelenom korení, ale aj kvalitné foie gras. Ak milujete morské plody, na svoje si prídete pri krevetovom kari alebo krevetách na cesnaku. Čo by ste povedali na čerstvú rybu s omáčkou z marakuje? Zaujme vás aj „eintopf“ s rybami, mušľami a zelenou papájou. Z miestnych jedál sú vynikajúce aj čínske rezance v miestnych čínskych podnikoch, no skvelé sú rezancové polievky akými je Pho na miestnom, centrálnom trhovisku. V malých obchodíkoch kúpite čerstvé, chrumkavé bagety, ktoré vám naplnia zeleninou či tuniakom a obľúbené sú aj taštičky plnené mäsom.

NÁPOJE VO FRANCÚZSKEJ GUYANE

 Najobľúbenejším nápojom Francúzska je víno a nájdete ho aj tu. Na osvieženie vám perfektne padne džús z čerstvého ovocia a najväčší výber nájdete na trhovisku v Cayenne. Dáte si marakujový, mangový alebo zázvorový? Ochutnajte aj lokálne pivo Jeune Guele? Vynikajúcim nápojom v krajine je aj džús z cukrovej trstiny alebo čerstvý kokosový orech. Tieto končiny sú známe svojim rumom a Francúzska Guyana má svoj vynikajúci rum značky Belle Cabresse.

REŠTAURÁCIE, KTORÉ ODPORÚČAME

Partagas (Cayenne) – vynikajúca reštaurácia na ulici Voltaire 50 je miesto, kde viete ochutnať miestnu exotiku, ale aj dokonalosť francúzskej kuchyne. Z tejto zmesi budete jednoducho nadšení. Skúsite stejk? Krevety s kari omáčkou? Alebo si dáte špecialitu akou je Ceuf Cocotte? Čokoľvek ochutnáte, budete mať na toto miesto vynikajúce spomienky.

Restaurant Paris (Cayenne) – nájdete ju priamo v centre mesta a ak hľadáte v Cayenne fine dining, tak ste tu na správnej adrese. Vynikajúce kokteily, čerstvé bylinky, ryby, krevety, stejk zo zebu či fantastické koláčiky s príchuťou marakuje.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Restaurant Le Partagas
Restaurant Le Partagas

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Restaurant Le Partagas

Cayenne
Francúzska Guyana

Najlepšou reštauráciou na zájazde je podľa BUBO a BUBO klientov Partagas na avenue Voltaire 50. Francúzska majiteľka žije v Cayenne dlhé roky. Neváhajte ochutnávať jej fantastické výtvory a zapíjať ich s džúsom z čerstvej marakuje alebo zázvorovo-škoricový džúsom. Šťavnaté steaky so zeleninou a zemiakmi a foie gras sa rozplývajú na jazyku. Zahryznete sa do lahodného jedla a jednoducho sa nad tou chuťou pousmejete a dokonalo si to vychutnáte. My odporúčame aj jej morské plody. Krevety s kari alebo s cesnakom. Oboje je geniálne. Potom taký Eintopf s rybami, mušľami na zelenej papáji. Odvážne a vynikajúce. Francúzi tomu hovoria rafinované. Mnohí Slováci ochutnajú ako predjedlo špecialitu s názvom Ceuf Cocotte. Je to famózne!

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4193 5445€
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

3320 4150€
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2431 2860€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania