CAYENNE

Hlavné mesto Francúzskej Guyany má svoje staré centrum, kde si viete vychutnať niekoľko zaujímavých pamiatok. V centre rastú na námestí vysoké palmy a na pahorku neďaleko rastie pevnosť Fort Céperou, ktorá je najstarším miestom v meste. Z pevnosti ostali len ruiny, ale stále stojí za to vyjsť hore a užiť si výhľad na panorámu mesta. Pohľadajte v uliciach mesta Katedrálu, centrálne trhovisko s obrovskou exotikou a určite vás zaujme aj tržnica s rybami a morskými plodmi. Nazriete do múzea guyanskej kultúry alebo si radšej posedíte na námestí na skvelom jedle?

OSTROVY SPÁSY

Najznámejšie miesto celej Francúzskej Guyany má v sebe príbeh Motýľa od Hénriho Charriéra. Ostrovy ležia len niekoľko kilometrov od pobrežia a nájdete ich tu hneď tri. Kráľovský ostrov je najväčším, kde nájdete aj dnes niekoľko ruín bývalého väzenia, vedľa leží Ostrov svätého Jozefa s exotickou atmosférou a kúsok od neho Diabolský ostrov. Ostrovy sa stali miestom, kam prichádzali najhorší väzni z Francúzska a trvalo takmer 100 rokov, kým sa tu striedali väzni. Niekoľkým sa podarilo utiecť a ich príbehy sa stali nesmrteľnými. Vyberte sa sem loďou, prejdite sa ostrovmi a užite si exotiku na mieste, kde sa odohrávali príbehy vzácnej trestaneckej kolónie.

KOUROU

Miesto, odkiaľ sa pláva na Ostrovy spásy v sebe skrýva Dreyfusovu vežu, teda bývalý maják slávnej väznice. Na okraji mesta leží aj mimoriadne zaujímavý vesmírny park, odkiaľ lietajú do vesmíru rakety či družice. Pre Francúzov je to strategické miesto a dodnes z Kourou púšťajú do vesmíru svoje rakety Arianne. Navštíviť tu viete vesmírne múzeum, ale aj miesto, odkiaľ sa rakety odpaľujú či dokonca pohľadáte zvyšky rakety Ariane-3. Pre milovníkov všetkého vesmírného to bude skvelé miesto.

SAINT-LAURENT du MORONI

Mesto na západe Francúzskej Guyany je takmer hraničným mestom, hoci Francúzsku Guyanu od Surinamu oddeľuje hraničná rieka Moroni. V minulosti bolo mesto Saint-Laurent du Moroni miestom kam prichádzali lode s francúzskymi trestancami a práve tu trávili svoje dni v tábore. Dnes tu tábor stojí a bude to mimoriadne zaujímavá návšteva pre všetkých tých, ktorí sa vydali po stopách Motýľa. Prejdete sa táborom, mestečkom s historickými budovami a napokon nasadnete na loďku a za riekou vás čaká Surinam.

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4012 5210€
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

3488 4360€
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2860
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania